Wyprawa Kon-Tiki

Okładka książki Wyprawa Kon-Tiki
Joanna JagiełłoTomek Kozłowski Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Fakty. Poziom 2: Składam Zdania literatura dziecięca
48 str. 48 min.
48 min.
dla dzieci edukacyjna

Okładka książki Wielki skarb Zofia Różycka, Marcin Sendecki
Ocena 7,6
Wielki skarb Zofia Różycka, Marc...
Okładka książki Awantura w śmietniku Marcin Baran, Justyna Frąckiewicz
Ocena 6,6
Awantura w śmi... Marcin Baran, Justy...
Okładka książki Baba Jaga i Duch Puszczy Zbigniew Dmitroca, Joanna Furgalińska
Ocena 7,1
Baba Jaga i Du... Zbigniew Dmitroca, ...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Ciekawa historia, ale opowiedziana w mało interesujący sposób. Tekst pozostawia wiele do życzenia. Jako dorosły człowiek, miałam czasem problem ze zrozumieniem. Zagmatwane zdania, nagle oderwane słowa i generalnie sposób pisania zupełnie do mnie nie przemówiły. Średnia pozycja jeśli chodzi o naukę czytania.

1975
1975

W nieznane.

Czytanka z poziomu drugiego serii „Czytam sobie” zabierze nas tym razem na bezmiar wód oceanu. I to zabierze nas na… tratwie (!) – takim właśnie bowiem środkiem morskiej lokomocji członkowie tytułowej wyprawy będą pokonywać Pacyfik.

Dokąd ma zmierzać wyprawa Kon-Tiki? Od wybrzeży Peru aż do polinezyjskiej wyspy Fatu Hiva. Wszystko tylko i wyłącznie przy użyciu tratwy! I to tratwy zbudowanej z materiałów naturalnych. Czy to jest w ogóle możliwe? Przekonajmy się ;)

Drugi poziom książeczek z serii "Czytam sobie" to już nieco bardziej skomplikowana sprawa jeśli chodzi o naukę czytania. Dzieci zaczynają składać powoli zdania oraz uczą się sylabizowania. Tekst jest trochę bardziej obszerny niż na poziomie pierwszym, lecz w dalszym ciągu prosty w czytaniu i nieskomplikowany.

Polecam.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Więcej o książce:

W nieznane.