Szczypta magii

Nominacja w plebiscycie 2020
Michelle Harrison Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Szczypta magii (tom 1) literatura dziecięca
A Pinch of Magic
Szczypta magii (tom 1)
literatura dziecięca
Łukasz Małecki

Oficjalne recenzje i

Szczypta magii i garść girl power

[ 1 ] Link do recenzji

Zaczęłam tę książkę raczej bez oczekiwań. Po przeczytaniu całkiem miłego „Ikaboga” spodziewałam się kolejnej dobrej dziecięcej literatury, z tym, że tutaj nie miałam nawet gwarancji stylu jaki znałam od J.K.Rowling. Jednak kiedy chwyciłam „Szczyptę” do ręki to już wiedziałam, że „się dogadamy” : ) Lekkość, okładka, piękna ilustracja mapy na wstępie i do tego przyjemny...

Historia idealna jako bajka na dobranoc <3 Dość naiwna fabuła.. mam wrażenie, że dorośli w tej książce są bardziej dziecinni niż same dzieci. Myślę, że młodszym czytelnikom nie będzie to przeszkadzało. Poza tym urzekł mnie bajkowy klimat, ślicznie i obrazowo ukazany świat. Działa na wyobraźnię :)

Tym razem zacznę swoją recenzję niestandardowo. Od ocenienia okładki, która jest po prostu przepiękna. Jak mówi przysłowie "Nie oceniaj książki po okładce" i w tym wypadku przysłowie nie miało racji. Książka w środku jak i na zewnątrz jest piękna. Utrzymana w klimacie tajemniczości, magii.
Trzymając książkę po raz pierwszy w ręku czułam, że może to być bardzo klimatyczna...

Bardzo ładna historia o trzech siostrach, które wspólnie będą szukać sposobu na przełamanie rodzinnej klątwy. Opowieść napisana bez pośpiechu, ładnym językiem, przekazująca (jakże by inaczej) wartości rodzinne.

Ciekawa fabuła o siostrach wspacznych objęty klątwa.
Według mnie jest wciągająca tą opowieść. Miło jest zobacz jaka przyjaźnią i miłością mogą się dzielić siostry.
Polecam wam tą książkę.

Ciepła książka o rodzinnej więzi pomiędzy siostrami, przebaczeniu, trochę o nadziei i wytrwałości.
Ciekawie wykreowane główne postacie i te poboczne też, intrygująca historia z lekka baśniowa.
Idealna dla dziewczynek, ale nie mniej dla każdego, kto lubi przygody i baśnie.

Lekka, wciągająca i bardzo baśniowa. Faktycznie jedynie ze szczyptą magii.

Ogólnie fajna, ale po jakimś czasie robi się trochę nudna.

„… Zazdrość i gorycz nie znikają ot tak w chwili, gdy człowiek zdobywa to, co obudziło w nim te uczucia. Znacznie częściej zaczyna być zazdrosny o inne rzeczy, bo tak naprawdę nie chodzi o to, co posiada ktoś inny. Raczej… o to, czego oni sami nie mają w sobie.

💙💙💙
Trzy siostry, na których ciąży klątwa rzucona przed laty. Trzy magiczne przedmioty, które mogą odmienić ich...

„Szczypta magii” to opowieść o trzech siostrach Wspacznych, które wychowuje babcia. Jednak ich dosyć sielankowe jak dotąd życie odmienia się pewnego dnia, gdy dziewczęta dowiadują się, że ciąży na nich klątwa rzucona przed 150 laty. Wszystkie kobiety z rodu Wspacznych nie mogą bowiem opuścić Wronoskału, a każda próba przekroczenia jego granic kończy się śmiercią następującą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje