Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała

2020-06-03
2015-03-04
Urszula Szymanderska
Feeria Science
jelita Urszula Szymanderska układ trawienny przewód pokarmowy wydalanie bakterie mikrobiologia
Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ
zdrowie, medycyna
2020-06-03
Urszula Szymanderska

Książka napisana jest super łatwym językiem, można powiedzieć, że czyta się sama , a nie jest to prosta sztuka, aby stworzyć lekką i zrozumiałą książkę o tematyce medycznej. Brakuje mi jednak takiego podsumowania, wskazówek praktycznych, np. jak można lepiej postępować, aby żyć zgodnie z naszymi jelitami? Rozbudziła moją ciekawość w tym temacie. A może właśnie tak miało...

Bardzo przyjemna lektura, która w ciekawy i zabawny sposób przybliża nam pracę organu, o którym przeciętny człowiek niewiele wie. Książka jest oparta na wielu źródłach i według mnie jest to pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej na temat działania ludzkiego organizmu.

Książka jest dobra dla laików, którzy nie wiedzą nic a nic o naszym mikrobiomie i układzie pokarmowym. Dla osób poszukujących nowych, fascynujących informacji, które poszerzą ich wiedzę o nieznane odkrycia - książka będzie jedynie średnia. Chociaż ilustracje i humor znacznie zwiększają jej wartość!

I już wiem, co jeść, czego unikać i tylko czemu moje jelita reagują szybciej niż inne?

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna! Polecam każdemu, szczególnie sceptykom! Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, a wręcz wciąga :)

Na półkach: , , , , ,

Bardzo ciekawa i innowacyjna jak dla mnie podróż przez organizm ludzki, opisująca bez ściemy i z humorem procesy zachodzące w jelitach, jamie ustnej.

"Historia wewnętrzna"to książka, która z pewnością zaciekawi każdego czytelnika, zarówno nastolatka, jak i osobę w podeszłym wieku.
Wszelkie tematy dotyczące psychologii oraz ludzkiego ciała od zawsze mnie interesowały, dlatego też, po książkę dotyczącą procesu trawienia sięgnęłam z ochotą, mając nadzieję, że jelita w roli głównej nie sprawią, że będzie to lektura nudna...

To najciekawsza ksiazka, jaka w zyciu czytalam! Autorka w "uroczy" sposob opisuje uklad trawienny. Humorystycznie i przystepnie - nie sposob nie zrozumiec mechanizmu niestrudzonej pracy naszych jelit :) Uwielbiam i bede do niej wracac :)

„Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała” to książka popularnonaukowa, a napisana bardzo przystępnym językiem. Jest w niej dużo ciekawostek poszerzających wiedzę o tym fascynującym organie, ale jest też sporo humoru, dzięki czemu lektura tej książki stanowi także rozrywkę. Ja zapoznałam się z nią w formie „słuchanej”, czego momentami...

Książka napisany dość lekko, i zrozumiale nawet dla osoby nie zaznajomionej z tematem. Autorka przedstawia jakie funkcje pełnią jelita i do jakich problemów może dojść. W książce znajdują się odniesienia do badań i przez to zdania autorki nie są raczej rzucane od tak. Narracja jest klarowna, każdy rodział probuje przedstawić problem w jak najprostszy sposób.

Dla mnie była...

• Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe
  • 2019
więcej mniej

Giulia Enders Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała Zobacz więcej