Słodka pokusa

Wyróżniona opinia i

Słodka pokusa

przeczytanych książek 548 napisanych opinii 430

1981 ocen

Słodka pokusa to jednotomowe wydanie, co bardzo mnie smuci, bo historia chwyciła mnie za serce. Chętnie przeczytałabym o dalszych losach bohaterów.

Giulii to młoda dziewczyna, która musiała po ślubie zamieszkać z mężem, którego widziała drugi raz w życiu na oczy i zaopiekować się dwójką małych dzieci, chociaż prędzej żadnym dzieckiem nie miała do czynienia.
Cassio jest o trzynaście lat starszy od swojej nowej żony, która jest dla niego jak kolejne dziecko . Po doświadczeniach z byłą żoną nie chciał więcej wiązać się z inną kobietą tym bardziej o tyle lat młodszą. Może potrafił zabijać, był bezwzględny, okrutny, nieznoszący sprzeciwu, ale w domu z dziećmi się kompletnie nie radził. Jednakże młoda żona jest zupełnie inną osobą, niż się mógł spodziewać...

Książkę bardzo fajnie się czytało, tylko brakowało mi trochę akcji i dreszczyku emocji, bo tak naprawdę nic się nie działo. Kiedy pod koniec pojawił się mroczny capo, czyli oczywiście Luka. Myślałam, że będzie jakaś akcja, ale się myliła. Też nie spodobało mi się, że głównej bohaterce wszystko tak łatwo przychodziło, przyszła do nowego domu, w dniu pierwszej nocy nie potrafiła sobie radzić, a dzień później nagle nie miała żadnych problemów i została idealną matką.

Cassio jest o...

Całkiem przyjemne czytadło na dwa wieczory. Na początku obawiałam się, że będzie bardzo podobne do "Złączeni honorem", ale historia była hednak nieco inna. Oczywiście niezbyt zaskakująca i powielająca schematy, ale jednak dało się to czytać.

Słodka historia miłosną z mafią, w delikatnym wydaniu, w tle.

Słodka historia miłosną z mafią, w delikatnym wydaniu, w tle.

Mi osobiście do gustu nie przypadła

Mi osobiście do gustu nie przypadła

Kupiłam ją, ponieważ bardzo dużo osób ją polecało, lecz na mnie nie wywarła dużego wrażenia. Książka jest przeciętna i nie rozumiem sensacji wokół niej. Jest jedną z niewielu książek, na których na prawdę się zawiodłam.

Bardzo nietypowa jak na romans mafijny, stąd polecam. Pokazuje siłę determinacji, ale też mądrość pewnej kobiety pachnącej truskawkami ;) Polecam

Historia dość kontrowersyjna ze względu na różnicę wieku głównych bohaterów, jednak dla miłośników mafijnych romansów będzie to wspaniała lektura. Mi się podobała. :)

Cassio podszef mafijnej rodziny. W ósmą rocznicę ślubu zastaje swoją żonę martwą. Od teraz musi sprostać zadaniu bycia zarówno szefem jak i samotnym ojcem dwójki dzieci.Jednak Casio potrzebuje żony, a przede wszystkimi matki dla swoich dzieci.Postanawia wziąć za żonę młodziutką, zaledwie osiemnastolatnią Giulia. Dziewczyna od początku wiedziała, że będzie musiała poślubić mężczyznę wybranego przez ojca. Takimi prawami rządzi się świat mafii, w którym została wychowana .Jednak nie spodziewała sie ,że bedzie od niej aż o tyle starszy.Już po  pierwszym spotkania Giulia zrozumiała ,że Casio nie obdarzy jej żadnym uczuciem ,szuka on jedynie matki dla swoich dzieci.
Czy Giulia poradzi sobie z byciem matką i żoną??
"Słodka pokusa" to romans mafijny,w którym mafii jest nie wiele lecz nie jest to minusem. Autorka skupiła się bardziej  na budowaniu realacji bohaterów. Historia dwójki ludzi, którzy różnią się na każdej płaszczyźnie. On poważny, lubiący kontrolę ,Ona delikatna I niewinna ....Pomimo dzielących ich tak wielu różnic potrafili zbudować kompromis i uczyć się od siebie nawzajem.Historia o miłości, pożądaniu, pragnieniu ,zaufaniu, stracie, tajemnicach i budowaniu więzi rodzinnej.
Ciekawa fabuła, przyjemny styl pisania, lekkie czasem zabawne dialogi sprawiły, że książkę czytało się z przyjemnością. Sceny erotyczne rozpalające zmysły I wyobraźnię napisane w bardzo przystępny sposób.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki ,więc nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Jednak już po kliku pierwszych stronach wiedziałam, że będę zachwycona tą historią,a z każdą kolejną stroną chciałam więcej.
Jeśli lubicie mafijne ,pełne emocji I zwrotów akcji książki to ta pozycja jest zdecydowanie dla was.
Ciekawa, wciągającą, wywołującą wzruszenie jak i uśmiech na twarzy powieść  .

Romanse mafijne nie należą do moich ulubionych,ale pomna wiedzy,że gorzką pigułkę trzeba jak najszybciej połknąć,zabrałam się za tę książkę jak najszybciej.Początek rzeczywiście nie zachęcał do czytania,tym bardziej,że tzrydziestokilkuletni wdowiec zaręcza się z siedemnastolatką.Sama mam córkę ,która ma 17 lat,więc jak sobie wyobraziłam ją na miejscu Giulii,to nie zbudowało mnie to specjalnie.Na szczęście bohaterka była raczej dość dojrzała,żeby nie tylko udźwignąć obowiązki żony,ale i matki dwójki dzieci swojego męża.Ja właściwie,zaraz po rozpoczęciu zapomniałam,ile bohaterka ma lat,bo jej postępowanie było dojrzałe i odpowiedzialne.Może niezbyt bogate ,jeśli chodzi o towarzystwo,ale nie najgorsze.Sam bohater,Cassio jest mafijnym podszefem,ale jego obowiązki nie są zbyt szeroko omawiane.Na pewno nie aż tak dokładnie,jak w książkach dotyczących Luca czy Matteo(czytałam wcześniej chyba pięć części).Sama fabuła była nawet dość ciekawa,para bohaterów też mi sie podobała,polubiłam ich i kibicowałam ich związkowi.Na pewno zbyt dużo było scen seksu,w sumie dość podobnych do siebie.Mogła sobie ich autorka troche oszczędzić.Podobało mi sie,że sama akcja nie trwa miesiąc czy dwa,ale rozpisana jest na kilka lat.
W sumie ta książka trochę mi odczarowała romanse mafijne.Może nigdy nie będą moim ulubionym typem książek,ale nie mogę powiedzieć,że wszystkie są złe.Pigułka nie okazała się tak gorzka,jak się obawiałam

Fajna książka, opowieść (zwłaszcza początek) trochę abstrakcyjna jak na obecne czasy zwłaszcza, że nie było mowy o kulturze krajów arabskich, także początkowa fabuła trochę za bardzo wyimaginowana jeśli chodzi o konsumpcję związku. Ogólne wrażenie natomiast bardzo dobre, czytało się przyjemnie.