Poza ringiem. Amelia i ja

Czwarta Strona
2020-09-16
2020-09-16
literatura polska

Nie do końca potrafię stwierdzić co z tą książką jest nie tak. Początkowo bardzo podobał mi się bogato opisany świat wewnętrzny bohatera. Później stwierdziłam, że dialogi są bardzo trywialne i sztuczne. Następnie miałam ochotę przewracać tylko oczami przy każdym powtarzającym się „malutka Amelia” (miałam wrażenie, że autorka bardzo starała się zwrócić uwagę na fakt, że główna postać bardzo gustowała w kobietach wyglądających jak z podstawówki podczas gdy sam był rosłym mutantem). Koniec końców żaden z bohaterów nie wzbudził mojej sympatii a przedstawiony świat wydawał się dość płytki.

Nie porywa...

Nie porywa...

Książkę czytałam z zainteresowaniem chociaz wyjątkowo mi się dłużyło że względu na bardzo długie rozdziały ale poza tym napisana super.
Ivan bokser który zostaję zawieszony i nie może dalej walczyć na ringu i Amelia która studiuje malarstwo.
Spotykają się I jeden beż drugiego nie może żyć ale do czasu.oboje są w stanie spojrzeć na siebie z dystansem jak i na swój związek.
Polecam warto przeczytać.

Nie powaliła mnie na łopatki, każdy z bohaterów głównych miał swoje przezycia, ale i bez nich nie trudno by było je odgadnac. Czytało się szybko, ale też i nudno.

Książka mnie rozczarowała, a to trudne, bo lubię wątek bokserów i zawodników MMA. Pomysł nawet dobry, ale jakaś taka monotonna, bez pazura. Dynamizmu obiecanego na okładce nie znalazłam. Szkoda, zapowiadała się ciekawie, a całość męcząca i nudna....

Nie podobała mi się, szkoda czasu, są lepsze książki.

Nie podobała mi się, szkoda czasu, są lepsze książki.

Myślałam, że będzie to lepsza pozycja. Cały zamysł był bardzo ciekawy, jak i sam główny bohater z bogatą gamą przeżyć. Jednak na głównej bohaterce się zawiodłam, która zabraniała uprawiać boksu - pasji Ivana. Prawdziwa miłość nie powinna drugie połówce niczego zabraniać. Kolejny minus to gdy główny bohater pokłócił się z Amelią niby byli-nie byli razem, a już się brał się za inną aby wyładować emocje, a podobno to taka wielka miłość. No i kolejny duży minus, to gdy Ivan zobaczył Amelię pierwszy raz i wiedział że to miłość, chociaż nawet nie rozmawiał z nią ani razu.

Ivan to facet , który przeszedł ciężką drogę dzieciństwa i dorastania, ale ponieważ wychował się właściwie na ulicy to potrafił się bić i tak został bokserem. było dobrze dopóki go nie oskarżono i został bez niczego. Historia o tym jak radzi sobie ktoś kto kiedyś miał wszystko sławę pieniądze a teraz został z niczym , spowrotem musi sobie poradzić i dostaje propozycję "pracy" niekoniecznie legalnej.. czy ulegnie, czy ten świat jest dla niego, czy jednak wybierze rozsądek i bezpieczeństwo. Jak na złość wpada mu w oko dziewczyna, dla której zrobi wiele, ale to chyba niewłaściwe przy tym w jakim świecie się obraca. Czy dwa odległe światy mogą razem żyć i dogadać się, czasem jest ciężko, czasem się udaje a jak będzie tym razem?

Ivan zawsze dostaje to, czego chce. Jego cel, to zwyciężać na ringu i poza nim. Kiedy jego kariera bokserka zostaje niespodziewanie przerwana, Ivan jest zrozpaczony i wkurzony. Okazuje się, że to jego pasja, całe jego życie. Postanawia odzyskać sławę.

Amelia od pierwszej chwili wie, że Ivan nie jest dla niej. Trzyma go na dystans, wręcz boi się związku. Dziewczyna ma talent malarski, a on natomiast uwielbia niebezpieczny sport. Dwa różne światy, które chcą się połączyć.

Amelia od początku wydaje się tajemniczą kobietą. Poznaje Ivana, który od początku wzbudza w niej pożądanie. Jednak boi się być z nim w związku, że względu na to czym on się zajmuje. Zaczyna się bać tego, że coś mu się stanie.

Ivan to mężczyzna, który nie lubi porażek. Wraca do sportu, ale tym bardziej niebezpiecznego. Jest mężczyzną, który nigdy się nie poddaje, nawet kiedy poznaje Amelie. Wie już, że to kobieta dla niego. Walczy o nią.

Gdy w końcu dochodzi do zbliżenia wybucha pożądanie, które w środku buzowało.

"Poza ringiem. Amelia i ja" jest książką, która wciąga od początku. Ivan wręcz zaciekawia nie tylko swoją osobowością, ale swoją historią. Opisane jego myśli, przeszłość pozwalają nam zrozumieć bohatera.
W tej książce znajdziemy walkę o swoje marzenia, cele ale i o miłość. Pięknie opisana historia, nie tylko o boksie ale o namiętności. Okładka jest cudowna, a sam środek zaciekawia nas jeszcze bardziej. Autorka stworzyła cudowną historię bohaterów. Bardzo mi się szybko czytało, wręcz zatraciłam się w tej książce. Sami się przekonajcie czytając książkę.

Dobra książka, ale czegoś w niej brakuje, jednak polecam na zimowe wieczory.

Dobra książka, ale czegoś w niej brakuje, jednak polecam na zimowe wieczory.

• Do kupienia

Dodaj cytat z książki Poza ringiem. Amelia i ja