Pocałunek Diabła

Okładka książki Pocałunek Diabła
Monika Nerc Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dziedzic podziemia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Dziedzic podziemia (tom 2)
NieZwykłe
2021-01-20
2021-01-20
koszmary zaufanie mafia krew pieniądze uczucia diabeł cierpienie marzenia niebezpieczeństwo

Świetna kontynuacja która pokazuje kolejne oblicze diabla...sporo nowych tajemnic, ktore wzbudzają ciekawość, erotyzm, miłość, poświęcenie...swita mafii jest pełen wszystkiego i tu jest to wszystko...

"Pocałunek Diabła" to druga część mafijnej serii "Dziedzic podziemia", której akcja również rozgrywa się w Warszawie i okolicy. Jest to kontynuacja historii Catriony i Grigoriyego. Ona dowiedziała się, że on ma żonę. Związek z Griszą jest sprzeczny z jej wartościami. Walczy sama z sobą, ze swoimi uczuciami i pożądaniem. Musi też stawić czoła jego żonie. Odkrywa również kolejne tajemnice ojca oraz przypomina sobie kolejne wydarzenia z przeszłości. Z kolei Grigoriy uświadamia sobie, że nie potrafi bez niej żyć, przy czym dalej inaczej niż ona rozumie związek. Stopniowo każde z nich zmienia się, a sytuacja coraz bardziej się komplikuje. Teraz nie tylko Grigoriy ma wrogów, którzy czyhają na jego życie. Jej życie też jest zagrożone. Jednak mimo ostrzeżeń innych, ufa tylko jemu, nawet zdradza mu tajemnice ojca. Czy to jednak dobry pomysł? Czy jej miłość skruszy lód w jego sercu? Czy ich związek ma wogóle przyszłość? Kto jest ich największym wrogiem? I kim jest ta tajemnicza zaginiona córka mafiosy? Jakie jeszcze tajemnice skrywa przeszłość jej ojca?
Ogólnie jest tu więcej akcji, historia jest ciekawsza i bardziej wciąga czytelnika, choć główni bohaterowie nie przekonali mnie do siebie, nadal postępują wbrew własnym zasadom.

Na półkach: , , , , ,

Naprawdę można się wciągnąć w tę historię. W tej części zdecydowanie więcej się dzieje (wiele wątków, ale płytko poruszonych), postacie się już zna (i czuje pewną sympatię) a i styl pisarski autorki też jest jakby trochę lepszy. Nie mam wysokich wymagań do tego typu literatury, więc ta pozycja jest ok.

Drugi tom z serii trzech.
Wydaje mi się, że pochłonęłam go szybciej niż pierwszy.
Forma i język utrzymany - czyli szybko, prosto i bez wysiłku.
Autorka wprowadziła trochę zamieszania w życie bohaterów, ale czasami wydarzenia, które się dzieją są trochę odrealnione.
Do tego bardzo pobieżnie opisane realia i zależności mafijne. Takie trochę domowe przedszkole...
Mimo wielu brutalnych scen.
Nie wiem co, ale coś mnie trzyma przy tej serii.. od razu biorę się za kolejny tom..

Drugi tom z serii trzech.
Wydaje mi się, że pochłonęłam go szybciej niż pierwszy.
Forma i język utrzymany - czyli szybko, prosto i bez wysiłku.
Mimo wielu...

Robi się coraz ciekawiej. Wątek mafijny przeplata się z emocjami, które odkrywają głowni bohaterowie. Ta część ukazuje przeszłość, która połączyła Kat i Griszę. Humoru mamy chyba więcej niż w poprzednim tomie a to za sprawą przemyśleń Kat i dialogów ze Staruszkiem.

"Dziedzic podziemia, pocałunek diabła" to kolejna część losów Catriony i Grigorija. Dziewczyna po tym jak dowiedziała się, że diabeł ma żonę, przeżyła szok i załamanie, zerwała z nim wszelki kontakt. Jednak on nie daje jej spokoju, zaprząta jej myśli i robi wszystko aby ją zobaczyć. Ona należy wyłącznie do niego i nikt nie ma prawa się do niej zbliżyć, ani dotknąć. Kat skupia się na tym by poznać prawdę o ojcu oraz by warsztat zaczął dobrze prosperować i w końcu przynosił jakiekolwiek zyski. Poznaje mroczne tajemnice ojca. Nie zdaje sobie sprawy jakie czyha na nią niebezpieczeństwo. Wkracza w świat z którego nie ma odwrotu.

Autorka wciąga nas w wir mafijnych porachunków, walki o wszystko, niespełnionej miłości, pożądania i wiele, wiele więcej. Akcja nabiera tępa od samego początku, dzieje się bardzo dużo. W tej części poznajemy dużo więcej szczegółów z przeszłości głównych bohaterów. Przybliża nam jego dzieciństwo, ukazuje jak stał się tym, kim jest, co w życiu przeszedł i jak walczył o każdy dzień. Powoli również na jaw wychodzą tajemnice skrywane przez ojca dziewczyny. Jest to wszystko stopniowo dawkowane. Ponadto w tej części autorka bardziej skupiła swoją uwagę na postaciach drugoplanowych, które stają się bardziej wyraziste i mające też swoje tajemnicze sekrety.
Pióro autorki jest lekkie, konkretne, pisze w prosty przejrzysty i przyjemny sposób dla czytelnika. Książka ma super fabułę i wątki poboczne, czyta się lekko i z zaciekawieniem.
Zakończenie, podsyca apetyt, aby sięgnąć po koleją część.

Jest coraz lepiej.

Jest coraz lepiej.

Podtrzymuje swoje zdanie z poprzedniej części dobra książka, ale żeby ją dobrze zrozumieć trzeba przeczytać wszystkie. Dlatego idę czytać kolejną, zobaczymy jak autorka poprowadzi akcję. Bardziej też lubię bohaterów, więc plus.

Myślałam że kilka części książki o tych samych bohaterach będzie nudne.Nic bardziej mylnego.Monika odwaliła kawał dobrej roboty....

Hmmm wydaje mi się, że jedynka lepsza aczkolwiek po przeczytaniu dwóch, po 3 siegne. Powiem szczerze, że bohaterowie poboczni są całkiem interesujący.