Perska kobiecość

Okładka książki Perska kobiecość Laila Shukri
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Perska kobiecość
Laila Shukri Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Perska miłość (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Perska miłość (tom 6)
Prószyński i S-ka
2020-07-23
2020-07-23

W raju też bywają kłopoty

I następne streszczenia, irytujące to jest! Mało tego jedno zdarzenie przypominają dwie bohaterki 🤦‍♀️ gryyyy…

Bardzo ciekawy przewodnik kulinarny. Autorka sięga w każdej części po zdarzenia, które rzeczywiście miały miejsce uważam, że to jest chyba najlepsze i najciekawsze, wzbogaca to bardzo te książki, i to są momenty które lubię słuchać tutaj najbardziej.
Nie jestem absolutnie pruderyjna ale joni miałam w pewnym momencie po dziurki w nosie.

Nie jestem...

Czytając tę książkę pomyślałam "Kurcze, jest lepiej". Język trochę się polepszył (ALE wciąż mam wiele zastrzeżeń ;).
Nie przepadam za Joanną. Nie lubię jej od "Perskiej Zazdrości", ale staram się zrozumieć. Czasem miałam wrażenie, że te wszystkie kłótnie i bierność z jej strony jest bardzo na siłę. Sara również mocno irytuje.
Podobały mi się "statystyki"! Tak, te, które ciągle negowałam i mówiłam, że bez sensu.W końcu było coś nowego.

Wielkim plusem jest nagłe rozbujanie akcji tak, że książka wręcz wciąga.

Podobały mi się "statystyki"! Tak, te, które...

Uwielbiam.tematyke arabska ! Po dłuższej przerwie stwierdziłem ,że czas na coś w tym klimacie Uprzedzając nie jestem terrorysta 😅 xd

Dawno nie czytałem jednej z moich ulubionych autorek .Po książki Laili zawsze sięgam z dużym entuzjazmem i wiem ,że będzie pełno emocji , refleksji oraz przemyśleń dotyczących życia kobiet w islamskiej kulturze .

Odnośnie samej książki ogromnie mnie wciągnęła zresztą jak wszystkie przeczytane obecnie Genialna historia pełna skrajnych emocji smutku,humoru oraz wzruszeń przeplatanych optymizmem .Fabuła skupia się na niespełnionej miłości ,która jest wystawiona na wiele prób oraz wyrzeczeń co w świecie muzułmańskim jest dość powszechne :( Na plus na pewno bohaterowie oraz masa ciekawostek związanych z światem arabskim .

Kończąc była to cudowna przygoda dzięki której spędziłem kilka wieczorów na rajskiej wyspie Bali w której łatwo.sie zakochać Kto wie może kiedyś uda się odwiedzić wszystkie te tajemnicze miejsca! Warto

Odnośnie samej książki...

Tak jak w poprzedniej części dużo opisów, ale ciekawią dalsze losy bohaterek, więc przeczytam kolejną część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Joanna zaczyna być męcząca dla czytelnika - tylko pije, ma rozterki nastolatki, a przecież to dorosła kobieta i matka trójki dzieci. Ciągle wszystko jest przeciwko niej. Tego powoli nie da się czytać, wieczna zazdrość, że jej przyjaciółka ma lepsze małżeństwo - wspominane jest to ciągle w książce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To chyba moja ostatnia książka z cyklu”Perska….”. Już powoli mam dość Joanny - jej wiecznego niezadowolenie, umartwiania się nad sobą i picia do nieprzytomności. Główna bohaterka po raz kolejny trafia na Bali, tym razem zabiera ze sobą córkę Sarę aby ta mogła zapomnieć o toksycznym związku. Znowu mamy Richarda z którym Joanna przeżywa cudowne chwile i znowu ich związek z Bali zaczyna się i kończy właśnie w tym miejscu. Szkoda. Historia jak dla mnie już niepotrzebnie rozwlekana na kolejną książkę- co najgorsze historia. Joanny zaczyna się już „przejadać” . Za kolejny tom podziękuje.

Przez ponad pierwsza połowę książki nic się nie dzieje, zostają streszczane poprzednie części oraz mieksca, obiekty czy sytuacje z bliskiego Wschodu. Męczyłam się strasznie z myślą że po kolejną część już nie sięgnę. Jednak druga połowa książki się rozkręciła i wciągnęła.
Mam nadzieję że kolejną część nie będzie zawierać tyle niepotrzebnych opisów i wyjaśnień

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Perska kobiecość" L. Shukri to już moje kolejne spotkanie z twórczością tej autorki. Pomimo tego, że nie czytam po kolei książek tej pisarki, to mogę ogólnie połączyć fakty i losy bohaterów.

Książka opowiada o losach Joanny, która jest nieszczęśliwa w swoim małżeństwie z Alim. Podczas ostatniej podróży na Bali poznała miłość swojego życia - Richarda. Jednak wyjechała z rajskiej wyspy bez pożegnania z ukochanym. Joanna, aby poprawić samopoczucie córki Sary i być jak najbardziej od męża, decyduje się, wraz z córką o i przyjaciółką Angeliką na podróż do Szanghaju. Tam niespodziewanie rozmawia przez telefon z Richardem. Po tej rozmowie oraz namowom Sary i Angeliki, kobiety decydują się na podróż na Bali. Czy Joanna znajdzie tam szczęście? Czy zdecyduje się na związek z Richardem i ucieczkę od męża?
Drugim wątkiem w tej książce są uczucia Sary do młodego Balijczyka - Wayana. Czy dzięki wyjazdom uda jej się zapomnieć o tym co przeszła? Czy uczucia Wayana do niej są szczere?

Laila Shukri porusza w książce bardzo ważny temat, jakim są związki Balijczyków z turystkami tylko dla pieniędzy. Niejednokrotnie kobiety zostają okradzione że wszystkich oszczędności. "Kluczami do raju są żigolacy. Ale jednocześnie mogą to być klucze do piekła".

Autorka bardzo dokładnie opisuje otaczającą bohaterów przyrodę oraz zwyczaje panujące w krajach, które odwiedzają. Jest to bardzo fajny zabieg, który pozwala czytelnikowi chociaż na chwilę przenieść się w inne miejsce. Jeśli chodzi o opis uczuć bohaterów i ich wyznania miłosne, to trochę mi one przeszkadzały, gdyż były przesadzone i takie "za słodkie".

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jest "delikatniejsza" od poprzednich, które czytałam. Była dla mnie dobrą odskocznią pomiędzy kryminałami. Polecam ją osobom, które lubią literaturę obyczajową i romanse.

Ale mnie tu Joanna denerwowała 🤭

Ale mnie tu Joanna denerwowała 🤭

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Coraz słabsze książki autorki. Mało fabuły, wymuszone dialogi, dużo opisów miejsc, rytuałów. Bardziej pasuje na przewodnik turystyczny niż powieść obyczajową.

• Obyczajowe
  • Literatura piękna