Gorąca zagrywka

2021-05-01
2021-05-01
literatura polska współczesna

Okładka książki Weselny galimatias Paula Ciulak, Agata Mania, Charlotte Mils
Weselny galima... Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki Dubajskie namiętności Paula Ciulak, Charlotte Mils
Dubajskie nami... Paula Ciulak, Charl...

Strasznie długo zeszło mi zabranie się za tę powieść, ale nareszcie się udało ;)
Lektura tej książki za mną i powiem Wam, że czytało się to całkiem przyjemnie, aczkolwiek tom pierwszy przypadł mi bardziej do gustu ;)
Dalsze losy bohaterów były ciekawe, ale mi delikatnie czegoś brakowało.
Brakowało mi tylu emocji, ile wywołał we mnie tom pierwszy!
Tam, nie mogłam się oderwać od lektury i zarwałam noc, tutaj - było wciągająco, ale nie na tyle aby poświęcić sen :P
Autorka ma bardzo lekki styl pisania, dzięki czemu książkę czyta się szybko.
Jeśli lubicie takie powieści to myślę, że ten tytuł Was nie rozczaruje. Koniecznie sięgnijcie i przekonajcie się sami ;)
Polecam!

Dalsze losy bohaterów były ciekawe, ale mi delikatnie czegoś brakowało.
Brakowało mi tylu emocji, ile wywołał we mnie tom pierwszy!
Tam, nie mogłam się oderwać...

To drugi tom serii i muszę przyznać, że jest ciut lepiej dopracowany niż poprzedni. Widać progres autorki.
Fabuła przemyślana i całkiem fajnie poprowadzona. Bardzo rażących w oczy absurdów raczej już nie ma, ale kilka nieścisłości się znajdzie.
W zasadzie książka ma dość spokojne tempo, by pod koniec przyspieszyć i uderzyć znienacka. Emily ma w sobie nadal ogrom sprzeczności i chyba raczej nie zdołamy się już polubić. Ciekawie natomiast i bardzo wiarygodnie przedstawione są jej traumy po pobycie w więzieniu oraz próba ponownego przystosowania do życia na wolności. Jednak zadziwiająco szybo z owego stanu wychodzi i tym samym, wraca Emily z pierwszej części, która sama nie wie czego od życia chce...
Marcus wypada nadal blado, ale ratuje go tutaj trochę dość ciekawy wątek sensacyjno-narkotykowy.
Książka do szybkiego przeczytania i raczej równie szybkiego zapomnienia.

Jestem absolutnie zakochana w bardzo dobrze napisanej opowieści. Chylę czoła autorce, ponieważ kontynuacja jest jeszcze lepsza od debiutu. Widać progres zarówno Charlotty Mils jak i jej bohaterów. Dopracowana i przemyślana książka, w której tak wiele się dzieje, jest pełna zwrotów akcji i cała paleta emocji, ale jak zwykle po przeczytaniu robi się ciepło na sercu. Zdecydowanie polecam!

Uwielbiam

Uwielbiam

„Gorąca zagrywka” to drugi tom losów Emily oraz Marcusa po który zdecydowałam się sięgnąć. Pierwszy tom, który był zarówno debiutancką powieścią autorki zrobił na mnie dość dobre wrażenie więc wiadomo było, że będę chciała te historię poznać dalej. A czy nadal było tak warto? Sprawdźcie sami !

Powrót do normalności był dla Emily wyjątkowo trudny. Po więziennej traumie ciężko jej na nowo zaufać bliskim. Sytuacji nie poprawia fakt, że jej ukochany- Marcus- wplątał się w szemrane interesy, a przydzielony jej w pracy stażysta wykazuje niezdrową fascynację jej osobą.

Emily bardzo chce, żeby między nią a Marcusem zaczęło się lepiej układać, ale mężczyzna wciąż zawodzi jej zaufanie. Znika na całe wieczory, nie chce zdradzić czego dotyczą interesy, które prowadzi, a na dodatek wszystko wskazuje na to, że ma romans.
Emily jest prawie tego pewna - znajduje na koszuli Marcus odcisk szminki, która wcale nie należy do niej … Do tego walka o powrót do normalnego życia wcale nie jest łatwa, a dziewczynie oprócz upiorów przeszłości grożą nowe, nie mniej groźne niebezpieczeństwa. Czy uda je się sobie z nimi poradzić?

Nie powiem, dość dużo się tu dzieje. Mamy nie tylko pełno akcji ale też pełno wszelakich emocji, które w pewien sposób mają na nas wpływ więc jeśli o to właśnie autorce chodzi to udało jej się całkowicie. Intryga, którą autorka nam tu skonstruowała jest ciekawa oraz wciągająca, pełna tajemnic naszych głównych bohaterów przede wszystkim.

Akcja powieści nie jest monotonna, dość przeciwnie. Ciągle coś się tu dzieje, ciągle jest jakaś akcja gdzie w porównaniu do poprzedniego tomu niestety z początku nie było tak kolorowo oraz ciekawie.
Powieść Charlotte Mils czytało mi się szybko i przyjemnie. Autorka w porównaniu do pierwszego tomu dużo tutaj poprawiła, już na pierwszy rzut oka widać, że ten tom jest bardziej przemyślany oraz dopracowany. Zaś co się tyczy jej zakończenia to jest ono dość … intrygujące bym powiedziała. No ale to już trzeba raczej samemu sprawdzić, ja nie będę wszystkiego zdradzać!

Gorąco zatem polecam sięgnąć Wam po tę książkę, ale w tym przypadku zalecałabym jednak zacząć od tomu pierwszego. Wtedy historia nie tylko nabiera większego sensu, ale też łatwiej zauważyć nam te różnicę w fabule i stylu o którym właśnie tu pisałam.

Powrót do normalności był dla Emily wyjątkowo trudny. Po więziennej traumie...

"Stał wpatrzony we mnie, a w oczach tańczyły mu iskierki pożądania. Uśmiechnęłam się lekko, wyczuwając przepływającą między nami energię. Czy inni to widzieli?"

Po wstrząsających przejściach Emily próbuje odzyskać równowagę psychiczną. Wraca do pracy, gdzie poznaje Steve’a; ten nie ukrywa zauroczenia dziewczyną, ale ona odbiera jego starania jako napastowanie. Emily bardzo by chciała, żeby między nią i Marcusem znowu wszystko się układało, ale więzienna trauma nie pozwala jej o sobie zapomnieć. Walka o powrót do normalnego życia nie jest łatwa – tym bardziej, że oprócz upiorów przeszłości dziewczynie grożą nowe, nie mniej groźne niebezpieczeństwa.

"Gorąca zagrywka" to kontynuacja "Gorącej oferty" , którą miałam okazję niedawno przeczytać. Książka ukazuje dalsze losy Emily i Marcusa, które niestety nie są wcale kolorowe. Kiedy wydaje się, że będzie już dobrze, że nie może być gorzej niż było autorka zrzuca kolejną niespodziankę. Książka jest naładowana takimi bombami, czyta się ją dużo lepiej niż poprzednią, akcja jest dynamiczna, nie ma nudy, a dialogi nie są tak złe, jak w poprzedniej części. Przede wszystkim bohaterowie nie są już tak irytujący jak wcześniej. Książkę czyta się naprawdę dobrze i szybko. Uważam, że ta część bije poprzedniczkę na głowę, brawo @charlotte__mils , świetna robota! Dla mnie 9 ⭐

Dziękuję @wydawnictwomuza za egzemplarz do recenzji ❤

Dalsze losy Emily i Marcusa. Czy po tragicznych wydarzeniach para ma szanse na wspólne szczęście?

Emily po pobycie w więzieniu, przez które ma traume, powoli wraca do normalności. Nie jest to jednak takie łatwe, gdyż trauma i demony z przeszłości dają o sobie znać.

Marcus próbuje pomóc Emily, jednak przez swoje kłamstwa i tajemnice dziewczyna traci do niego zaufanie.

"Gorąca zagrywka" to kontynuacja "Gorąca oferta". Jest to drugi, który jest bardziej dopracowany niż poprzedni. Widać, że autorka włożyła w niego więcej pracy i emocji. Fabuła w tym tomie jest jeszcze bardziej intrygująca i tajemnicza, przez tajemnice i kłamstwa, które serwuje nam główny bohater.

W powyżej historii mamy zaserwowany emocjonalny rollercoaster, który bardzo oddziałuje na czytelnika. Od początku do końca książkę czyta się bardzo szybko, gdyż akcja bardzo płynnie przechodzi z jednej do drugiej.

Moim zdaniem jest to ciekawa historia na letni wieczór.

Moja ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania tej części bardzo dziękuję wydawnictwu.

"Gorąca zagrywka" jest to 2tom i przyznam szczerze, że nie czytałam 1części dlatego nie wiedziałam dlaczego główna bohaterka trafiła do więzienia i miałam problem przez to na początku książki, więc dla osób które chcą przeczytać tę pozycję polecam najpierw przeczytać 1tom. Ogólnie nie żałuję, że przeczytałam książkę bez wcześniejszej znajomości histori naszych bohaterów, ale myślę iż dla lepszego zrozumienia sięgnę po wcześniejszą część.

Emily wychodzi z więzienia i próbuje wrócić do normalnego życia jednak nie jest to takie proste, ponieważ demony z jej przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Kobieta wraca do pracy i chce na nowo ułożyć swoje życie z ojcem swojego syna Marcusem, jednak nie jest to łatwe przez brak zaufania.
Markus to mężczyzna pełen tajemnic, trudno go rozgryźć a co najgorsze podoba się kobietą i oczywiście bardzo to złości Emily, jednak nie można się dziwić facet z takim wyglądem nie mógłby się niepodobać. Mężczyzna z dnia na dzień rujnuje swój związek z kobietą. Czy to będzie ich koniec? Czy może Markus przejrzy na oczy? Tego się dowiecie czytając książkę.

Emily po wyjściu z więzienia, na nowo musi odnaleźć się w codziennym życiu. Nie jest to łatwe bo, trauma jaką tam przeżyła, nie pozwala jej normalnie funkcjonować.
Marcus który z początku był dla niej ostoją, zaczyna mieć przed kobietą coraz więcej tajemnic. Znika na całe wieczory, nie chce zdradzić czego dotyczą interesy które prowadzi wraz z bratem, a na dodatek Emily przypuszcza że Marcus ma romans.

Czy tajemnice wyjdą na jaw ? Jakie mogą być ich skutki .!

"Gorąca zagrywka" to kontynuacja "Gorąca oferta" która, swoją premierę miała dziesiątego lutego. Muszę przyznać że pierwsza część niezbyt mnie zachwyciła, była taka nijaka. Za to w drugiej części widać że jest bardziej dopracowana i przemyślana. Każdy zasługuje na drugą szansę, i widać że autorka wykorzystała ją, jak najlepiej umiała.
W książce pojawił się wątek mafijny, który dawał nam dużo emocji. Bohaterowie którzy mają swoje tajemnice, a zwłaszcza Marcus. To u niego mroczna stron znów bierze górę. Nie wiem czemu wolał brudne interesy od normalnego i spokojnego życia, ale to jest facet, ich sie nie rozumie.
Emily która walczyła sama z sobą po przeżyciach w więzieniu jest bardzo zagubiona. Mimo wszystko stara się wrócić do normalności i wielki szacunek za to. No i te zakónczenie które bardzo mnie zaintrygowało. Zastanawiam się, jak potoczą się losy Travisa i Camilli- przypuszczam że ta dziewczyna namiesza, ale przede wszystkim da nam wiele zabawy ....

Taka sobie...

Taka sobie...