Spragnieni, by żyć

Okładka książki Spragnieni, by żyć Anna Szafrańska Patronat LC
Okładka książki Spragnieni, by żyć
Anna Szafrańska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Spragnieni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Spragnieni (tom 1)
Burda Książki
2020-09-16
2020-09-16
literatura polska

Okładka książki Edukacja małego dziecka. Tom 17 Ewa Ogrodzka-Mazur, Anna Szafrańska, Urszula Szuścik
Ocena 10,0
Edukacja małeg... Ewa Ogrodzka-Mazur,...
Okładka książki Siła miłości Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska, Linda Szańska
Ocena 7,7
Siła miłości Agnieszka Lingas-Ło...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Rewelacja

Rewelacja

To już moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i należy do udanych. Książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem już od pierwszej strony. Autorka stworzyła bardzo emocjonującą fabułę. Znajdziemy tutaj ból, cierpienie, nadzieję oraz miłość. Podczas czytania towarzyszyło mi mnóstwo emocji od szczęścia aż po smutek i łzy. Lekkie pióro autorki powoduję, że przez książkę się płynie. Pokazuje, jak ważne jest, porozumienie rodzica z dzieckiem, dzieci powinni mieć wybór, a często jest tak, że rodzice chcą decydować, do jakiej szkoły i na jaki kierunek pójdzie ich syn/córka, jakich przyjaciół ma mieć i z kim może się spotykać a z kim nie, właśnie dlatego dzieci się buntują i dochodzi do tragedii, albo dzieci przystają, na tym, co rodzic powie i są w życiu później nieszczęśliwe. Nie zabraknie tutaj trudnych tematów takich jak odrzucenie, żałoba oraz traumą. Przy czytaniu na pewno będą potrzebne chusteczki. Polecam.

Piękna, przejmująca, dająca do myślenia ....o życiu i tolerancji, o tym co wypada a czego nie...o tym jak bardzo można się zatracić w przekonaniach, religii....o relacjach i braku akceptacji.....zdecydowanie polecam !

Alicja daje szansę każdemu, wybacza i żyje tak by zadowolić innych, przeszła wielką tragedię i kiedy spotkała na drodze człowieka za którym tęskniła robiła wszystko by odbidować utracone relacje. Alicja zasługuje na szczęście ale niestety kiedy już nam się wydaje że bedzie pięknie los wrzuca niespodzianki które jak burza przychodzą nagle i niszczą.. czy się uda przetrwać burzę ?

Książka bardziej dla młodzieży, bohaterka jest w klasie maturalnej. Poruszono tu trudny problem rozpadu rodziny po samobójczej śmierci jej członka. Jak dla mnie zbędne opisy erotyczne,trochę w stylu harlequina.

Bardzo podobała mi się ta powieść. Lubię styl autorki, chociaż to dopiero druga książka Anny Szafrańskiej, którą przeczytałam. Mam w planach przeczytanie całej serii.
O samej książce powiem tyle, że naprawdę mnie zaciekawiła. Momentami ciężko było mi się od niej oderwać, a nie chciałam przeczytać jej w dwa wieczory :) Podobał mi się rozwój relacji między Alą a Kubą, ich wątpliwości i problemy, które dzielili. Ciekawym wątkiem była także relacja głównej bohaterki z rodzicami i to jak dalej się potoczyła. Nie wiem co więcej napisać, bo książka po prostu trafiła w mój gust :) Polecam.

Na półkach: , , , ,

Pierwsze moje spotkanie z autorką i jestem pod wrażeniem tej książki.
Jest to opowieść pełna emocji.
Toksyczni rodzice chcący wychowywać dzieci wg swoich priorytetów, z drugiej strony dzieci broniące się i próbujące iść własną drogą. Dobrze, że główna bohaterka na swojej drodze trafiła na przyjaciela, który zawsze stoi u jej boku gotowy w potrzebie
i na swoją miłość, która trwa od dziecięcych lat.
Piękna historia. Polecam.

Pierwsze moje spotkanie z autorką i jestem pod wrażeniem tej książki.
Jest to opowieść pełna emocji.
i na swoją miłość,...

Ala, na co dzień zwyczajna nastolatka, która powinna stresować się maturą oraz myśleć o studniówce. Niestety nic z tych rzeczy. Dziewczyna robi to, czego oczekują od niej rodzice, zamiast zająć się sobą i własnym życiem oraz tego, co chce w życiu robić.„Byłam tak spragniona wolności.
Spragniona życia”.
Współczułam głównej bohaterowie nie tylko straty brata, ale również sytuacji, jaka panowała w domu.
„Moi rodzice nigdy tacy nie byli. Nie potrafili okazywać sobie czułości. Być dla siebie oparciem”.
Rodzice jej nie wspierali i tak naprawdę nie interesowali się nią, a mieli tylko oczekiwania.
Kuba, również nie miał łatwo w relacjach ze swoim ojcem. Na dodatek też przeżywa stratę przyjaciela, który był dla niego jak brat. Bardzo mi się podobało to, w jaki sposób traktował Alicję, chociaż na początku nie wychodziło mu to dobrze. Czy Kuba straci również dziewczynę, która jest dla niego kimś więcej?
Oboje poranieni. Bohaterowie nie chcą dalej robić pod naciskanie starszych. Marzą o wolności oraz żeby móc decydować o sobie samym. To nie tylko historia o stracie, ale również o przyjaźni i miłości.
Rosnące napięcie pomiędzy bohaterami było wykreowane delikatnie i ze smakiem, ale płytkie.
Czy śmierć brata Alicji skrywa tajemnicę?
„Pogładziłam palcami fotografię, a łzy napłynęły mi do oczu. Tak bardzo chciałam go dotknąć. Przytulić”.
Czy bohaterowie w końcu zawalczą o swoje pragnienia?
Ta książka nie za bardzo mi się podobała.

Spragniona życia”.
Współczułam głównej bohaterowie nie...

„Spragnieni, by żyć” Anna Szafrańska, to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale już dziś wiem, że nie ostatnie.

„Nigdy nie jest za późno, by walczyć o sobie"

„Spragnieni, by żyć" to książka przedstawiająca historię Alicji. Gdy cztery lata temu rodzinę Ali dotknęła ogromna tragedia, jej życie posypało się jak domek z kart. Dziewczyna będąc teraz w ostatniej klasie liceum, nie myśli o sprawach, które zaprzątają umysł jej rówieśników. Nie przejmuje się studniówką, czy zbliżającą się wielkimi krokami maturą. Najbardziej pragnie zadowolić swoich rodziców. Chce ponad wszystko sprawić, aby byli z niej dumni, ponieważ jej brat tego nie zrobił. Zawiódł rodzinę, a Ala stara się naprawić jego błędy, zatracając przy tym samą siebie. Czy wykorzysta ona ostatni moment, aby zawalczyć o swoje marzenia i własną wizję przyszłości? Czy postawi się ojcu, który ma dla niej inny plan na życie? Jaką rolę w tym wszystkim odegra Kuba, niegdyś Alicji oraz jej brata najlepszy przyjaciel, a który po czterech latach ponownie wkracza do jej życia?

„Spragnieni, by żyć” to historia, która zostawia ślady i zapada w pamięci. Połączenie dramatu rodzinnego z młodzieżową, dojrzałą miłością. To historia młodej dziewczyny, której życie jest pełne zawirowań. Przepełniona smutkiem, ale i radością opowiada o stracie i przyjaźni, która przeradza się w miłość. Historia Alicji pokazuje jak trudny jest okres wchodzenia w świat dorosłych i jak ważne jest to, żeby inni, a przede wszystkim rodzice, potrafili i chcieli wysłuchać, i zrozumieć swoje dziecko. Ta historia tak mną wstrząsnęła, że koniec końców zaniemówiłam. Dalej jestem zachwycona. Dalej brakuje mi słów. I po prostu nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do przeczytania tego tytułu!

„Nigdy nie jest za późno, by walczyć o sobie"

Alicja właśnie wchodzi w dorosłość, stoi przed dylematem wyboru studiów ale najpierw musi zdać maturę.
Ojciec widzi jej przyszłość jako prawnika, tak samo zresztą jak pragnął aby prawnikiem został jego syn Szymon.
Szymon nie zaspokoił zachcianek ojca i poszedł w inną stronę.
Alicja jest całkowicie poddana rodzicom i potakuje na wszystko czego pragną, nawet jeśli nie jest to zgodne z jej marzeniami czy oczekiwaniami.
Na szczęście ma przyjaciół, wiernego jak pies Eryka i nie mniej oddanego Kubę.
Dziewczyna jednak nie śmie skręcić z wybranej jej przez ojca drogi.
Prawie zrezygnowała ze swej wymarzonej studniówki aby zadowolić ojca, na szczęście prawie.
Widmo przeszłości wisi nad gromadką przyjaciół.
Co się wtedy wydarzyło? co powie na to Szymon, brat Ali? a co jego najlepszy przyjaciel Kuba?

Szymon nie zaspokoił zachcianek ojca i poszedł w inną stronę.