Piękna i Socjopata

Okładka książki Piękna i Socjopata Anna Tuziak
Okładka książki Piękna i Socjopata
Anna Tuziak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Uroboros (tom 2) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Uroboros (tom 2)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-06-25
2021-06-25

„Marzyłam tylko o tym, aby Cię przytulić i odpocząć w twoich ramionach po całym tym pierdolniku”.

Piękna i Socjopata to drugi tom serii Uroboros, która przedstawia dalsze losy Azury i Logana, oraz poznajemy rozwinięty wątek Catwalk i Nahira. Ona wyruszyła w drogę, by wyrwać najemniczkę Catwalk z rąk bezwzględnego gubernatora Stanforda, jednak nie wie, że została zmuszona do współpracy. On wyrusza w pościg za Azu, która sama postanowiła sama uwolnić dziewczynę, a odzywający się w nim demon nie daje mu taryfy ulgowej.

Historia pełna bólu, zdrady, zemsty, pościgów, strzelaniny, dynamicznej akcji, niebezpieczeństw i zaskakujących zwrotów wydarzeń, ale także i o podejmowaniu trudnych wyborów. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z wielkim ryzykiem, ale dla najbliższych i przyjaciół, będą wstanie zrobić wszystko.

Autorka pokazuje nam, że musimy zawsze uważać, kogo wpuszczamy do swojego życia, bo nigdy nie możemy być pewni, co tak naprawdę tkwi w człowieku. Za maską pozorów może się ukrywać niewinna istotka, która będzie miała czyste intencje, ale równie dobrze może być całkiem odwrotnie.

Zakończenie sprawiło, że opadła mi szczęka i musiałam zbierać ją z podłogi. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw i przede wszystkim nie myślałam, że będzie jeszcze jeden tom.

Jeśli czytaliście pierwszą część serii Uroboros „Gra cieni” po prostu musicie sięgnąć po drugi tom „Piękna i Socjopata”, a jeżeli nie znacie obu to koniecznie nadrabiajcie. Ja polecam gorąco.

Całość mojej opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali

Azura musi wszystko robić po swojemu i wyrusza, by pomóc Catwalk. Na swojej drodze spotyka mężczyznę, który jak ona ma porachunki z gubernatorem. Zaczyna się pościg i walka o przetrwanie. Rozdzieleni Azura i Logan zrobią wszystko, by uchronić ukochaną osobę przed niebezpieczeństwem. Układy się zmieniają, pojawiają się nowe fakty i już nikomu nie można ufać. Wszystko może zmienić jedno nagranie… Czy bohaterom uda się je zdobyć? Czy mogą dalej wierzyć swoim przyjaciołom? Jakie plany ma Stanford?

Moim największym niedopatrzeniem było to, że nie zauważyłam, że ta historia będzie mieć więcej niż dwa tomy. Byłam przekonana, że to będzie dylogia i wszystko rozwiąże się w tej części. Po skończeniu jej, byłam w wielkim szoku, ale przez to jestem jeszcze bardziej ciekawa dalszych losów. Tutaj dostajemy jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi, co bardzo denerwowało, ale też sprawiało, że czytało się ją błyskawicznie.

Bohaterowie dość znacząco się zmienili pomiędzy tomami. To było było dla mnie dość dużym zaskoczeniem. Azura choć dalej wybuchowa i nieprzewidywalna, to jednak wydaje mi się, że zaczęła więcej spraw analizować i jakoś ostrożniej podchodzi do działań, choć nie ma co ukrywać jednak częściej działa odruchowo. Logan zaś wreszcie przestał ciągle powtarzać, jaki to z niego jest socjopata, co wcześniej drażniło. Stał się stanowczy i przestał myśleć tylko o sobie i przyjacielu. Zobaczył, że inne osoby też mogą mieć dobre intencje. Zaczęło mu zależeć i teraz robi wszystko, by doprowadzić sprawy do końca

Książkę czytało się rewelacyjnie, o wiele sprawniej niż pierwszy tom. Mamy dużo przeskoków perspektyw, także możemy poznać każdą postać lepiej. Dowiadujemy się wielu nowych rzeczy i razem z bohaterami myślimy, co jeszcze można zrobić. Bardzo dobrym zabiegiem autorki było to, że mamy okazję poznać historię konkretnych osób i co sprawiło, że zachowują się tak, a nie inaczej. Poza tym dzieje się w niej naprawdę wiele, nie ma czasu na nudę i złapanie oddechu. Jesteśmy wrzuceni w wir wydarzeń i pędzimy tylko naprzód. Jest w niej wiele nieoczekiwanych zwrotów i momentów, gdzie strach zagląda w oczy. No i zakończenie to dosłownie jeden wielki szok. Nie spodziewałam się, że to pójdzie w takim kierunku i teraz z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnego tomu.

Także podsumowując, ten tom podobał mi się o wiele bardziej niż pierwszy. Uwielbiam książki, w których dużo się dzieje i nie ma czasu na wytchnienie, ciągle jestem zaskakiwana i nie mogę się od niej oderwać. To porywająca powieść o bólu, zdradzie, zemście i bardzo mieszanych uczuciach. Zdecydowanie nie będziecie się się przy niej nudzić. A po jej zakończeniu będziecie chcieli tylko więcej!

"Piękna i Socjopata"
Kolejne moje spotkanie z piórem Anny Tuziak i kolejny powód do zachwytu jej warsztatem. Oprócz chwalonej przeze mnie już umiejętności prowadzenia akcji jak i researchu, warto wspomnieć, że sama fabuła i prowadzenie postaci jest nietuzinkowe.
Jak już wspomniałam przy okazji "Gry cieni", Logan całkowicie skradł moje serce i dlatego nagłe pojawienie się Duncana i to na samym początku, a do tego jego zainteresowanie Azurą, zbytnio mi się nie spodobało. Jednak w miarę jak czytając, poznawałam go bliżej nabrałam do niego większej sympatii. Niestety moje uczucia nie zmieniły się względem Nika. Mimo, iż zdecydowanie nie jest tu postacią negatywną nie mogę darzyć go jakimikolwiek ciepłymi uczuciami. Brawurowa, a właściwie pochopna decyzja o uratowaniu Catwalk z rąk gubernatora ciągnie za sobą masę konsekwencji. Jak poradzą sobie z nimi  bohaterzy? Kto stanie na ich drodze?
Wielkim jak nie największym zaskoczeniem stała się dla mnie Catwalk. Jej spojrzenie na niektóre aspekty życia uległy zmianie, a kto inny jak nie brat walecznej Azury mogły tego dokonać?
Ta powieść wciągnęła mnie bez reszty. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest lepsza od jej poprzedniczki. Akcja wprost wbija w fotel, a kolejne odkrywane fakty zaskakują jeszcze bardziej. Gubernator Stanford ma "Asa" w rękawie, który zwalił mnie z nóg.
Dlatego jeśli uwielbiacie historie, gdzie jest dynamiczna akcja, pościgi i strzelaniny to chleb powszedni bohaterów, nie wahajcie się sięgnąć po tę pozycję!
Ale.. żeby nie było tak ostro mamy tu także coś dla miłośników bardziej pikantnych, niż krwawych scen😉
Ja jestem wprost oczarowana!

"Piękna i Socjopata"

Za egzemplarz dziękuję @waspos oraz @annatuziakautorka i za możliwość jej przeczytania. W końcu mogę się podzielić z wami wrażeniami drugiego tomu. Boże co tu się działo, co za emocje, aż nie wiem od czego zacząć. Pierwsza część jak wiecie cholernie mi się dłużyła, bo wszystko w niej było strasznie rozpisane i opisy doprowadzały mnie do szewskiej pasji. Lecz tutaj to był istny meksyk. Bohaterowie w końcu pokazali swoje prawdziwe oblicze i na co ich stać. Najbardziej zaintrygowała mnie postać Catwalk, ponieważ w poprzedniej części była przedstawiana jako istne zło, wcielenie diabła i morderczyni, która jakby mogła zabijałaby wzrokiem. W tym tomie jednak, zobaczyłam jej inne oblicze, które mnie zaintrygowało. Mamy tu też nową postać Declana, który na samym początku, nie zaskarbił sobie mojej sympatii dopiero później zobaczyłam, że to nawet spoko gość. Azura nadal jest pyskata, swoimi docinkami do Logana rozbawiała mnie do łez, i oczywiście wciąż musi robić wszystko po swojemu. Muszę przyznać, że autorka zaserwowała nam paletę emocji i dreszczyk adrenaliny. Gdy doszłam do połowy książki, nie mogłam się od niej oderwać. Musiałam wiedzieć co się stanie dalej, jakie będą dalsze losy bohaterów, no i przede wszystkim jak dalej potoczy się relacja między Loganem a Azurą. Tutaj już dosłownie machałam ręką na dłuższe opisy, byleby dotrzeć do końca i dowiedzieć się więcej. Podsumowując napiszę tak, nie żałuję, że po „Francuska kocica” dałam szansę autorce. To co tu się działo, przeszło moje oczekiwania, a zakończenie? Wbiło mnie totalnie w siedzenie, a szczękę zbierałam z podłogi. Mam tyle pytań i mam nadzieję, że w trzeciej części uzyskam na nie odpowiedzi. Już nie mogę się doczekać a innym polecam tę serię.

"Piękna i socjopata" od @anna_tuziak_autorka z @waspos to drugi tom serii Uroboros, który mogę dziś dla was zrecenzować. Przyznam że miałam pewien kłopot z tą serią bo działo się tu sporo i czasem sama się na siebie wkurzalam bo gubiłam wątki.Ale to takie moje kłopoty. Seria o dziwo mi się podobała choć nigdy nie byłam fanką powieści osadzonych w postapokaliptycznej rzeczywistości. Tutaj brnąc przez fabułę Grę Cieni jak i Pięknej i socjopaty w głowie przewijały mi się sceny jak z filmu. Kto wie może kiedyś autorka doczeka się ekranizacji? Co wy na to? Nie pogniewałabym się mogąc zobaczyć bohaterów z książki na szklanym ekranie. Ale wróćmy do fabuły. Jak już wspomnialam świat po wybuchu to realia w których autorka osadziła swoją historię. Chyba pierwszy raz skusiłam się na książkę tego typu. Bohaterowie przedstawieni są tutaj w sposób dość ciekawy. Jednym się kibicuje a innych najchętniej wyrzuciloby się z książki. Czarny charakter w osobie gubernatora Stanforda jest taką właśnie postacią dla mnie. Niby czytelnik potępia jego zachowanie ale bez takich postaci moim skromnym zdaniem fabuła wielu książek byłaby płaska i bezbarwna.
Za to bardzo zżyłam się i mocno kibicowałam poczynaniom Azury czy Logana. W Pięknej i socjopacie dochodzi nam jeszcze tajemnicza postać Irlandczyka o imieniu Declan. Swoją drogą jednym z moich ulubionych fragmentów w tej książce jest ten gdy Azura poznaje tego mężczyznę. Nie zdradzę za dużo bo po co spojlerować.
Podróż w jaką wyruszą tutaj nasi bohaterowie od początku do końca jest naszpikowana niebezpieczeństwem. Czuć na karku oddech gubernatora. Do końca nikt z naszych bohaterów nie wie komu może zaufać a na kim może się zawieść.W myśl zasady przyjaciół trzymaj blisko a wrogów jeszcze bliżej. Każda postać kryje w sobie tajemnice których wyjście na jaw może diametralnie zmienić ich postrzeganie.

Do końca nie wiesz kto w tej grze okaże się pionkiem a kto bardziej wpływową figurą szachową?

Azura jest kobietą niezwykle odważną, aczkolwiek często też podejmuje ryzyko, mogące ściągnąć na nią kłopoty. Postanawiając działać na własną rękę wyrusza samotnie na pomoc Catwalk, wiedząc, że będzie miała przewagę nad Loganem. Nie do końca plan idzie po jej myśli, przez co w jej akcji ratunkowej bierze udział przypadkowo spotkany mężczyzna. Tymczasem gubernator Stanford wyciąga asa z rękawa by za wszelką cenę dostać to czego chce. A raczej, kogo.

Od premiery pierwszej części serii Uroboros minęło sporo czasu, a jednak nadal pamiętam emocje jakie towarzyszyły mi podczas czytania. Irytacja ogarniająca mnie, gdy Logan tylko otwierał usta, Azura, narwana i odważna kobieta która myśli o wszystkich, a najmniej o sobie. W pierwszej części wszystko działo się bardzo szybko, a tu według mnie, powoli. Niby ciągle coś się działo, jednak momentami miałam wrażenie jakby bohaterowie gnali przed siebie nie mając większego planu na przyszłość. Bo jakież to życie, jeśli ciągle uciekasz. Owszem, zgładzenie Stanforda staje się powoli priorytetem, jednak nie mogę sobie wyobrazić jak mieliby tego dokonać. Wracając do głównych bohaterów. Logan to nadal kawał skurczybyka i raczej go nie polubię, no chyba, że czeka mnie objawienie w kolejnej części. Azura, jak to Azura. Dobro innych na pierwszym miejscu.
Książkę przeczytałam dość szybko, gdyż pióro autorki ma to w sobie, że nie męczy czytelnika i przyjemnie czyta się jej powieści. W rezultacie czy polecam książkę? Jak najbardziej. "Piękna i socjopata" to dobra pozycja na wieczór, gdyż pochłoniecie ją w mgnieniu oka. Zaznaczam jednak, że konieczna jest znajomość pierwszej części!

"Widział, że była nieufna i podejrzliwa.
W przeciwieństwie do tej drugiej kalkulowała i oceniała sytuację, milczała i reagowała jedynie w chwili, gdy tempo przyspieszało. Odkąd się pojawił, cały czas uważnie go obserwowała. Jedyną gwałtowną reakcję wykazała, gdy padł strzał, a ona zorientowała się, że jej przyjaciółka została ranna. Wtedy na jej twarzy pojawiła się panika mieszająca się z bólem, który poczuła, podrywając się z podłogi. Druga dziewczyna stanowiła jej kontrast. Zadziorna i porywcza. Należała raczej do tych, co czasami najpierw coś zrobią, a później pomyślą. Narwana i spontaniczna, na pewno miała problem z opanowaniem emocji w pewnych sytuacjach. Przy ich pierwszym kontakcie w pełni się kontrolowała i zachowała zimną krew, więc porywczość najprawdopodobniej wynikała z okoliczności, w jakich się w danym momencie znajdowała. W stosunku do niego jej reakcje były skrajne, co poniekąd go ekscytowało. "
   Azura uparła się, że uwolni Catwalk niezależnie z jakimi konsekwencjami będzie musiała się później zmierzyć. Podczas podróży na jej drodze pojawia się tajemniczy Declan, który oferuje swoją pomoc. Czy mężczyzna okaże przy przyjacielem czy może jednak wrogiem? Czy gubernator Stanford ma asa w rękawie czy może to zwykły blef?
   Emocje, uczucia i adrenalina, ta mieszanka zdominowała drugą część UROBOROS. Pojawiają się nowi bohaterowie, którzy mocno mieszają w tej historii, a starzy pokazują swoje prawdziwe oblicze i pozwalają się lepiej poznać. Nie brakuje akcji, niebezpieczeństw i zaskakujących zwrotów. Ania kolejny raz udowadnia, że jej książki są genialnie napisane, pochłaniają od pierwszej strony i dostarczają rozrywki na najwyższym poziomie. Zakończenie sprawi, że wstrzymacie powietrze i nie będziecie mogli doczekać się kolejnej części.

"Widział, że była nieufna i podejrzliwa.

“W życiu jakie wiodę, bezpieczeństwo jest ostatnim, co czuję na co dzień, więc jeżeli jedynie to powstrzymuje cię przed powiedzeniem prawdy, to nie musisz się obawiać”

“Piękna i socjopata” to druga część serii Uroboros. W tej części Azura nie licząc się z jakimikolwiek konsekwencjami wyrusza na pomoc Catwalk. Dziewczyna podczas swojej podróży spotyka tajemniczego nieznajomego, który swoim pojawieniem bardzo dużo namiesza w jej życiu. Gubernator Stanford po raz kolejny zaskoczy czymś, czego żadne z nich się nie spodziewało, a co pociągnie za sobą ogromne konsekwencje. Tymczasem w Loganie zaczyna budzić się uśpiony socjopata, a skutki nowego oblicza mężczyzny mogą przynieść niezliczone ofiary.

Lubię książki, które łączą w sobie różne gatunki. “Piękna i socjopata” to druga część “Gry cieni” od Anny Tuziak. Bardzo czekałam na kontynuację tej części, niestety na początku nie mogłam się zupełnie wciągnąć. Przez większą część książki czegoś mi brakowało. Dopiero końcówka mnie pochłonęła i nie mogłam się oderwać.

„Piękna i Socjopata” jest drugim tomem serii „Uroboros”. Azura wyrusza na ratunek Catwalk. Odnajduje ją ledwo żywą i pobitą w magazynie przy porcie. Poszukując transportu Azura „pożycza” samochód od nieznajomego mężczyzny. Jednak podczas ucieczki nie wszystko idzie zgodnie z planem...

Od pierwszych stron jesteśmy wciągnięci w historię, która dostarcza nam wielu emocji. Świat Logana i Azury pochłonął mnie i nie chciał wypuścić do samego końca. Tak jak w poprzedniej części, nie zabraknie tu niebezpieczeństw, humoru, łez oraz niepewności. Każdy rozdział to niespodzianka, której nie da się przewidzieć. Autorka buduje napięcie, intryguje i zachęca do dalszego czytania.

Bohaterowie, których poznaliśmy w poprzednich częściach, przechodzą zmianę i udowadniają swoją lojalność wobec przyjaciół. Azura pokazuje pazury i działa pod wpływem chwili. Jej charakter nie daje o sobie zapomnieć. Logan natomiast w moich oczach przeszedł dużą metamorfozę. Zmienia się, a jego decyzje mogą mieć wpływ na przyszłość. Catwalk to kobieta, która ma jasno określony cel i dąży do niego. Wokół niej jest wiele tajemnic. Polubiłam ją i coś czuję, że byśmy się dogadały. Rozdziały z perspektywy bohaterów przybliżają nas do nich. Poznajemy ich wnętrze, nie tylko zewnętrzną skorupę. Możecie być pewni, że do samego końca mają wiele tajemnic, które mam nadzieję, że poznamy.

Zakończenie pozostawiło mnie z pytaniami. Nie byłam na nie gotowa. Do samego końca nie wiadomo, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Jestem bardzo ciekawa, co autorka przygotuje dla nas w kolejnej części. Jeżeli jeszcze nie znacie pierwszego tomu, to jak najszybciej go nadróbcie.

Azura postanawia uratować Catwalk, choć może to być misja samobójcza. W ostatniej chwili z opałów wybawia je nieznajomy mężczyzna. Czy jego pojawienie się jest zupełnie przypadkowe? Czy pomaga im bezinteresownie? Logan ze wszystkich sił powstrzymuje się przed uwolnieniem demona, jaki w nim siedzi. Uczucia mieszają mu w głowie i sam już nie wie którą drogą podążać. Gubernator Stanford trzyma asa w rękawie i w ostateczności jest gotowy go użyć. Do czego się posunie, aby utrzymać władzę? Czy Logan i Azura mają szansę wyjść z tego cało?

Długo czekałam na kontynuację serii Uroboros i wreszcie jest! "Piękna i Socjopata" stanęli na wysokości zadania i dostarczyli mi mnóstwa emocji oraz rozrywki. Po raz kolejny pochłonął mnie świat Azury i Logana. Dużo się tu dzieje, oj, dużo. Azura ponownie udowodniła, że dla bliskich jest w stanie zrobić wszystko. Kiedy trzeba, pokazuje pazurki, a kiedy nie... Też je pokazuje :) Taki już ma charakter i właśnie za to tak bardzo ją lubię. Jest twarda, uparta i waleczna. Logan przechodzi istną metamorfozę. Na naszych oczach zmienia się, choć nigdy nie pozbędzie się swojej socjopatycznej części duszy. Catwalk ma przed sobą jasno określony cel, do którego dąży. Jednak jak go zrealizować, gdy wreszcie ktoś dojrzał w niej człowieka? Jedyną osobą, która niesamowicie działała mi na nerwy, był Nick. Miałam ochotę skopać mu tyłek! Pozostali bohaterowie również sporo namieszają. Które z nich jest przyjacielem, a które wrogiem? Zakończenie sprawiło, że opadła mi szczęka. Takiego obrotu spraw się nie spodziewałam i coś czuję, że w trzeciej części będzie jeszcze więcej emocji. Jeśli czytaliście pierwszą część serii Uroboros "Gra cieni" po prostu musicie sięgnąć po "Piękną i Socjopatę". Jeśli nie czytaliście, to szybko nadrabiajcie, bo naprawdę warto!

• Patronat medialny
  • Kupić