Nauka a praktyki duchowe

Okładka książki Nauka a praktyki duchowe
Rupert Sheldrake Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Science and Spiritual Practices
GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
2020-06-10
2020-06-10
nauka religia medytacja pielgrzymka joga katolicyzm chrześcijaństwo wiara przyroda

Okładka książki O naturze, duchu i materii Matthew Fox, Rupert Sheldrake
Ocena 6,4
O naturze, duc... Matthew Fox, Rupert...
Okładka książki Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości Matthew Fox, Rupert Sheldrake
Ocena 7,5
Naturalna łask... Matthew Fox, Rupert...

więcej Więcej

Rupert Sheldrake to brytyjski naukowiec od wielu lat próbujący przeciwstawić się dominującemu w nauce paradygmatowi materialistycznemu. Jego odkrycia w dziedzinie nauk przyrodniczych, zwłaszcza koncepcja pól morfogenetycznych i rezonansu morficznego rzuciły nowe światło na problematykę badania życia organizmów biologicznych. Ale to nie wszystko. Sheldrake zmierza otwarcie...

Rewelacyjna książka, co do treści sama bym to napisała, gdybym umiała pisać, :) gdyż wielokrotnie o tych aspektach duchowości myślałam, a tak lekkim językiem napisana, na dodatek podnosząca na duchu, mądra, z widoczną wiedzą autora, ze nigdy jej nikomu nie oddam, i przeczytam jeszcze raz!!

Znalazłam z polecenia. DUżo się o tej książce mówi w internecie. CIekawa i nietuzinkowa. Nie jest to beletrystyka ale warto poczytać.

Pan Rupert Sheldrake zrobił na mnie ogromne wrażenie tą pozycją. Nie sądziłam, że w taki sposób można opisywać rzeczy naukowe. Czytając to nawet nie zdawałam sobie sprawy, że jednocześnie się uczę, bo była tak dobrze napisana. Naprawdę świetnie wykorzystany wolny czas.

Bardzo dobra. Miałam okazję porównać punkty widzenia (ja-agnostyczka, moja mama - osoba głęboko wierząca) i obie znalazłyśmy w tej książce coś dla siebie i odpowiedzi na niektóre nurtujące nas pytania. Pozwoliła mi zrozumieć obcy dotychczas dla mnie aspekt życia duchowego, za co jestem jej wdzięczna, bo poszerzyła mi w pewien sposób horyzonty.

Co za zaskoczenie! Nie sądziłam, że lektura mnie tak wciągnie. Tematyka od początku wydawała mi się interesująca, a sięgając po tę książkę raczej spodziewałam się surowej wiedzy - coś w stylu książek, z którymi mamy do czynienia przykładowo na studiach - czysta, fachowa wiedza. W tym przypadku wiedza okraszona jest świetną narracją, dzięki czemu czyta się tę lekturę jak...

Widzę, że pojawiło się już dużo bardzo pozytywnych głosów na temat tej książki, więc nie będę kolejny raz się powtarzać. Powiem tylko tyle, że całkowicie się pod tym podpisuje :) świetna książka

Co na pewno trzeba powiedzieć o tej książce to to, że wiele ciekawych rzeczy można się z niej dowiedzieć. Nie chcę zdradzać, bo ten kto będzie chciał to sam po nią sięgnie i się przekona, ale od siebie powiem, że nie będzie to zmarnowany czas.

Bardzo dobra. Super opisane zjawiska związane z ogólnopojętą duchowością i jej naukowymi motywacjami.

Trafiłam na nią całkowicie przypadkowo - koleżanka pożyczyła mi ją nieświadomie razem z innymi nowościami, więc uznałam, że przeczytam. Fajnie wszystko opisane, na pewno jest to ciekawa wiedza :) polecam sięgnąć w wolnej chwili

• Popularnonaukowe
  • Psycho
  • ! BŚ
  • 📓 literatura faktu, biografie, popularnonaukowe, poradniki, podręczniki itp.
  • Cosmology & Science
  • NwB

Dodaj cytat z książki Nauka a praktyki duchowe