Prawo krwi

Data 1. wydania:
2015-06-01
Maria Świderska

więcej Więcej

"Nigdy nie mów zegnaj" to 2 tytuł.

Przeczytana w jeden dzień

Ciekawy pomysł kompletnie zmarnowany przez beznadziejny sposób pisania. To wyglądało tak jakby na początku autorka sama nie wiedziała o czym książka ma być, a później zaczęła się spieszyć i chciała jak najprędzej zakończyć pisanie. Wydarzenia potraktowane są po łebkach. Bohaterowie są psychologicznie spłyceni, chociaż była możliwość, żeby pokazać jakoś ich wnętrze. Akcja...

Tragedii nie mam mimo że to Harlequin ;)

Po przeczytaniu zastanawiałem się długi czas: kto wydaje takie książki? Ok, rozumiem, że trzeba dać szansę początkującej pisarce, ale potem dotarło do mnie, że Tess Gerritsen miała już za sobą debiut. Pięć lat wcześniej! Potem zacząłem się zastanawiać kto wydaje to na inne rynki niż rodowitej autorki. A potem jeszcze bardziej się zdziwiłem, że w takiej Polsce to ta pozycja...

Kolejna pozycja tej autorki, która mi się podobała: za wartka akcję, tajemnice , dużo ciekawych postaci, choć czasami sceny naciągane. Ale było tam coś innego niż w pozostałych książkach tej autorki.

Opis zachęcający do przeczytania, poza tym napisane przez moją ulubioną autorkę kryminałów i thrillerów🙂

Jednak to by było na tyle😅 Nie wiem co ja przeczytałam😅😁 Ani to kryminał ani romans... Z braku lepszych książek można przeczytać, ale niestety nie specjalne to🤷‍♀️ Poza tym tytuł "Prawo krwi" też ma się nijak do całej historii zawartej w książce🤷‍♀️

To mogła być dobra książka, ale autorka sama ją popsuła, przez podkręcanie akcji na siłę, upraszczanie i spłycanie. Gdyby zamiast pchać, albo raczej kopać akcję do przodu skupiła trochę na psychologii bohaterów... Ale nie, tu niemal wszystko potraktowane jest pobieżnie, żeby tylko dobrnąć do końca. Szkoda, bo pomysł był dobry.

Żenujące.
Jeśli kiedykolwiek narzekaliście na literaturę prosto z kursu pisania, to proszę szerokim łukiem omijać to dzieło (ja też będę tę autorkę).
Wszystko tu jest proste, a udaje głębię na poziomie co najmniej Żuław. Postaci płyciutkie, historia niby skomplikowana, de facto po prostu odwrócona względem oczekiwań, zaś wszystko kończy się szczęśliwie. Tylko brak ślubnego...

Tess Gerritsen po raz kolejny mnie nie zawiodła. Willy Maitland po stracie ojca,który zginął w Wietnamie wraca do tego kraju,by go odnaleźć.Na miejscu wdaje się w romans z facetem o imieniu Guy. Jak znajomość z facetem wpłynęła
na kobietę ?Czy intuicja Willy pozwoli jej znaleźć, ojca i zatrzymać przy sobie ukochanego -dzieciatego faceta ? Przeczytaj a się dowiesz.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1 994
    1 323