Listy pisane atramentem czyli rok z życia wdowca

Małgorzata Kalicińska Wydawnictwo: Bauer literatura piękna
Bauer
Bauer
literatura piękna
2020-10-07

Chyba nie zapałałam wielkim uczuciem do autorki, książka do przeczytania, ale jednak bez jakichś fajerwerków. Zaskoczoną byłam jedynie.... ilością literówek i błędów stylistyczno-gramatycznych, co przyzanję, mocno raziło, a przecież nie powinno się wydarzyć.

Bardzo sypatyczna powieść. Obawiałam sie tandetnego zakończenia, ale całe szczęście z przejemnością przyczytałam do końca refleksje nad starością, ludźmi, relacjami, ostanimi czasami.. gdyby jeszcze redakcja dorosła do poziomu autorki... Ilość błedów, literówek, moim zdaniem, jest niewybaczalna.

Ciekawe refleksie, przemyślenia dotyczące roku 2019 i nie tylko, wiele miejsca poświęca autorka współczesnym problemom, w tym szczególnie ochronie środowiska. Niestety, korekta nie spisała się, bo nie podejrzewam Pani Kalicińskiej
o nieznajomość polskiej ortografii i interpunkcji, tudzież o liczne drobne usterki językowe.

Na półkach: , , , , ,

Małgorzata Kalicińska od wielu już lat gromadzi wokół swojej literatury coraz szersze grono czytelniczek, dzieje się tak zapewne, dlatego że powieści autorki są bardzo bliskie naszemu życiu i emocjom, które na co dzień przeżywamy, a jednocześnie na swój sposób różnorodne.

Najnowsza książka zatytułowana „Listy pisane atramentem, czyli rok z życia wdowca” to opowieść podana...

Co kolejna książka pani Kalicińskiej to coraz większa nędza; w tym przypadku nie wiem co było gorsze - irytująco infantylny język i brak treści czy fatalna korekta w wykonaniu zespołu, najwyraźniej niedouczonych matołków, którą po kilkudziesięciu stronach szarpania się z tym grafomaństwem odłożyłam z ulgą (dzięki ci zespole za "cyt. znaczy naszej egzystencji pod tym...

• 2021 wyzwanie
  • Chcę przeczytać Cz.
  • ROK 2021
  • Domowa biblioteka
  • Serie
  • @Blog

Dodaj cytat z książki Listy pisane atramentem czyli rok z życia wdowca