Jaśmina

Okładka książki Jaśmina Anna Szafrańska
Okładka książki Jaśmina
Anna Szafrańska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: PInk Tattoo (tom 3) literatura obyczajowa, romans
PInk Tattoo (tom 3)
Jaśmina
NieZwykłe
2020-10-14
2020-10-14

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

ta część mnie osobiście najbardziej poruszała, oj ile jak sie napłakałam, świetna seria

Trzeci tom serii „PInk Tattoo” autorstwa Anny Szafrańskiej już za mną!
"Jaśmina" to według mnie ta trochę słabsza część z serii...
Owszem historia była ciekawa zwłaszcza przeszłość samej Dżas (Jaśminy) i to, co ja ukształtowało. Jednak sama relacje pomiędzy Nią a Tymonem nie do końca mnie kupiła. Zabrakło mi pomiędzy nimi chemii, dialogu... Dużo opisów i przemyśleń głównej bohaterki, a mało szczerej rozmowy. 🫣 Szkoda, bo historia tej dwójki miała DUŻY potencjał.

Trzeci tom serii „PInk Tattoo” autorstwa Anny Szafrańskiej już za mną!
"Jaśmina" to według mnie ta trochę słabsza część z serii...

RECENZJA♡
Opis

Trzeci tom chwytającej za serce serii „PInk Tattoo”!

Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było.

Jaśmina znalazła swój azyl w PInk Tattoo – w miejscu, gdzie słowa rodzina i przyjaźń nabrały nowego znaczenia. Po rozwodzie pozornie poukładała swój świat, żyjąc dla innych ludzi, nie dla siebie. Tylko nieliczni poznali jej tajemnicę, która zaważyła na przyszłości, w której nie było miejsca na miłość.

Tymon wie, czym jest odpowiedzialność za błędy i jaki jest świat rządzący się zupełnie innymi prawami. Aby w nim przetrwać, trzeba się przystosować. Zbyt często odwracał wzrok, stał się podejrzliwy, a pięści służyły mu do obrony.
Po przeczytaniu 3 części trylogii PInk Tattoo ,jestem pewna ,że biorę książki Anny Szafranskiej w ciemno .Przekonała mnie do siebie tą serią na maksa.
Zanim przejdę do recenzji historii Jaśminy powiem tylko tyle, że aby dobrze zrozumieć całość trzeba przeczytać dwie pierwsze części, ponieważ Dżas jak wszyscy przyjaciele mówili na Jaśminę można było już poznać w pierwszej części.To kobieta ,która na codzień jest bardzo energiczna,uśmiechnięta i bardzo krzykliwa,a w głębi duszy bardzo zraniona i pełna tajemnic.
Tymon,nasz drugi bohater to brat Malwiny,człowiek, który już ma na swoich barkach pobyt w więzieniu i któremu nie obce jest życie za kratami..
Ta dwójka już kiedyś się spotkała, ich drogi się przecięły i ich ponowne spotkanie pokazuje, że żadne o sobie nie zapomniało, a życie jest przecież za krótkie żeby rozpamiętywać to co złe I trzeba się cieszyć tym co jest tu i teraz.Tylko co zrobić kiedy przeszłość się o ciebie upomni???Jak ochronić kogoś kogo kochasz???Na te pytania znajdziecie odpowiedź właśnie w tej części.
Ogromnie mi się podobało, że cały czas bohaterowie poprzednich części byli tutaj i mogliśmy się dowiedzieć jak dalej potoczyło się ich życie.
Te książki to nie tylko ckliwe romanse ,to dla mnie były przepiękne 3 historie pokazujące, że prawdziwa przyjaźń może zacząć się w każdym momencie ,a miłość potrafi pokonać wszelkie przeszkody.
A dlaczego tak uważam???To już przeczytacie w końcówce ,która mną emocjonalnie Wstrząsnęła, i ryczałam jak bóbr.moja ocena to 10/10☆

RECENZJA♡
Opis

Trzeci tom chwytającej za serce serii „PInk Tattoo”!

Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było.

Przeczytane wszystkie trzy części. Cudowne opowieści. Pełne niespodziewanych zwrotów i wielkiej miłości która przetrzyma wszystko .

Ta część jest moją ulubioną, choć myślałam, że nic nie przebije Mata.

Ta część jest moją ulubioną, choć myślałam, że nic nie przebije Mata.

Niestety najsłabszy tom z trylogii. Historia ciągnięta na siłę, pełno wyimaginowanych problemów, których rozwiązaniem byłaby jedna rozmowa, a stworzono z nich nie wiadomo jak wielki dramat. Do tego tyle tekstów rodem z Harlequinów, że aż odechciewa się czytać. Skutecznie zniechęciła mnie do sięgnięcia po najnowszą część o Macie.

Seria PInk Tattoo
T.1 Lilianna
T.2 Malwina
T.3 Jaśmina

Dzisiaj przychodzę do Was z serią Anny Szafrańskiej ,,PInk Tattoo", która w tym tygodniu zawładnęła moim sercem i umysłem. W cyklu mamy jeszcze jedną książkę, ale jeszcze nie udało mi się jej zdobyć. Początkowo chciałam opisać każdą książkę osobno, ale nie chciałam rozdzielać dziewczyn i myślę, że ta seria zasługuje, żeby znaleźć się tutaj razem .

Zwykle zaczynam po krótce od odpisu fabuły- nie mniej jest to czasami dosyć ciężkie jeśli od razu rzucam się na serię i nie chce za wiele zdradzić. Już teraz zapraszam do komentarzy oraz na https://czytam-w-nocy.blogspot.com/2023/04/seria-pink-tattoo-t1-lilianna-t2.html

(1) Zacznę może od swojej historii z tymi książkami. Do rozpoczęcia serii PInk Tatto zbierałam się od jeszcze od czasu pierwszej fali covid-u- pamiętam, że przyciągnęła mnie okładka z tajemniczą dziewczyną z tatuażem. Wtedy miałam ogromną fazę na twórczość Cory Reilly i mafijne motywy, ale zapisałam sobie tą pozycję gdzieś w pamięci- ostatnio moja siostra była zachwycona serią ,,Siła honoru", którą Anna Szafrańska napisała z Agnieszką Lingas-Łoniewską- swoją drogą jedną z moich ulubionych pisarek. Pomyślałam, że spróbuję zapoznać się z twórczością kogoś nowego :) Przewertowałam książki autorstwa Anny Szafrańskiej i poczułam, że muszę zacząć od ,,Lilianny". Okazało się, że książka jest w bibliotece na drugim końcu Krakowa- przepadły mi chyba ze 2 rezerwacje!- ale ostatecznie stwierdzałam: Dobra Jowita jedziemy z tym!" I słuchajcie! Jestem urzeczona, porażona i pozamiatana. Jeszcze podczas czytania Lilianny od razu zarezerwowałam ,,Malwinę" i ,,Jaśminę". Książki przeczytałam w 3 dni! Myślę, że książki tej autorki zagoszczą na mojej półce <3

(2) Trzy kobiety- Lilianna, Malwina i Jaśmina- łączą je nie tylko oryginalne imiona, ale przede wszystkim to, że ich przeszłość była naznaczona cierpieniem. Chociaż wiele przeżyły to dzięki dobrym ludziom i wsparciu starają się pokonać swoje demony i odnaleźć szczęście, którego każdy z nas tak bardzo pragnie.

(3) Na początek dostajemy historię Lilianny- młodej mamy, która utknęła w toksycznym związku. Stara się przetrwać dla siebie i synka Oskara. Lilka pracuje jako sprzątaczka w domach- pewnego dnia z pracy wcześniej wraca Malwina. Kobieta sukcesu i twardo stąpająca po ziemi. Od pierwszego spotkania między kobietami zawiązuje się nić porozumienia. Malwina dostrzega, ze Lilka znajduje się w trudnym położeniu i wyciąga do niej pomocną dłoń. Chociaż nie jest to łatwe to pewnej nocy to Malwina staje się jedyną szansą na ratunek dla Lilianny i Oskara. Od tamtego dnia stają się najlepszymi przyjaciółkami i są dla siebie wsparciem w trudnych chciwcach. Pewna siebie i odważna Malwina i nieufna oraz zastraszona Lilka stanowią zgrany duet.

Przed swoimi 30 urodzinami Malwina chce sprawić sobie i przy okazji Lilce prezent urodzinowy umawia je na sesję do salonu tatuażu- obie nie wiedzą jednak, że ta wizyta odmieni ich losy na zawsze. W salonie poznajemy Mata, Arka i Dżas, których od tej pory będziemy często spotykać w życiu dziewczyn. Dopełnieniem tych duetów jest mała bohater o imieniu Oskar, który przyciąga uwagę swoją osóbką <3

(4) Bardzo podoba mi się, że autorka poruszyła ważne tematy w przedstawionych historiach, a sposób w jaki to zrobiła jest subtelny i empatyczny. Każda z naszych bohaterek jest inna, a przez to wyjątkowa- nie da się ich nie polubić! Nie trudno się domyślić, że stający na ich drodze Arek, Mat i Tymon wpłyną na ich przemianę i obudzą uczucia. Muszę powiedzieć, ze jestem zwyczajnie oszołomiona. Przedstawione historie są poruszające, skłoniły mnie do refleksji i dały mi wiarę na lepsze jutro. Gdybym miała wybrać którąś z historii nie potrafiłabym- każda z nich jest wyjątkowa i na pewno zapamiętam je na długo.

Z resztą wiecie co ? Są takie książki, o których nie trzeba dużo pisać i specjalnie ich zachwalać- Liliana, Malwina i Jaśmina są naprawdę wyjątkowe - gwarantuje Wam, że po przeczytaniu będziecie urzeczeni- one są po prostu magiczne. Tak jak dobre i złe wydarzenia odciskają ślad na naszym życiu tak symboliczne znaczenie mają tatuaże, które naznaczyły skórę naszych bohaterów.

(5) Historie są bardzo emocjonalne napisane w pierwszej osobie co potęgowało we mnie odczucia podczas czytania. Na koniec nie potrafiłam powstrzymać łez. Żyłam nimi cały tydzień. Chociaż dawno tego nie robiłam to w tym przypadku wypisałam sobie kilka poruszających cytatów. Piękne opowieści o potędze przyjaźni, miłości i pogodzeniu się z przeszłością.

(6) Jedyne czego mogłabym się doczepić to, że czasami brakowało mi punku widzenie męskiego bohatera, i nie jest to żadna krytyka, ale to tylko moja preferencja ;) Dodatkowo zainteresowałam się sposobem wykonywania tatuażu oraz piercingiem- autorka zadbała o fachowe terminy i wyjaśnienia. Gdybym miała te książki ocenić w jakieś skali ? Co najmniej 15/10 Od tej pory książki Anny Szafrańskiej na pewno zagoszczą w mojej biblioteczce.

Seria PInk Tattoo
T.1 Lilianna
T.2 Malwina
T.3 Jaśmina

Dobrze się czyta, mimo że jest to 3 część serii to bez problemu każda z książek można by z powodzeniem czytać osobno. Warto.

Jaśmina to jedna z bohaterek serii Pink Tattoo. Choć we wcześniejszych częściach wydawała się dość sarkastyczną, twardą i ostrą młodą kobietą, to część skupiona na jej historii pokazuje nieco inne jej oblicze. Jaśmina to wrażliwa, mocno dotknięta przez los kobieta, która boi się ponownie otworzyć i zaufać drugiej osobie. To osoba, której trudno pogodzić się z przeszłością, ale kiedy spotyka odpowiednią osobę, kiedy ma wsparcie najbliższych i pozwala sobie na zaufanie, wszystko może się zmienić...

Fabuła tej części, podobnie jak te poprzednie, jest wciągająca i momentami wzruszająca. Czyta się całkiem przyjemnie.

Dla jednych coś się kończy dla innych zaczyna. Jedni biorą ślub, zakładają rodziny, a inni zaczynają nowy rozdział szukając na powrót samych siebie.

Jaśmina po rozmowie potrzebuje zacząć od zera. Nowa ona, nowe życie, nowe miejsce. Znajduje je w PInk Tattoo. Odkrywa tam umiejętność jaką jest ozdabianie ludzkich ciał kolczykami. Ale dawne życie potrafi w nią uderzyć w najmniej oczekiwanych momentach. Nawet podczas przypadkowego seksu z poznanym chłopakiem w klubie, który jakiś czas później burzy spokój w jej azylu. Wkracza do PInk Tattoo.

Tymon, brat Malwiny, wychodzi z więzienia i rozpoczyna od nowa. Ale na pewno? Póki co nadrabia stracone lata w pierdlu i bzyka co popadnie. Ale wie, że musi wziąć się w garść i nie wrócić do starych nawyków z przed odsiadki. Ale czy da radę pracować w jednym miejscu z kobietą, z którą przypadkowy seks nie był tylko seksem?

Jaśmina jest uroczą, ale i nieprzewidywalną kobietą. Pomimo swoich małych "gabarytów" potrafi w dosadny sposób wyartykułować co myśli. Ale ma też swoje demony, z którymi walczy sama. Do czasu. Tymek to typowy (na początku) chłopak, który w którymś momencie swojego życia po prostu zbłądził. Ale stara się to naprawić. Zwłaszcza dla siostry Malwiny. I nie tylko.

Trzeci tom cudownej serii "PInk Tattoo" znowu rozwalił system. Bohaterowie, historia i tło, wszystko to składa się w cudowną książkę. Jest taki moment w tej opowieści, prawie pod koniec, po którym musiałam ją odłożyć i odpowiedzieć sobie samej na pytanie: "Niby kurwa dlaczego?".

Musicie poznać tę historię jak i dwie poprzednie. Nie możecie, MUSICIE.