Miłość z widokiem na morze

Ilona GołębiewskaMag­da­ Knedler Wydawnictwo: Muza Seria: Wakacyjna Antologia literatura obyczajowa, romans
Muza
literatura polska opowiadania morze
literatura obyczajowa, romans
Wakacyjna Antologia
literatura polska opowiadania morze

Okładka książki Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Liliana Fabisińska, Gabriela Gargaś, Agnieszka Krawczyk, Remigiusz Mróz, Marta Obuch, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz
7,3
Księgarenka pr... Liliana Fabisińska,...
Okładka książki Pierwsza miłość Gabriela Gargaś, Robert Kornacki, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agata Przybyłek, Natasza Socha, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Karolina Wilczyńska
7,1
Pierwsza miłość Gabriela Gargaś, Ro...
Okładka książki Mazurskie lato Tomasz Kieres, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Krystyna Mirek, Katarzyna Misiołek, Anna H. Niemczynow, Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
7,1
Mazurskie lato Tomasz Kieres, Agni...
Okładka książki Przytulajka Joanna Gawrych-Skrzypczak, Małgorzata Kalicińska, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Lis, Izabela M. Krasińska, Małgorzata Mroczkowska, Agnieszka Olejnik, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Magdalena Wala, Karolina Wilczyńska
6,9
Przytulajka Joanna Gawrych-Skrz...

W wakacje staram się czytać lekkie książki pasujące do leniwego nastroju, upalnych dni i szumu fal, z tego też powodu nie mogłam przegapić antologii wydanej przez Wydawnictwo Muza. "Miłość z widokiem na morze" to zbiór ośmiu opowiadań, w którym popularne polskie autorki przedstawiły swoje własne pomysły na wakacyjną miłość.

Zanim jednak przejdę do treści, poświęcę...

Na półkach: , , , ,

Polecam!
Miłość, często na początku nieśmiała, z czasem zamienia się w żar uczuć i namiętności. Pierwsze zauroczenia, flirty, wybuchy emocji porywają i wzruszają.

Bohaterki opowiadań zebranych w antologii "Miłość z widokiem na morze. Najpiękniejsze opowieści" spotykają miłość - taką, którą określa się jako prawdziwą i na całe życie. Beata osiągnęła wszystko: ma dobrą...

To zbiór ośmiu opowiadań ukazujących różne oblicza miłości, m.in.:
- pierwsza, młodzieńcza miłość
- miłość dojrzała, nadwyrężona zębem czasu i pasmem niedopowiedzeń oraz wzajemnych żali
- związek na odległość, który ma szansę przetrwać jedynie dzięki wzajemnemu zaufaniu
- miłość po stracie, która może być równie silna jak ta pierwsza.
Cudowne, emocjonalne historie....

Chyba najsłabsza z antologii, które czytałam. Ze względu na opowiadanie Pani Magdy Witkiewicz daję gwiazdkę więcej, pozostałe przeciętne. Nie zapadły mi niestety w pamięć...

Cóż, czasami potrzebujemy się upewnić, że to co prawie niemożliwe, jednak jest możliwe; a gdy w tle słyszymy szum fal, patrzymy na zachód słońca, lub brodzimy w zimnej falującej wodzie - wtedy wszystko jest możliwe.
I o tym są te historyjki; całkiem sympatyczne i budujące, w sam raz na długie, szare, jesienne wieczory.

Była to pierwsza antologia z opowiadaniami jaką miałam okazję przeczytać. Teraz czeka na mnie kilka kolejnych, w tym świątecznych i jestem ich bardzo ciekawa!
Miłość z widokiem na morze, to zbiór opowiadań, w których, jak możemy się domyślić, w większości dzieją się one w nadmorskich miejscowościach, a morze, plaża, odgrywają dużą rolę :)
Już patrząc na okładkę, chcemy...

Miałam chwilowy zryw na romantyczne opowiadania, rzucały się w oczy, bo w ostatnim czasie tych antologii trochę popowstawało, jednak co za dużo... to wiadomo. Mam już wrażenie, że czytam w kółko jedno i to samo, inne są tylko nazwiska autorek oraz imiona bohaterów. Zdecydowany przeciętniak, bardzo naiwny i chyba już mam takich dość.
Morze mam na co dzień, ale choć lubię te...

Szum morskich fal, delikatna orzeźwiająca bryza, rozgrzany piasek pod stopami, energetyzujące promienie słońca. To wszystko pośród naszych bohaterek ośmiu opowiadań. Historie miłosne te pierwsze i te dojrzałe. Każde z tych opowiadań w innym charakterze, pisane przez inną osobę. Razem tworzą niezapomnianą przygodę w otoczeniu nadmorskiej przyrody.

Książka zachwyciła mnie...

Lekkie i przyjemne historie. Idealne na lato, a w szczególności na wakacje nad morzem. Polecam!

Przyjemne opowiadania o miłości, z pięknymi widokami i opisami.

Dyskusje

• 2020