Paradoks Jorga Steina

2020-08-11
2020-08-11
9788395020018
Paradoks jorg stein

Borys nadal zasypywał pytaniami Toma Cartera.
– Bob Brendon został zastrzelony w pobliżu wzgórz Jing Mai. Prawdopodobnie zabójcą jest Oliwer Hamer?
– Ojciec Roberta, odkąd dowiedział się o porwaniu Amelii, dniem i nocą śledził poczynania Brendona. Pomagałem
mu w inwigilacji szubrawca – oznajmił
z zadowoleniem Carter. Jedna z wersji mojego prywatnego dochodzenia zakłada, że umysł Amelii przegrano na twardy dysk w laboratoriach Ptasiej Strefy, a ciało spalono. Podzieliłem się spostrzeżeniami z Oliwerem podczas jednego z nielicznych, potajemnych spotkań.
W okolicach Jing Mai mogło dojść do rozmowy na ten temat pomiędzy Oliwerem i Bobem. Zrozpaczony Hamer
zastrzelił Brendona. Są to jednak przypuszczenia. Brak dowodów. Od lat nie mam kontaktu z Oliwerem.
– Z jakiego źródła dowiedział się pan o istnieniu laboratoriów? – dopytywał Borys.
– W Departamencie Stanu Kadery podejrzewano, że Ptasia Strefa jest zbyt ryzykownym i kosztownym zamierzeniem, aby Kitkow lub na przykład Hamer, jako szef wywiadowni gospodarczej, za nim stali. Bylem w tajnym zespole ekspertów, którzy analizowali ten przypadek i wiele faktów wskazywało na udział Brendona w budowie klinik i laboratoriów. Fundusze
pochodziły z narkobiznesu. Zrobiono niezbyt dużo, aby rozwikłać do końca tę sprawę – wyjawiał Carter.
– Tomy, ja spotkałem Oliwera Hamera i nieformalnego szefa klinik w Ptasiej Strefie. Nazywał się Patano – informował Borys emerytowanego oficera.
– Oliwer podążał za Brendonem wszędzie. I jest wielce prawdopodobne, że również angażował się w jego perfidne projekty. Poszukiwał bowiem żony, którą Bob Brendon uprowadził – tłumaczył Carter. Ponadto ten skurwiel pozyskał do współpracy Alfredo Patano, niezwykle inteligentnego karierowicza, zastępcę
dyrektora instytutu Kitkowa. Nawiasem mówiąc, Brendon zlecił nawiązanie współpracy Robertowi z instytutem Kitkowa, aby Patano w sprzyjających
okolicznościach zamordował syna Oliwera. Oczywiście Hamer nie miał pojęcia o łączących ich relacjach. Obawiam się, że dzisiaj także brak mu wiedzy o roli Patano w tym trójkącie: Brendon – Hamer i zastępca Kitkowa. Ja sam niedawno się o tym dowiedziałem. Tomy sięgnął do kieszeni spodni, wyjął papierową chustkę do nosa i wysmarkał się w nią.
– Tomy nie obrzydzaj nam rozmowy i jedzenia To nieestetyczne,... co ty wyprawiasz – krzyknęła zniesmaczona
pani Rieger. – Wybacz Emmo, ilekroć wymawiam imię Brendona muszę się wysmarkać. Organizm się tego domaga,
mimowolnie – argumentował Carter.
– W Departamencie Stanu Kadery Bob Brendon należał do grupy ambitnych urzędników i funkcjonariuszy.....– Borys konsekwentnie ciągnął Cartera za język.
– Dlatego bacznie mu się przyglądano. Moim zdaniem, Bob Brendon przygotował plan demonstracji i przewrót w Paterze – sugerował emerytowany policjant. Kiedy zginął, pierwsze skrzypce przejął Patano. Oliwer prawdopodobnie uwiarygadniał wszelkie działania. Prawdopodobnie.... – Ojciec połączył siły z Patano. Trudno w to uwierzyć - stwierdziłem z goryczą.
– Wydarzenia wymknęły się spod kontroli Departamentu Stanu – odpowiedział Tom Carter. A może w tej sprawie jest nie jedno dno, a kilka. Generał Sato wspomniał niedawno, podczas luźnej z nim rozmowy,
o broni elektromagnetycznej i kontroli umysłów obywateli Królestwa Wielkiego Moona z bazy wojskowej w Plamau. Ostatni raport Agencji Zdrowia Psychicznego .........

Borys nadal zasypywał pytaniami Toma Cartera.
mu w inwigilacji szubrawca – oznajmił

Jeżeli dusza jest kanałem komunikacji i zdolnością do rozmowy człowieka z centrum energii wszechświatów, czyli Bogiem, a świat równoległy miejscem oczyszczenia to powieść Paradoks Jorga Steina wykracza zdecydowanie poza beletrystykę. Daje nam odpowiedź na wiele pytań natury egzystencjalnej i nadzieję na lepsze życie. Ale w kontrze do świata miłości i dobroci niejednokrotnie stoi umysł i dążenie człowieka do fizycznej nieśmiertelności. Na Ziemi zawsze rządził i rządzić będzie człowiek, gatunek najinteligentniejszy. Nawet wówczas, gdy zmieni swój wygląd i będzie półmaszyną. Kim jesteś bracie i siostro człowieku - wypadałoby zapytać za autorem.Polecam każdemu czytelnikowi,zwłaszcza jeśli patrzy w przestworza, gwiazd ręką dotyka, mówi jak anioł, lecz uśmiech demona ciało przenika.

Naczelnik uzdrowiska w małej górskiej miejscowości, aby przypodobać się władzy wszczepił sobie w krocze trzeci czip najnowszej generacji. Obywatele u progu dorosłości z entuzjazmem edytują myślami listy do komendanta policji, biedna Mei, żona doktora Faraha poddawana jest brutalnym eksperymentom medycznym w Ptasiej Strefie na pograniczu birmańsko-chińskim. Państwo dominuje nad jednostką i wie co jest dobre , a co złe,.....Większość ludzi ( biologicznych biedaków ) z urzędu uważa się za idiotów. Krajem rządzi energia, która wyrasta z pragnienia fizycznej i psychicznej dominacji jednych osobników nad drugimi. Strach owładnął ludźmi. ....Oby popandemiczna rzeczywistość ( po koronawirusie COV-SARS 2) nie wyglądała jak w tej powieści , a może...Dobra książka na otrzeźwienie... Nawet jeśli podążamy do nieśmiertelności...

W małym pokoiku wyjął z kieszeni uniformu chip, z przegranym umysłem żony i położył na biurku.. - Twoja mama. Żywa, choć cyfrowa istota. Jeszcze śpi - wskazał palcem mikroprocesor i powiedział: wybierzemy dla niej piękne ciało....Scena rozmowy doktora Faraha z ojcem utkwiła mi szczególnie w pamięci, podobnie jak opis Archiwum Mózgów przy Śpiącej Alei. Nieprawdopodobna czeka nas przyszłość jako gatunku. Paradoks Jorga Steina wychodzi poza kanon sensacji i science fiction. I dobrze.Łamiąc schematy autor i bohaterowie są nam bardzo bliscy i prawdziwi.

Paradoks Jorga Steina to powieść niewygodna dla władzy bezwzględnej, nauki, wreszcie dla samego człowieka. I choć wydźwięk jej jest optymistyczny pokazuje jednak w sposób zatrważający ciemną stronę ciała i duszy człowieka. W tym świecie destrukcji i lęku człowiek ma jeszcze nadzieję, iż każda władza wypływająca nie z wnętrza człowieka, z jego dobroci i altruizmu a z przemocy ma swój kres. Człowiek potrzebuje więc nadziei i miłości bo chce być wolny, a wolność jest życiem bez strachu.Przeczytanie tej książki będzie zapewne sporym wyzwaniem dla czytelnika, zaproszeniem do konfrontacji z samym sobą, z własnym ciałem i duchem.

Jest w tej fascynującej książce coś niepokojącego. Jeśli nie lubimy proroctw, jeśli nie chcemy znać własnego losu to mam wątpliwości czy powinniśmy po nią sięgnąć, choć ta przyszłość ma różne oblicza. - Co pana niepokoi? - zapytał doktor Robert Farah generała Sayada. Kurewstwo tego świata,,,do którego przyczyniłem się ...niestety - odpowiedział Sayad..... Ilekroć , czytam tę powieść, a robię to po raz trzeci znów ją odkrywam na nowo. Dreszcze przeszywają ciało a umysł podąża w zaświaty.

Książka oparta na schemacie przeniesienia i powrotu w czasie. Inspirowana wydarzeniami rzeczywistymi, daje nam obraz świata przyszłości, który bynajmniej fikcją nie będzie. Czy mózgi naszych dzieci zostaną przegrane na komputerowe dyski? To pytanie bynajmniej nie retoryczne. W poszukiwaniu nieśmiertelności ludzie ludziom gotują apokaliptyczną przyszłość..Świat, który znamy mija bezpowrotnie. Wielkie starcie energii dobra i zła. Książka rewelacyjna. Powinniśmy ją przeczytać, nie,że tak trzeba lub wypada lecz, żeby się opamiętać i reagować póki jest szansa na powstrzymanie obłędu.

Obraz człowieka, rodziny, społeczeństwa. Wizja niedalekiej przyszłości świata... Jeśli każda łza spływająca po policzku człowieka wydobywa prawdę o naszym życiu to warto tę książkę przeczytać i zastanowić się nad losem gatunku i jednostki oraz uchwycić część tego co mija bezpowrotnie, każdy kolejny wiek będzie już zupełnie inny.

Super książka. Bardzo polecam.

Super książka. Bardzo polecam.

• Fantasy Horror SF
  • Brak ebook