447 Plan grabieży Polski

Fonda
2020-09-22
2020-09-22
447 Mienie bezspadkowe Żydowskie roszczenia

Okładka książki Tyrania postępu Paweł Bortkiewicz, Waldemar Chrostowski, Patryk Jaki, Ryszard Kantor, Janusz Królikowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk, Piotr Łuczak, Jakub Maciejewski, Wiesław Mering, Aleksander Nalaskowski, Andrzej Nowak (historyk), Dariusz Oko, Wojciech Polak, Wojciech Roszkowski, Leszek Sosnowski, Zbigniew Stawrowski
Tyrania postępu Paweł Bortkiewicz,&...
Okładka książki Roman Ingarden and His Times Dominika Czakon, Natalia Anna Michna, Leszek Sosnowski
Roman Ingarden... Dominika Czakon, Na...
Okładka książki Repolonizacja Polski Adam Bujak, Jerzy Kruszelnicki, Krzysztof Masłoń, Witold Modzelewski, Adam Nowak, Danel Obajtek, Dariusz Oko, Krystyna Pawłowicz, Wojciech Roszkowski, Artur Śliwiński (prof.), Leszek Sosnowski, Paweł Stachnik, Temida Stankiewicz-Podhorecka, Janusz Szewczak, Małgorzata Wassermann
Repolonizacja ... Adam Bujak, Jerzy K...

Leszek Andrzej Sosnowski absolwent studiów prawniczych w Polsce i w USA. Doktor habilitowany prawa UJ ze specjalizacją w prawie międzynarodowym publicznym. Autor publikacji z zakresu prawa i stosunków międzynarodowych (w czasopismach naukowych w Polsce),oraz prawa imigracyjnego (w mediach polonijnych w USA). Obecnie wykonuje zawód adwokata.

Ustawa JUST to ustawa z 2017 roku o niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalałym z Holokaustu. Ma na uwadze osoby, które nie otrzymały zadośćuczynienia. W Polsce nosi potoczną nazwę Ustawa 447. Uchwalono ją w kwietniu 2017 roku, na Kongresie Stanów Zjednoczonych.
Ustawa ma za zadanie uregulować na arenie międzynarodowej statusu prawnego mienia pozostawionego po ofiarach Holokaustu. Ma krzewić wiedzę o Zagładzie. W listopadzie 2019 roku Departament Stanu miał przedstawić Kongresowi jednorazowy raport o stanie realizacji deklaracji terezińskiej przez 46 państw.
Mienie bezspadkowe to majątek pozostawiony przez ofiary Holokaustu, po których nie ma spadkobierców, co za tym idzie na mocy prawa przechodzi na skarb państwa. Ta ustawa ma służyć jako podstawa do spełnienia potrzeb materialnych dla ofiar Holokaustu, i zapewnienie edukacji na ten temat. Prezydent i Premier Polski odnieśli się do tej ustawy twierdząc, że ewentualne roszczenia nie mają żadnych podstaw prawnych oraz etycznych.

Książka Leszka Sosnowskiego należy do gatunku popularnonaukowego. Autor pochyla się nad problemem Ustawy 447, która w Polsce budzi wiele kontrowersji. Tłumaczy na czym ona polega i jakie ma konsekwencje dla poszczególnych państw. Polska musi krzewić prawdę na temat Holokaustu.
Czy książka jest ciekawa? Można powiedzieć i tak, i nie. Dlaczego? Na pewno będzie ona dla osób, które interesują się prawem, historią i polityką. Dla tego grona na pierwszym miejscu będzie pamięć ofiar II Wojny Światowej. Jeżeli czytelnika nie interesują wyżej wymienione dziedziny, to lepiej żeby po nią nie sięgał.
Książkę czyta się szybko. Nie ma problemu ze zrozumieniem treści. Ważne informacje, które chce przekazać autor są wytłuszczone grubą trzcionką. W tekście pojawiają się literówki. Nie jest to pierwszy raz, kiedy książki wydawnictwa Fronda mają z tym problem. Koszt takiej pozycji lekturowej to 45 złotych, więc za tą cenę powinna być gruntownie sprawdzona przez korektora.
Osobiście 447 Plan Grabieży Polski jest interesującą propozycją, ponieważ przybliżyła funkcję ustawy oraz jakie może mieć konsekwencje na przyszłość. Bardzo dużą rolę odgrywa edukacja historyczna na przestrzeni nie tylko państwa, ale całego świata. Nie można tuszować historii, bo powoduje to konflikty na arenie międzynarodowej. Co za tym idzie odbija się to na Polsce, a my jako naród nie jesteśmy winni powstania obozów koncentracyjnych. Wybudowali je nazistowskie Niemcy na ziemiach polskich. To jest prawda, której nikt nie powinien podważać, nigdy!

Opinia znajduje się na blogu: www.wksiazkizaklete.wordpress.com

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Fronda.

Ustawa JUST to ustawa z 2017...

Dr hab. Leszek A. Sosnowski wziął na warsztat, przeanalizował w swojej rozprawie 447 Plan grabieży Polski w świetle najnowszych raportów. Od deklaracji Terezińskiej do Ustawy 447 dokładnie i wszechstronnie amerykańską ustawę tzw. 447 z 2017 roku oraz źródła jej powstania. Publikacja
w rzetelny i szczegółowy sposób przedstawia roszczenia majątkowe w odniesieniu do mienia bezdziedzicznego, wysuwane tzw. lobby Holocaustu wobec państw Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, które najbardziej ucierpiały w wyniku okupacji niemieckiej.
Autor posługuje się licznymi odwołaniami do licznych zagranicznych źródeł, wywiadów, publikacji prasowych, wypowiedzi polityków i działaczy lobby Holocaustu.
Przeanalizował postulaty Deklaracji Terezińskiej oraz nierzetelność informacji, jakie pojawiały się na jej temat w mediach ogólnodostępnych, które to informacje były zmanipulowane i tendencyjne na korzyść organizacji związanych ze środowiskami żydowskimi.
Dowodzi również bezzasadności roszczeń majątkowych amerykańskich Żydów wobec państwa polskiego w sprawie mienia bezdziedzicznego oraz nadrzędności praw narodowego nad prawem międzynarodowym. Znajdziemy tutaj również dokładny i rzetelny opis różnorodnych, konkretnych form międzynarodowego nacisku wobec państw takich jak Serbia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna czy także Polska, w tym również szantaż moralny, który w przypadku Polski nie powinien mieć
w ogóle miejsca.

Po lekturze publikacji dr hab. Leszka A. Sosnowskiego włos jeży się na głowie, jak wielki wpływ na politykę międzynarodową mają środowiska żydowskie, nie tylko w USA, ale na całym świecie oraz jakie przekłamania
i nadinterpretacje historyczne potrafią popełniać w imię czerpania zysków kosztem narodów najbardziej poszkodowanych przez nazistów w czasie
II wojny światowej. Co ciekawe, nikt nie wysuwa tego typu roszczeń wobec Niemiec czy Austrii, które faktycznie były wykonawcami eksterminacji ludności – nie tylko żydowskiego pochodzenia. I to te państwa według mojej osobistej ceny ewentualnie powinny ponosić konsekwencje tych działań
po dzień dzisiejszy.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tą interesującą publikacją.

Dziękuję Wydawnictwu FRONDA za egzemplarz książki.

Opinia dostępna również na moim blogu czytelniczeinspiracje.worpress.com

#372 - 447 Plan grabieży Polski - Leszek A. Sosnowski - Wydawnictwo Fronda

#125/52/2020

Książka ma 372 strony i jest to literatura faktu.

Jest to idealna lektura w dobie #pandemia i #covid gdyż znajdziecie w niej dużo rzetelnych danych, popartych statystykami i analityką.

Sposób jej wydania - duże litery i wytłuszczenia, zdecydowanie pomaga w przyswajaniu wiedzy.

Ciekawie zostały nazwane rozdziały, co zachęca do ich przeczytania.

Sięgnijcie po nią, jeśli chcecie lepiej zrozumieć obecną sytuację w naszym kraju.

Dziękuję Wydawnictwo Fronda za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej wartościowej książki.

#372 - 447 Plan grabieży Polski - Leszek A. Sosnowski - Wydawnictwo Fronda

#125/52/2020

Książka ma 372 strony i jest to literatura faktu.

Jest to rzetelnie przygotowane studium analityczne bogate w dane, statystyki i informacje jednak od początku przebija przez nie zdanie autora na temat całej sprawy co odejmuję pozycji wartości obiektywnej. Warta jest jednak przeczytania żeby zrozumieć o czym od pewnego czasu w Polsce huczy na każdym kroku.

• Literatura faktu
  • Własne