Zbuntuj się! 101 sposobów, jak protestować skutecznie

Okładka książki Zbuntuj się! 101 sposobów, jak protestować skutecznie praca zbiorowa
Okładka książki Zbuntuj się! 101 sposobów, jak protestować skutecznie
praca zbiorowa Wydawnictwo: Prószyński i S-ka poradniki
poradniki
F**k The Establishment
Prószyński i S-ka
2020-03-17
2020-03-17
Adrian Markowski

Niewielka książeczka, która dzięki swojemu małemu rozmiarowi zmieści się do torby, a proste wykonanie ma chyba sprawić by było łatwiej się z nią rozstać w celu dzielenia z innymi, co stanowi w pewien sposób jej zalety.

Jeśli chodzi o zawartość to okazała się czymś innym od tego na co liczyłem. Nie ma w niej opisanych sposobów w jaki można protestować, lecz proste wskazówki pozwalające skuteczniej protestować i stanowią coś w rodzaju rad starszych kolegów, którzy mają już w tym temacie jakieś pojęcie. Są to proste porady typu, by zjednywać sobie sojuszników, lub by nie być cały czas upartym lecz nieraz iść na kompromisy. Rady mają po kilka zdań na jednej stronie, lecz mimo swojej prostoty w pewien sposób motywują do działania i pokazują, że protestowanie wcale nie jest z góry skazane na porażkę i żeby nie zapominać, że politycy są głosem społeczeństwa, by pokazywać im czego oczekujemy.

Szkoda, że nie przybliża bliżej sposobów protestowania, co przydało by się zwłaszcza w naszym kraju, gdzie protesty nie są zbyt powszechne a politycy oderwani od losów „szarego człowieka”, a więc wiele osób nie wie w jaki sposób mogą wyrazić swoje zdanie. Mimo wszystko książka ma jakąś wartość, i może być punktem wyjścia do głębszego zaznajamiania się z tematem.

"ZBUNTUJ SIĘ" 101 sposobów, jak protestować skutecznie

Ta, bardzo pozornie wyglądająca mała książeczka z 136 stronami ma formę poradnika.

Krótkie i treściwe rozdziały podpowiadają nam jak mądrze działać, aby osiągnąć to co chcemy pomimo tego, że wydaje się to zupełnie niemożliwe.
To jak najważniejsza wiedza w pigułce.
Bardzo byłam tych pigułek ciekawa.

Mamy podpowiedzi jak zatrzymać wycinkę drzew czy budowę nowych bloków. Co zrobić, gdy politycy chcą uchwalić ustawy z którymi się nie zgadzamy.
Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że pisząc wprost - to nie są dobre porady na nasze polskie warunki.
Spodziewałam się czegoś innego.

Opis poradnika i spis treści zachęcał do przeczytania.

Ważny cytat - to właściwie fragment 101 rady "Mam nadzieję, że ta książka jest hymnem na cześć potęgi ludzi. Pokazuje, jak nieprawdopodobnie uparci, stanowczy i niepowstrzymani potrafią być ludzie, gdy staną ramię w ramię przeciw elitom".
Jasne,że jednocząc się przeciw wspólnemu wrogowi mamy większe szanse, aby finał był po naszej myśli.
Dobrze jak w tym wszystkim zachowamy rozsądek i działanie zgodne z prawem.

"ZBUNTUJ SIĘ" 101 sposobów, jak protestować skutecznie

To jak najważniejsza wiedza w pigułce.
Bardzo byłam tych pigułek ciekawa.

Mamy podpowiedzi...

• Wokół Ameryki Łacińskiej
  • Serie
  • Wokół Azji Południowo - Wschodniej
  • Polityka
  • Wokół Azji Południowo-Zachodniej (Bliskiego Wschodu)
  • Z różnych czasów z różnych stron

Dodaj cytat z książki Zbuntuj się! 101 sposobów, jak protestować skutecznie