Bardzo cicha noc

Okładka książki Bardzo cicha noc Ewelina Dobosz, Emilia Szelest Patronat LC
Okładka książki Bardzo cicha noc
Ewelina DoboszEmilia Szelest Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska

Okładka książki Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agnieszka Siepielska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf
Ocena 6,8
Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. G...
Okładka książki Niegrzeczne święta Meg Adams, Justyna Chrobak, Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest, Robert Ziębiński
Ocena 6,3
Niegrzeczne św... Meg Adams, Justyna ...

Wyróżniona opinia i

Bardzo cicha noc

przeczytanych książek 30 napisanych opinii 14

Co złego może się wydarzyć, kiedy nie uszanuje się tradycji wigilijnych? Do czego zdolni są ludzie pod wpływem emocji?

Iga od pewnego czasu jest mężatką, a według jej rodziców to małżeństwo jest idealne. Jednak prawda jest taka, że mężowi Igi zależy tylko na jej pieniądzach. Iga nie jest więc zdzwiona, gdy przyłapuje niewiernego męża na zdradzie. To wydarzenie przelewa czarę goryczy i z pomocą swojej przyjaciółki obmyśla plan, jak pozbyć się męża.

Wiktor został wrobiony w przestępstwo, przez co spędził w więzieniu dwa lata. Po wyjściu na wolność, bez pieniędzy i perspektyw, jedyne o czym marzy to plaża w Gdyni, morska bryza i szum fal. Wiktor otrzymuje propozycję zabicia męża Igi, za co ma otrzymać sporą sumę pieniędzy.

Pewnego razu przypadkowe spotkanie Igi i Wiktora sprawia, że zaczyna łączyć ich uczucie, a także… zbrodnia! Wspólnie decydują się na przejechanie kilkuset kilometrów, aby ukryć się przez światem i spędzić wspólne święta w Bieszczadach.

„Bardzo cicha noc” to powieść napisana w bardzo lekki sposób. Mimo, że pisały ją dwie autorki, to treść jest spójna i wszystkie sceny łączą się ze sobą. Tę powieść czyta się bardzo przyjemnie i faktycznie można wczuć się w świąteczny klimat. Z początku wydawać się może, że ta książka jest kryminałem z domieszką sensacji, którego akcja dzieje się w okolicach świąt Bożego Narodzenia, jednak dopiero później okazuje się, że to właściwie romans. Mimo to, jak dla mnie, jest to bardzo ciekawy i wciągający romans świąteczny.

Na szczególną uwagę w tej książce zasługuje również wątek kryminalny, który jest pełen intryg, choć rozwiązanie zagadki jest nieco przewidywalne.

Całokształt powieści jest bardzo dobry, a najbardziej w tej książce podobało mi się jej zakończenie.

O Matko jedyna co to była za książka. Nie, nie świetna, a absurdalna, prymitywna, coś okropnego pokroju 365dni. Błagam Pani Emilio nie idź tą drogą. Jeśli ktoś lubi głupia fabułę, płytkie, chamskie postaci, infantylne dialogi to książka idealna dla niego

Zabawna książka o świeżo zdradzonej Idze, która planuje się zemścić.

Zabawna książka o świeżo zdradzonej Idze, która planuje się zemścić.

Na półkach: , , , , ,

Duet autorek Eweliny Dobosz i Emilii Szelest napisał powieść, której tylko tytuł sugeruje świąteczne klimaty. Bo to raczej świetna powieść sensacyjna połączona wątkiem gorącego romansu.
Iga po przyłapaniu męża na zdradzie postanawia się go pozbyć a raczej pozbawić życia. Wynajmuje więc płatnego zabójcę. Pech chciał, że na spotkaniu w kawiarni przez pomyłkę podchodzi nie do tej osoby co trzeba
Wiktor, dopiero co opuścił więzienie w którym przebywał 2 lata za nie popełnioną defraudacje pieniędzy. Teraz jest bez grosza i propozycja i Igi i kwota jaką ofiaruje za morderstwo męża sprawia, że zgadza się na jej propozycję. Tym bardziej, że kobieta bardzo mu się podoba.
Bardzo szybko okazuje się, że Iga z łowcy staje się zwierzyną i musi ciągle uciekać, bo ktoś zagraża jej życiu. Oczywiście w tej ucieczce ciągle towarzyszy jej Wiktor, a to sprawia, że bardzo się do siebie zbliżają i nawiązują gorący romans.
Bardzo podobała mi się ta książka. To powieść pełna zwrotów akcji, napisana w sposób lekki a zarazem wciągający. Jest trochę humoru, jest pikantnie, niebezpiecznie i czasami świątecznie. Sceny erotyczne napisane ze smakiem i nie są nużące.
Bohaterów można polubić a szczególnie Wiktora, który postępuje bardzo uczciwie w stosunku do Igi. A samo zakończenie jest zaskakujące i pełne dramaturgii.
Lubie powieści obu autorek a ta książka udowodniła, że razem też potrafią napisać bardzo ciekawą i emocjonującą powieść od której trudno się oderwać .

Kolejna książka tej autorki która wciagnela mnie od pierwszej strony do ostatniej

Tragedia. Liczyłam na ciepłą, rodzinną książkę o miłości, magii Świąt Bożego Narodzenia, w zimowej aurze, a dostałam obrzydliwy erotyk, kipiący seksem i wulgaryzmami. Przecież na okładce powinien być opis i ostrzeżenie z jaką „literaturą” mamy do czynienia...

To bardzo emocjonująca książka z motywem świątecznym w tle. Myślałam, że to będzie typowy romans a tu okazało się, że mamy do czynienia z wątkiem sensacyjnym i oczywiście erotycznym.

Bardzo się wciągnęłam czytając tą książkę.
Polecam gorąco

Bardzo się wciągnęłam czytając tą książkę.
Polecam gorąco

Iga tkwi w małżeństwie z Piotrem, który ją oszukuje, zdradza i wykorzystuje finansowo.
Wiktor byl kiedyś biznesmenem, który piął się po szczeblach kariery, ale trafił do więzienia przez wspólnika. Teraz wychodzi na wolność i musi zaczynać od zera.
Pewnego dnia Iga przyłapuje męża na zdradzie w ich własnym domu. Kobieta ucieka do przyjaciółki, gdzie chce oplakiwac swój związek. Tam, przy duzej ilości wypitego alkoholu, wpada na plan zemsty na mężu. Jedynym rozwiązaniem i zakończeniem nieudanego małżeństwa jest dla Igi zbrodnia, której ktoś musi dokonac.
Los zachce, że drogi Igi i Wiktora, całkiem przypadkiem, skrzyżują się w tym właśnie momemcie. Tych dwoje połączy umowa, ale i również pożądanie, które nagle w nich się narodzi i wywróci ich życie do góry nogami.
Do tej książki skusiła mnie przede wszystkim okładka i opis z tyłu, który zapowiadał romans z wątkiem kryminalnym. I byłaby to całkiem dobra świąteczną lektura, gdyby nie maga irytujący bohaterzy, a zwłaszcza Iga! Kobieta mówi, że nigdy nie da sie mężczyźnie, a dwie minuty później rozchyla przed nim nogi! Serio? Do tego ten prymitywny język!
Czytając tę absurdalną historię czułam złość, że zdecydowałam się na taką powieść, zamiast dobrego thrilleru czy kryminału, które kocham.
Nie wiem, co więcej napisać o tej lekturze, no jestem bardzo zawiedziona. Ale jak zawsze namawiam, aby każdy sam wyrobił sobie zdanie. Moja ocena to niestety 5/10.

Strasznie trudno ocenić tą niby świąteczną powieść.
Co na plus? Autorki mają lekkie pióro i dobrze radzą sobie ze scenami erotycznymi. Pomysł na fabułę dość ciekawy.
Minusy? Głowni bohaterowie są irytujący, mają niemalże bliźniacze charaktery, przysłowiowe k*rwy latają na każdej stronie.
Czytając zajawkę z tyłu książki nie wiedziałam do końca, czy to jest romans, erotyk czy kryminał. Okazało się, że wszystkiego po trochu.
Daję takie mocne 5*.

Strasznie trudno ocenić tą niby świąteczną powieść.

Rewelacja! Na zimowe wieczory idealna 😊
Lekko się czyta, jest akcja, jest romans 😉
Polecam wszystkie książki autorek ❤

Rewelacja! Na zimowe wieczory idealna 😊
Lekko się czyta, jest akcja, jest romans 😉
Polecam wszystkie książki autorek ❤

Dodaj cytat z książki Bardzo cicha noc