Szczypta magii

Okładka książki Szczypta magii Michelle Harrison
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Szczypta magii
Michelle Harrison Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Szczypta magii (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Szczypta magii i garść girl power

216 39 18

Wspaniała zabawa :)

Wspaniała zabawa :)

Polecam!

Polecam!

,,Szczypta magii” historia trzech sióstr: Fliss, Charlie i Betty. Od dzieciństwa mieszkają we Wronoskale ze swoją babcią. Marzą o wielkich przygodach, ale nie mogę ich spełnić bowiem ciąży na nich klątwa, która została rzucona na ich rodzinę.

Wiele słyszałam o tej książce. Nie raz widziałam tę okładkę i same zachwyty. I jacie, jest to książka z literatury dziecięcej. Rzadko sięgam po tego typu historie, ale ta bardzo mi się spodobała. Polubiłam każdą ze sióstr, choć każda była inna. Fliss była najstarsza, wiele przeszła, była opiekuńcza wobec swoich młodszych sióstr. Charlie była najmłodsza z całej trójki. Mimo jej wieku nie irytowała mnie tak jak inne dzieci. Najbardziej jednak chyba polubiłam Betty, średnią z sióstr. Była ona ciekawska, przez co wpadała w wiele kłopotów, ale zarazem umiała sobie z nimi poradzić. Babcia dziewczynek w niektórych fragmentach była śmieszna, a w kolejnych sroga. Bohaterów była bardzo łatwo polubić. Każdy się czymś wyróżniał, dzięki czemu zapadał w pamięci.

Relacja sióstr była niesamowita. Wzajemnie się o siebie troszczyły, co było widać szczególnie podczas ich misji. Końcówka mnie totalnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się takiego zakończenia więc na pewno sięgnę po kolejną część.

Po ,,Szczypcie magii” nie spodziewałam się wiele. Nie jest to książka, do której będę wracać jak do ulubionej, ale jest to historia, która zapada w pamięci swoją prostotą i relacją sióstr.

Kupiłam książkę na promocji, bo bardzo chciałam coś kupić i podchodziłam do niej z pewną rezerwą. Niepotrzebnie! Książka bardzo mi się spodobała.
To historia trzech sióstr (6,13,16), które wychowuje babcia (mama umarła, a tata siedzi w więzieniu). Środkowa siostra Betty marzy o podróżach i przygodach i dlatego w dniu swoich 13 urodzin postanawia jedną przeżyć. Powstrzymuje ją babcia, tłumacząc, dlaczego nigdy nie opuszczały rodzinnego Wronoskału. Nad kobietami z rodziny Wspacznych ciąży klątwa - jeśli opuszczą wyspę, umrą o zachodzie słońca. Dziewczęta zaczynają rozumieć surowość babci i próbują pogodzić się z losem. Jednak nie jest tak łatwo, bo ten często płata figle... W wyniku pewnych działań klątwa musi być zdjęta natychmiast - dziewczyny mają na to kilkanaście godzin!
Książka jest wyraźnie skierowana do młodzieży, ale trzyma w napięciu i jest dobrze napisana. Naprawdę łatwo jest polubić siostry Wspaczne i zaciekawić się historią Sorshy Ciernioczar. Autorka ciekawie wykreowała świat, do którego z przyjemnością wrócę (mimo nieco naiwnego zakończenia).

Nie miałam zbyt wielkich oczekiwań co do tej książki, liczyłam na lekką powieść która wyrwie mnie z zastoju czytelniczego, i właśnie to dostałam. Styl pisania był bardzo przyjemny, ale nie infantylny. Klimat absolutnie niepowtarzalny, bardzo ciepły i bajkowy. Przygody głównych bohaterek były bardzo ciekawe i urzekająca chociaż przyznam, że momentami troszkę nudne. Książka jest przeznaczona dla osób młodszych, ale jestem pewna, że dorosłym również się spodoba. Ogólnie rzecz biorąc polecam wam bardzo serdecznie tą książkę!!

Bardzo przyjemnie spędziło się czas z tą książką. Dostajemy tu opowieść pełną ciepła, humoru, tajemnic i niespodzianek. Trzy młode siostry Wspaczne muszą zawalczyć o życie swoje, jak i całego pokolenia kobiet Wspacznych przed nimi, by zrzucić z siebie bezduszną klątwę. Podczas największej w ich życiu przygody odkryją sekrety swej rodziny i zrozumieją, że najważniejsze i najcenniejsze są dla siebie one same-siostry. A pomoże im w tym szczypta magii, pewien więzień i nieznana im dotąd odrobina szczęścia. Szczerze polecam!

Takie okej. Po prostu już nie ta kategoria wiekowa i trochę nudne było.

Takie okej. Po prostu już nie ta kategoria wiekowa i trochę nudne było.

Spotkanie z pierwszą częścią przygód sióstr Wspacznych uważam za bardzo udane. Ich historia tak mnie wciągnęła, że pochłonęłam tę książkę w jeden dzień.

W książce „Szczypta magii” poznajemy trzy siostry Wspaczne – Charlie, Betty i Fliss. A wraz z nimi poznajemy trzy magiczne przedmioty oraz ciążącą na siostrach klątwę. Czy uda im się złamać zaklęcie i odmienić swój los? Tego dowiecie się zagłębiając się w lekturze. Ta książka pełna jest niezwykłych wydarzeń, odrobiny grozy i szczypty magii ;) Dowiemy się też, jak silna potrafi być siostrzana miłość. Książka kierowana jest do dzieci i młodzieży, ale powiem Wam, że mi, osobie dorosłej, czytało się to rewelacyjnie.

Siostry Wspaczne wciągnęły mnie w swój świat i już nie mogę się doczekać czasu z kolejną częścią ich przygód.

„Szczypta Magii” to pierwsza część niezwykłej magicznej i pełnej przygód serii o perypetiach 3 sióstr i ich niezwykłej rodziny, w której od pokoleń przekazywane są magiczne przedmioty. Szczypta magii wiąże się jednak z goryczą straszliwej klątwy, jaka ciąży na kobietach Wspacznych. Nie mogą one nigdy opuszczać swojej wyspy. Każda taka wyprawa poza Wronoskał, kończy się dla Wspaczniej rychłą śmiercią ☠️

Siostry nie spoczną w wysiłkach odkrycia prawdy i złamania klątwy, niezależnie od tego, jaka cenę przyjdzie im za to zapłacić.

Wspaniała historia, którą śmiało mogą czytać już 10-12-letnie dzieci, bo książka trzyma w napięciu i zawiera elementy akcji typu porwanie czy fragmenty paranormalne, jednak bez nadmiernej przemocy czy obrazowych opisów. Jestem zachwycona tą serią i z pewnością już niebawem sięgnie po nią moja córka!

Autor: Michelle Harrison
Tytuł: Szczypta magii
Wydawnictwo: Literackie

Jest to pierwszy tom serii, którą bardzo chciałam poznać!

Zaskakująca, ciekawa i intrygująca historia, która spodoba się każdemu.
Nie ma tutaj nudy, dlatego szybko się ją czyta.

Wprowadzenie w fabułę było efektowne. Chciałam jak najszybciej dowiedzieć się, dlatego babcia bohaterek postąpiła właśnie w taki sposób. Prawda jaka została przed nimi ukryta sprawiła, że zaintrygowałam się do czytania.

Nie spodziewałam się, że bohaterki będą musiały zmierzyć się z taką rzeczywistością. Myślę, że dlatego spodobała mi się ona jeszcze bardziej.

Główne bohaterki zawalczą z przeszłością, która im ciąży. Chciały ją przezwyciężyć, jednak jak się okazuje nie było to takie łatwe. W pewnym momencie siostry muszą podjąć ogromne ryzyko. Czy sobie z tym poradzą?

Koniecznie muszę podjeść do kolejnych tomów! To była świetna historia!

5/5

Autor: Michelle Harrison
Tytuł: Szczypta magii
Wydawnictwo: Literackie

Jest to pierwszy tom serii, którą bardzo chciałam poznać!

Zaskakująca, ciekawa i intrygująca historia, która spodoba się każdemu.
Nie ma tutaj nudy, dlatego szybko się ją czyta.

Video

Video