Wróg mojego brata

Okładka książki Wróg mojego brata Caroline Angel
Okładka książki Wróg mojego brata
Caroline Angel Wydawnictwo: Editio Cykl: Wróg mojego brata (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Wróg mojego brata (tom 1)
Editio Red
Editio
2021-02-10
2021-02-10
Literatura polska

O tej książce nie mogę nic dobrego napisać. Niektórym mogą się nie podobać książki, które są zbyt lekkie, przyjemne, wręcz "odmóżdżające", ale to nie jest książka z tej kategorii. To jest najzwyczajniej beznadziejna pozycja. Książka jest nudna, pomimo zatrważającej ilości intryg ( jak w telenowelach). Bohaterowie infantylni, dialogi słabe, naszpikowane wulgryzmami ( które nigdy mnie nie denerwowały w innych książkach). Wątek babci i zmuszania do ślubu jest jakiś absurdalny. Rodzice tych nastolatków chyba są jeszcze mniej dojrzali niż główni bohaterowie. Niemalże każdy z bohaterów mnie drażnił, łącznie z lekarką i jej rozmową przez telefon.
To był starcony czas i nie polecam tej książki, tym bardziej, że w sumie nie wiadomo do jakiego punktu zmierza fabuła..

Przeczytałam do końca tylko dlatego, żeby zobaczyć co absurdalnego jeszcze autorka mogła wymyślić. Wątek babci i jej słownictwo to jakiś koszmar, wiecznie napalony ojciec głównego bohatera.. i wiele wiele innych głupich sytuacji ale spojlerować nie będę.

1.Ciekawy początek.
2.Pomysł pisania historii z perspektywy kilku osób dobry.
3.Akcja babci ze ślubem absurdalna.
4. Styl pisania autorki bardzo infantylny.

1.Ciekawy początek.
2.Pomysł pisania historii z perspektywy kilku osób dobry.
3.Akcja babci ze ślubem absurdalna.
4. Styl pisania autorki bardzo infantylny.

Dostałam tę książkę na urodziny i byłam zachwycona. To pierwsza książka, jaką przeczytałam w swoim życiu nie licząc szkolnych lektur😉

Uwielbiam książki z motywem new adult i od razu wzięłam się za jej czytanie.

Autorka opisała skomplikowaną miłość dwójki ludzi. Abby ratując chłopaka, nie wie, że jest to wróg jej brata. A dodatkowe spotkania w szkole przyprawiają o kolejne kłopoty, gdyż widać, że tę dwójkę ciągnie do siebie. Natomiast Blake od początku wie, że nie może zbliżyć się do siostry swojego wroga. Jednak zakazany owoc smakuje najlepiej. Wiele intryg, kłamstw i miłosnych zawirowań wplątuje w książkę już od pierwszych stron. A sama postać Shannon Foster przyprawia o instynkty mordercze, bo kto w XXI wieku aranżuje małżeństwo dwójki ludzi, którzy nie widzieli się od wielu lat, a dodatkowa niechęć do Blake’a, tylko poszerza listę tortur.

Wróg mojego brata to książka, przy której czytelnik nie może się nudzić. Śmiech, łzy oraz tajemnice to, to co w niej znajdziesz. Mimo typowego nastoletniego romansu historia ta pokazuje, że nie można się poddawać i mimo przeciwności losu walczyć o własne szczęście. 🥰❤️

Uwielbiam książki z motywem new adult i od razu wzięłam się za jej czytanie.

Czasem takich książek potrzeba. Dla odpoczynku, relaksu, odstresowania.

Historia miłości. Takiej, która nie powinna się wydarzyć. Do tego wszystkiego dołącza babcia, która zaaranżowała już małżeństwo swojej wnuczce. Zupełnie z kimś innym. Jak mogło być inaczej, skoro ona sama przysięgała mu wierność mając te kilka lat 😄

Raczej nie jest to książka, która zapada w pamięć, ale było dość przyjemnie.

Czasem takich książek potrzeba. Dla odpoczynku, relaksu, odstresowania.

Raczej nie jest to książka, która zapada w pamięć,...

Świetna książka ! Dużo się dzieje, wciągająca i szybko się czyta. Polecam 😊

Świetna książka ! Dużo się dzieje, wciągająca i szybko się czyta. Polecam 😊

Wciągająca i zabawna. Momentami śmiałam się w głos. Prosta, lekka ale i zaskakująca momentami.

Tragiczna ksiażka, nie ma w niej nic interesujacego. Fabuła jest bardzo schematyczna, ale nie to jest najgorsze. Nie da się jej czytać, bo autorka wpakowała tam każdy możliwy motyw. Bohaterowie sa całkowicie bezrozumni, nie wyciagaja zadnych logicznych wniosków, wszystko dzieje się tam natychmiastowo i nie ma w sobie sensu. Bardzo się znudziłan czytajac to ,,opowiadanie”, ale autorka chociaż nie siliła się na jakiekwiek opisy i wyszukane dialogi, więc przez większość stron przebrnęłam bez czytania.

Książka bardzo mi się podobała. Lekka i wciągająca. Mimo, iż w ostatnim czasie dużo czytałam podobnych historii "małżeństwo aranżowane" tak ta była naprawdę dobra! 😊
Z chęcią sięgnę po więcej.. 💚

" Zaaranżowane małżeństwo? To w XXI wieku raczej rzadko spotykane, nawet wśród rodzin królewskich. Ale Shannon Foster, chociaż nie jest królową, nie przejmuje się takimi drobiazgami. Skoro postanowiła, że jej wnuczka Abby w dniu osiemnastych urodzin poślubi Nigela, swojego przyjaciela z dzieciństwa, będzie do tego dążyć, nie bacząc na nic. Również na to, że Abby ledwie pamięta Nigela, a swoje uczucia zdaje się kierować w zupełnie inną stronę.
Bo Abby... Abby myśli o Blake’u. Dużo, zdecydowanie za dużo myśli o Blake’u. Chłopaku, którego nienawidzi jej brat i nie cierpi jej babcia. Wszystko wskazuje na to, że z wzajemnością. Do tego Blake jest cichym marzeniem Megan. A ona umie uprzykrzyć życie potencjalnym rywalkom.

Czy wbrew wszelkim przeciwnościom, które los stawia im na drodze, Abby i Blake odnajdą wspólne szczęście? Czy tych dwoje zaufa sobie pośród intryg i kłamstw? Czy rodzina dziewczyny będzie w stanie pokonać niechęć? "

Z chęcią sięgnę po więcej.. 💚

Przyjemna, lekka i urocza książka

Przyjemna, lekka i urocza książka

• Romans

Dodaj cytat z książki Wróg mojego brata