Nareszcie wolna!

religia
Dorota Zańko

Okładka książki Bluźnierstwo Asia Bibi, Anne-Isabelle Tollet
6,8
Bluźnierstwo Asia Bibi, Anne-Isa...

Książka ciekawa, na pewno oddaje problem jakim jest brak wolności religijnej w Pakistanie. Czasami miałam trudność z chronologią opisywanych wydarzeń.
Po przeczytaniu książki trochę inaczej spojrzałam na problem prześladowanych chrześcijan, bo jak okazuje się czasem te prześladowanie nie wynika z przynależności religijnej, ale z popełnionych błędów - Asia Bibi odbija męża...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka poruszająca, ukazująca problemy z jakimi muszą się zmagać wyznawcy innych religii niż islam w Pakistanie. A nawet nie tylko oni, gdyż w imię źle rozumianej wiary ofiarami przestępstw na tle religijnym często padają też muzułmanie. Najczęściej ci zwykli, najbiedniejsi, którzy nie mają szans się bronić.

Mnie w książce urzekł przede wszystkim kontrast między sposobem...

Książka warta przeczytania. Ukazuje realia Pakistanu i fanatyzmu religijnego. Brawa za odwagę i wytrwałość dla Anne-Isabelle Tollet i innych osób, które miały wkład w uwolnienie Asi Bibi.

Ta książka to nie tylko świadectwo wiary, odwagi i miłości, które trzeba poznać. To również historia o nieludzkim okrucieństwie i braku sprawiedliwości. I Anne-Isabelle Tollet bardzo wyraźnie potrafiła pokazać, jakimi prawami rządzą się te dwie tak różne rzeczywistości.

• Tematyka arabska
  • Religia / Relacje
  • Posiadam wersję papierową
  • Dodane do bazy
  • - Jakubowice

Dodaj cytat z książki Nareszcie wolna!