Wyprawa Kon-Tiki

Okładka książki Wyprawa Kon-Tiki Joanna Jagiełło, Tomek Kozłowski
Okładka książki Wyprawa Kon-Tiki
Joanna JagiełłoTomek Kozłowski Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Fakty. Poziom 2: Składam Zdania literatura dziecięca
48 str. 48 min.
2020-03-11
48 min.
dla dzieci edukacyjna

Okładka książki Zbój Joanna Jagiełło, Marcin Minor
Zbój Joanna Jagiełło, Ma...
Okładka książki Inka i Filip i fałszywe tropy Joanna Jagiełło, Tomek Kozłowski
Inka i Filip i... Joanna Jagiełło, To...

Okładka książki Złota rybka Justyna Bednarek, Agnieszka Żelewska
Złota rybka Justyna Bednarek, A...
Okładka książki Łazik na księżycu. O Mieczysławie Bekkerze Grzegorz Chlasta, Zofia Różycka
Łazik na księż... Grzegorz Chlasta, Z...
Okładka książki Już czytam sylabami. Dzień Dziecka i inne opowiadania Magda Malicka, Anna Nowocińska-Kwiatkowska
Już czytam syl... Magda Malicka, Anna...
Okładka książki Franek i miotła motorowa Agnieszka Frączek, Joanna Rusinek
Franek i miotł... Agnieszka Frączek,&...

Choć temat arcyciekawy, książeczkę czyta się źle, zdania są pourywane a słownictwo trudne.

Z książeczki dowiemy się, ile osób liczyła załoga tratwy Kon-Tiki, z jakich materiałów zbudowano tratwę, oraz jakie przygody mieli panowie podróżnicy.

Trasa tratwy prowadziła z Peru do Fatu Hiva - wyspy polinezyjskiej w centrum Oceanu Spokojnego. Polecam obejrzeć film o tej wyprawie:)

Ciekawa historia, ale opowiedziana w mało interesujący sposób. Tekst pozostawia wiele do życzenia. Jako dorosły człowiek, miałam czasem problem ze zrozumieniem. Zagmatwane zdania, nagle oderwane słowa i generalnie sposób pisania zupełnie do mnie nie przemówiły. Średnia pozycja jeśli chodzi o naukę czytania.

W nieznane.

Czytanka z poziomu drugiego serii „Czytam sobie” zabierze nas tym razem na bezmiar wód oceanu. I to zabierze nas na… tratwie (!) – takim właśnie bowiem środkiem morskiej lokomocji członkowie tytułowej wyprawy będą pokonywać Pacyfik.

Dokąd ma zmierzać wyprawa Kon-Tiki? Od wybrzeży Peru aż do polinezyjskiej wyspy Fatu Hiva. Wszystko tylko i wyłącznie przy użyciu tratwy! I to tratwy zbudowanej z materiałów naturalnych. Czy to jest w ogóle możliwe? Przekonajmy się ;)

Drugi poziom książeczek z serii "Czytam sobie" to już nieco bardziej skomplikowana sprawa jeśli chodzi o naukę czytania. Dzieci zaczynają składać powoli zdania oraz uczą się sylabizowania. Tekst jest trochę bardziej obszerny niż na poziomie pierwszym, lecz w dalszym ciągu prosty w czytaniu i nieskomplikowany.

Polecam.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Więcej o książce:

W nieznane.