Samotny we dwoje

BookEdit
2021-07-01
2021-07-01
Anton Lihs
erotyka literatura faktu romantyka obyczajowa autobiografia

Grafomański opis relacji podstarzałego erotomana z młodą dziewczyną oparty na sponsoringu. Autor próbuje udowodnić czytelnikowi, a może również sobie, że w tej relacji chodziło o coś więcej niż s*ks za pieniądze…

Czytanej tej książki to strata czasu.

Czytanej tej książki to strata czasu.

Grzegorz to 52 letni mężczyzna z powodu samotności postanawia założyć konto na portalu randkowym, aby sobie znaleźć towarzyszkę do podróży i różnych jego pasji. Mężczyzna jest dobrze sytuowany i jeśli chodzi o materialne rzeczy niczego mu nie brakuje. Tak poznaje młodą kobietę, która jest o połowę młodsza od niego. Tych dwoje próbuje zbudować swoją relację na wzajemnym zaufaniu. Jak ta relacje się rozwinie? Czy to porostu będzie czysty układ? Czy ta znajomość zakończy się happyendem? Ja wam tego nie zdradzę. Będziecie się musieli sami dowiedzieć sięgając po tą powieść.
Powieść jest pisana z męskiej perspektywy co moim zdaniem jest rzadkością, ponieważ głównie książki są tworzone z kobiecego punktu widzenia. Książka jest pisana w formie pamiętnika. Książkę się bardzo szybko czyta po mimo tego, że ona liczy sobie ponad 500 to nie czuć tego, że ona jest „cegiełką”. Miałam pewne obawy sięgając po tą powieść, nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z książką, która jest tworzona w formie pamiętnika. Styl Autora jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze. Polecam!

Tytuł: " Samotny we dwoje "
Autor: Anton Lihs
Wydawnictwo: @bookedit.pl

Pewnie większość z nas spotkała się w swoim życiu z takim pojęciem jak rutyna. Być może zupełnie niepostrzeżenie wkradła się ona do naszego życia sprawiając, że w pewnym momencie zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak bardzo czujemy się samotni, a może nawet zagubieni w codzienności, która każdego dnia stawia nam jakieś nowe wyzwania.

W książce poznajemy 52 letniego Georga, mężczyznę po przejściach, który mimo, iż jest bardzo dobrze sytuowany, zadbany i od wielu lat obraca się w wielkim świecie, to jak wielu innych mężczyzn postanawia założyć profil na jednym z portali internetowych, gdzie poznaje atrakcyjne młode dziewczyny.

Na czym mężczyźnie tak naprawdę zależy ? Na niezobowiązującej relacji ? Zaspokojeniu własnych potrzeb ? A może czymś znacznie więcej, być może na tym uczuciu, które momentami sprawia, że jesteśmy w stanie poczuć motylki w brzuchu ?

Książka została napisana w formie pamiętnika, w którym zawarte są wpisy z tymi najbardziej pikantnymi opisami, które nie będę ukrywać są w stanie pobudzić wyobraźnię, wszystko jednak ma swoje granice. Autor opisuje szczegółowo przebieg spotkań, dzieli się treścią rozmów, które prowadził na komunikatorze, gdzie miał okazję poznać kilka młodych dziewcząt, w tym także Kasię zaledwie dwudziestokilkuletnią kobietę, która tak naprawdę nie wiedziałam na samym początku kim się okaże. Czy ta relacja jakoś się rozwinie, czy raczej będzie to czysty układ "coś za coś". Podróże po świecie, noce w hotelach i kolacje w drogich restauracjach, w końcu jak to mawiają - przez żołądek do serca. Wspólne tematy do niekończących się rozmów, to wszystko czego dwoje dorosłych ludzie doświadcza będąc razem, ale czy aby na pewno czują się ze sobą szczęśliwi ?
Ja przyznam się, że poniekąd czułam się jakbym czytała o sobie. Sama jestem w związku ze starszym mężczyzną, który zapoznał mnie na komunikatorze i tak już sobie żyjemy jak pies z kotem przez te 3 lata. Ja nazbyt wrażliwa i zakompleksiona po same uszy, a on uparty jak osioł i momentami doprowadzający mnie do szału. 😂

Ta książka jest nie tyle niecodzienna, co też na swój sposób bardzo wyjątkowa. Potrafi również skłonić czytelnika do refleksji, uświadamiając mu to, że pieniądze nie są w stanie zagwarantować człowiekowi pełnię szczęścia. Dobrze jest gdy je mamy, możemy dzięki temu kogoś wesprzeć, inwestować, sprawić komuś przyjemność, ale nie jesteśmy w stanie kupić za nie miłości, no chyba, że tę na chwilę.

Tytuł: " Samotny we dwoje "
Autor: Anton Lihs
Wydawnictwo: @bookedit.pl

Nie wiem jak mam podejść do tej książki. Ciężko ocenić czyjś pamiętnik, prawdziwe życie, szczególnie, że akcja dzieje się zaledwie rok temu. Czy można ocenić czyjeś zachowanie? I tak i nie...
Dla mnie relacja łącząca autora/głównego bohatera Gregora z młodziutką Kasią to czysty sponsoring, który szedł tylko i wyłącznie w korzyść dla Kasi. Niby nigdy tego nie robiła, a odebrałam to zupełnie odwrotnie. Doskonale wiedziała co robić, brała co tylko się dało nie dając praktycznie nic od siebie (czasami się odwdzięczyła). Natomiast Gregor jasno określił swoje oczekiwania, chciał szczerości, czułości. Jednak w jego zachowaniu było coś co trochę mnie wkurzało. Niby nigdy nie zdradzał i sypiał tylko z jedną kobietą, a jednak były sytuacje mówiące co innego. Zawsze uważałam, że jak się już związek rozpada to albo ratować albo się rozstać i nie uważam tu żadnych tłumaczeń. Na oszustwie niczego się nie zbuduje. Zakończ stare buduj nowe.
"Samotny we dwoje" to książka bez ubarwień, prawdziwe rozmowy na komunikatorze oraz wplecione przemyślenia i odczucia bohatera. I jeszcze jego specyficzny humor ociekający dużą dawką sarkazmu, który na początku mnie drażnił, a z czasem przywykłam do tego. Choć Gregor mówił co myśli to nie zawsze byłam w stanie go zrozumieć i szczerze mówiąc zareagowałabym podobnie jak Kasia. Jej obroną był atak i zły humor, przyznaję, że sama też tak czasem się zachowuję, nie jest to dobre, bo lepiej sobie coś wyjaśnić od razu, ale też nie lubię drążenia tematu.

Relacja tych dwojga była dla mnie specyficzna. Mam wrażenie, że Gregor zaczynał coś czuć do Kasi, a ta dobrze to wykorzystywała. Dla mnie była ona zimna i zakłamana. A on zbyt dociekliwy, wywyższający (?) i momentami drażniący, szczególnie tą władczością i nieco przedmiotowym traktowaniem kobiety w tym układzie. Nie każda pójdzie na taki układ, a mam wrażenie, że autor uważa co innego, ale może się mylę? To tylko mój odbiór po przeczytaniu książki. Tym bardziej, że znamy tylko punkt widzenia autora, Kasia jest po części zagadką, gdyż mamy ją taką jaką nam pokaże.
Dojrzały mężczyzna szukał bliskości, ciepła domowego, szczerości, możliwości spędzenia miło czasu z ekstra dodatkiem w postaci seksu i chyba również nowego stałego związku, choć starego nie zakończył, nadal tkwił w małżeństwie. Czy można to wszystko otrzymać po poznaniu kogoś na portalu randkowym? Czy sponsoring może przerodzić się w prawdziwy związek? Czy tak dwie różne osoby, które dzieli spora różnica wieku, dobrnie do szczęśliwej mety? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

Specyficzna relacja intryguje swoim rozwojem. Do tego gorące sceny, które dodają pikanterii. Ciekawa forma spisania wspomnień, które myślę, że warto poznać, choćby z tego względu by zobaczyć jak myślenie bardzo różnych osób odbije się na próbie stworzenia związku, który z góry już wiadomo, że nie będzie łatwą przeprawą.

Na samym początku chciałabym podziękować autorowi za egzemplarz do recenzji! Jest to jedna z najładniejszych książek jakie stoją u mnie na półce. Jej piękna i twarda oprawa wprost zachwyca a ilość stron może lekko przestraszyć 😁

Autor zdecydował się na formę pamiętnika, co uważam za bardzo dobry pomysł. Szczegółowo, z zachowaniem dat i godzin przedstawia nam urywek swojego prywatnego życia. Dziękuję również za dodatki, które były bardzo miłym zaskoczeniem 💙

Znacie to uczucie kiedy jesteście w związku, małżeństwie, a jednocześnie czujecie się samotni? Nie? W takim razie mieliście dużo więcej „szczęścia” niż Grzegorz, główny bohater. Stare porzekadło mówi, że pieniądze szczęścia nie dają i jest to święta racja. Grzegorz w swoim 52 letnim życiu osiągnął bardzo wiele, co pozwala mu na dostatnie życie. Pieniędzy ma pod dostatkiem, lecz prawdziwej miłości i szczęścia nie da się kupić. Po nieudanych małżeństwach próbuje znaleźć kobietę, która umili mu czas swoją obecnością. Próbuje swoich sił na portalu erotycznym, na którym poznaje Kasię, która z kolei potrzebuje pieniędzy. Zawierają układ wygodny dla obu stron. Dzięki mądrości i doświadczeniu Grzegorza dziewczyna zaczyna się motywować do chociażby podjęcia studiów. Z czasem jednak w ich relację zaczynają się wkradać kłamstwa, których Grzegorz nie toleruje. Od partnerki oczekuje bowiem przede wszystkim szczerości. Czy taka relacja między kobietą a sporo starszym mężczyzną ma szansę przetrwać? Czy ze znajomości Grzegorza i Katarzyny wyniknie coś więcej? Czy zrodzi się między nimi głębsze uczucie, czy może jednak nie ma na to najmniejszych szans?
Przekonajcie się sami, czytając „Samotny we dwoje”.
Książka poprzez swoją formę pamiętnika była dla mnie miłą odmianą w moim czytelniczym świecie. Do tego napisana została przez mężczyznę, co jest jej dodatkowym atutem. Dzięki Grzegorzowi miałam możliwość zgłębić temat związków z dużą różnicą wieku oraz tzw. sponsoringu. Śmiało mogę stwierdzić, iż dzięki tej książce zmieniłam trochę spojrzenie na pewne rzeczy.
Polecam z całego serca !!!

Dobrze się czytało tę książkę, to chyba najgorsze być samemu we dwoje...polecam)

♥️🔥 RECENZJA 🔥 ♥️

Autor: @4ntoni.lis

Samotny we dwoje.

Za bardzo nie wiem, od czego zacząć.
Zacznę od tego, że jest to książka przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Ta książka jest napisana na faktach. Wszystkie historie są prawdziwie.

Podziwiam autora, że zdecydował się wydać tę książkę jako swój pamiętnik. Autor opisuję nam jak umawia się z młodymi kobietami na komunikatorze, że kobiety za pieniądze są w stanie zrobić wiele.

Na początek, jak zaczęłam czytać, wydawało mi się, że to będzie super przygoda, ale okazało się inaczej. Bardzo smutno mi się czytało jak autor każdą kobietę, porównywał do siebie i wrzucał je do jednego worka. Każda z nas jest inna, każda postępuje tak, jak się jej podoba. Są kobiety, które godzą się na takie układy za wsparcie finansowe, ale nie każda taka jest. Jak ktoś z Was lubi czytać książki i postaci pamiętnika to ta jest dla niego. Ciężko mi ocenić ją, dlatego jej nie oceniam, sami przeczytajcie i oceńcie.

Bardzo dziękuję autorowi i wydawnictwu za egzemplarz ♥️

♥️🔥 RECENZJA 🔥 ♥️

Autor: @4ntoni.lis

Samotny we dwoje.

Za bardzo nie wiem, od czego zacząć.
Zacznę od tego, że jest to książka przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Ta książka jest napisana na faktach. Wszystkie historie są prawdziwie.

Dziś przychodzę z recenzją intrygującej i niezwykle pikantnej książki autorstwa @4ntoni.lis którą otrzymałam dzięki uprzejmości autora i @bookedit.pl. Pierwsze wrażenie kiedy dotarła do mnie przesyłka tak cudownie zapakowana to był szok i niedowierzanie, że takie cudo trzymam w rękach. Ale nie oceniajmy książki po okładce i skupmy się na wnętrzu. Po raz pierwszy odkąd recenzuję trafiła mi się książka pisana w stylu pamiętnika. O dziwo całkiem przyjemnie mi się czytało taką formę. Przyznam obawiałam się trochę gabarytu bo Samotność we dwoje należy do grubasków,ale za to jakich gorących grubasków. Ponad 500 stron może przerazić, może zniechęcić.Jednak kiedy już czlowiek wsiąknie w tą historię to przepada bez reszty. Co mnie w niej zaintrygowało? Różnica wieku między kobietą a mężczyzną. Ten motyw w literaturze od zawsze mnie ciekawił. I to inne spojrzenie na świat i pewne sprawy z perspektywy mężczyzny i kobiety.
Żyjemy w takich czasach że już nikogo nie dziwi fakt poznawania się ludzi przez internet.Tutaj autor poszedl dalej bo poruszył temat portali erotycznych. Autor w opisie książki sugeruje nam że pokazuje opis wrażliwego mężczyzny XXI wieku? Czy się z tym zgadzam? Sama nie wiem. Owszem główny bohater wspomaga finansowo młodą kobietę. Dzięki jego wsparciu ona może spełniać jakieś swoje marzenia. Wzamian jakby dodawała mu skrzydeł i chęci do życia. Jak widać nawet na portalu erotycznym można poznać wartościowych ludzi, z którymi dzieli się pasje, zainteresowania i tematy do rozmów, a nie tylko kasa za seks. Tylko czy jak słusznie zastanawia się autor to wystarczy by zbudować trwałą relacje opartą na zaufaniu i szczerości? A może każdy kto korzysta z tego typu stron wchodząc na nie zakłada maskę, i udaje zupełnie inną osobę by wpasować się w wymagania innych i zyskać akceptację? Niecodzienna lektura to fakt, zaskakująca, ale obnażająca realizm wirtualnego świata.

Dopiero dzisiaj jestem w stanie coś napisać o książce. Historia i fabuła po prostu wciąga od pierwszych stron. To jest książka, która każdy powinien przeczytać i poznać, a do tego na półce dobrze się prezentuje.

Powiem tak, po przeczytaniu wielu negatywnych opinii na temat książki, trudno było mi się za nią zabrać. Bałam się, że zacznę i nie skończę.

Nic bardziej mylnego.

Grzegorz opisuje swoją historię miłosną, bardziej nawet erotyczną w formie pamiętnika.
Około 50 letni Grzegorz jest bardzo bogaty ale niespełniony uczuciowo. Szuka kobiety, która będzie zaspokajać jego potrzeby a on odwdzięczy się za to pieniędzmi, prezentami itp.
Na portalu randkowym znajduje pewną Kasię, która początkowo jest zachwycona układem. Za trochę czułości dostaje bardzo dużo. Mieszkanie, samochód, kieszonkowe... W pewnym momencie miałam wrażenie, że związek z Grzesiem ją nudzi, że go wykorzystuje. Wiadomo, że za pieniądze nie kupisz wszystkiego, tym bardziej uczuć. Ale to był układ, na który obie strony się zgodziły. Tylko Kasia chciałaby wszystko za darmo 😩

Pewnie, że sam bohater był czasami wkurzający i irytujący, ale Kasia, jego partnerką również. Ja bym nawet śmiało mogła stwierdzić, że Grzesiu bardziej przypadł mi do gustu niż Kasia. Układ był prosty. Ja płacę, ty spełniasz moje warunki. To co wyprawiała Kasia było wręcz denerwujące. Czekałam na koniec jak to się skończy... przeczytajcie koniecznie 😀

Książka wydana bardzo ładnie, elegancko. Twarda oprawa, wstążka do zaznaczania stron. Naprawdę piękny styl. ❤

Nic bardziej mylnego.

• Romans
  • Rezygnacja
  • Egzemplarz w prezencie od autora
  • Książka recenzencka