Trendy lutego 2021 lubimyczytać.pl

LubimyCzytać
01.03.2021

Jakie książki cieszyły się w lubimyczytać.pl największym zainteresowaniem internautów w lutym? Zestawienie trendów lubimyczytać.pl pokazuje, że popularne są ekranizowane książki, a także literatura piękna. Nie brakowało także tytułów nominowanych w Plebiscycie Książka Roku 2020 lubimyczytać.pl, Allegro.

Trendy lutego 2021 lubimyczytać.pl

Pierwsze miejsce lutowych trendów zajęła Kristin Hannah i jej najnowsza wydana w Polsce powieść pt. „Firefly Lane”. Premiera książki zbiegła się z emisja serialu na jej podstawie. Produkcja Netflixa znalazła się w czołówce największych hitów platformy, można więc wnioskować, że wpłynęła również na zainteresowanie widzów książkowym pierwowzorem. O serialu z Katherine Heigl oraz Sarah Chalke w rolach głównych autorka powieści opowiadała w wywiadzie, jakiego udzieliła koordynatorce redakcji lubimyczytać.pl, Ewie Cieślik:

Byłam zaangażowana w proces jego powstawania, ale bardziej jako fan, niż osoba, która mała realny wpływ na produkcję. Obsada jest absolutnie niesamowita, a widok mojej powieści, która w ten sposób „ożywa”, to prawdziwa radość – mówiła Kristin Hannah. - Tully i Kate to postacie, które żyją głęboko we mnie. Są tak bardzo częścią mojego życia i mojej kariery, że nie mogę się doczekać, aż widzowie zobaczą je tak, jak przedstawiają je Katherine i Sarah. [Katherine Heigl oraz Sarah Chalke] to wspaniałe aktorki, które tchnęły życie w napisane przeze mnie bohaterki.

Reklama

Tuż za „Firefly Lane” znajdziemy nowość w zestawieniu – najnowszą książkę Victorii Schwab, nominowanej w Plebiscycie Książka Roku 2020 za „Vengeful. Mściwi”, czyli drugi tom cyklu „Złoczyńcy”. „Niewidzialne Życie Addie LaRue” miało swoją premierę 24 lutego, lecz już teraz może pochwalić się pokaźną liczbą ponad 2 tys. czytelników i wysoką średnią ocen 8,6 / 10.

Trzecią lokatę zajmuje nominowane w Plebiscycie „Gorzko, gorzko” – cieszącą się uznaniem krytyków i czytelników książka Joanny Bator. To opowieść o czterech pokoleniach kobiet – rodzinną historię stara się zrekonstruować najmłodsza z nich, Kalina.

Thriller o tytule „Schronisko”, jako nowość, znalazł się tuż za podium. O książce szerzej pisaliśmy w osobnym artykule, opisującym fabułę, w której główne skrzypce gra dwoje nastolatków. Ich wzajemna gra, przypominająca partię szachów, toczy się na śmierć i życie.

Pierwszą piętkę trendów lutego zamyka Katarzyna Nosowska i jej „Powrót z Bambuko”. Zbiór felietonów, opowieści i refleksji popularnej wokalistki i tekściarki ma w lubimyczytać.pl 5220 czytelników, którzy wystawili jej średnią 7,4 / 10. Pozycja również była nominowana w zakończonym właśnie Plebiscycie Książka Roku 2020. 

Na szóstej lokacie zatrzymała się książka, która – choć nie jest nowością – regularnie pojawia się w trendach lubimyczytać.pl, czyli reportaż „27 śmierci Toby’ego Obeda”. Joanna Gierak-Onoszko, uhonorowana Nagrodą Nike Czytelników, spędziła w Kanadzie dwa lata i napisała poruszający portret kraju, o którym myślimy opierając się na stereotypach. Książka ta ma w lubimyczytać.pl 9398 czytelników, którzy wystawili jej wysoką średnią 8,2.

Cora Reilly to autorka, która swoich czytelników i czytelniczki przyzwyczaiła już do opowieści o niebezpiecznych gangsterach i towarzyszących im pięknych kobietach. „Słodka pokusa” nie należy jednak do żadnego cyklu książkowego, lecz jej bohaterem również jest mafioso – oraz jego młoda żona.

Miłośników postaci patomorfologa Seweryna Zaorskiego z pewnością zainteresował tytuł „Szepty spoza nicości”. Trzeci tom serii wykreowanej przez Remigiusza Mroza trafił do ksiegarń pod koniec stycznia i od tego czasu czytelnicy wystawili mu już ponad 800 ocen (średnia: 7,1 / 10). Tym razem Seweryn Zaorski wraca do Żeromic, by sprzedać dom, jednak na miejscu zatrzymuje go tajemnica brutalnego morderstwa.

Brytyjka Sarah Pinborough jest autorką książek z gatunków fantastyki, kryminału i thrilleru, a swoje publikacje kieruje zarówno do dzieci i młodzieży, jak i starszych czytelników. Jedną z popularniejszych powieści jej autorstwa jest ta zatytułowana „Co kryją jej oczy”. Na jej podstawie powstał serial, który w lutym miał premierę na platformie Netflix. Opowiada o samotnej matce, romansującej ze swoim szefem psychiatrą i zaprzyjaźniającej się z jego tajemniczą żoną. Jaki będzie finał tej niebezpiecznej gry?

Pierwszą dziesiątkę w lutowych trendach zamyka „Ja i moje przyjaciółki idiotki” – pozycja, która zajęła pierwsze miejsce grudniowego zestawienia. Jej autorka, blogerka i podcasterka Joanna Okuniewska, jest niezwykle popularna w internecie (na Instagramie jej aktywność śledzi 167 tys. osób). Książka dotyczy relacji i jest rozwinięciem jednego z podcastów autorki.

Reklama

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które książki były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl i miały średnią ocenę powyżej 7,0. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują akurat dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybiera konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. 

W zestawieniu TOP 100 znajdują się książki ze średnią ocen powyżej 7,0. 

Zobacz wszystkie książki ujęte w zestawieniu TOP 100

[ec]

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
4225
3985
01.03.2021 13:43

Mroza książki jak zwykle dobre


87
31
06.03.2021 14:01

Dawno temu wziąłem pierwszą książkę o adwokatach. No nie zaskoczyło.
Ale kiedyś znów spróbuję. Spytałbym o rekomendacje, ale co on wyda, to staje się znane i komentowane niemal zawsze.


3075
4
01.03.2021 09:56

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd