Kiedy umrę, chcę iść do nieba

Okładka książki Kiedy umrę, chcę iść do nieba Thaddeus Doyle
Okładka książki Kiedy umrę, chcę iść do nieba
Thaddeus Doyle Wydawnictwo: Esprit religia
religia
I Want to Go Heaven the Moment I Die
Esprit
2020-10-22
2020-10-22
Joanna Olejarczyk
wiara życie po śmierci życie pozagrobowe niebo rozwój osobisty modlitwa

Świetna książka! Zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie! Przepiękne świadectwa życia po śmierci!

Będac już bliżej końca mojego życia niż początku, interesuje mnie oczywiście tematyka życia po śmierci.
Ta książka odbiega od pozostałych w tym temacie. Autor, katolicki ksiądz, pracujący obecnie w Irlandii, przeanalizował świadectwa osób, które miały doświadczenia z pogranicza śmierci (wierzących, ateistów, związanych z New Age),pod kątem powtarzających się elementów. Po szczegóły odsyłam do recenzji czytelniczki Perzka.
Książka tchnie optymizmem i zachęca do pracy nad sobą. Na pewno nieraz do niej wrócę.
Nie tylko dla wierzących. Polecam.

Każdy z nas ma śmiertelne ciało i nieśmiertelną duszę. Niektórzy zapewne nie wierzą w życie po śmierci, tak również było z kilkoma bohaterami książki „Kiedy umrę chcę iść do nieba”

Ksiądz Thaddeus Doyle zebrał kilkanaście świadectw różnych osób: babtysty, ateisty, głęboko wierzącego mężczyzny, księdza, zatwardziałego ateisty atakującego chrześcijan, narkomana itp.
Porażeni piorunem, po udarze, zgnieceni przez ciężarówkę…ciężkie wypadki, ciężkie przypadki. Różne charaktery, różne miejsca zamieszkania na świecie, różne narodowości i jedno co ich połączyło to nagła, niespodziewana śmierć.

Autor książki w pierwszej części książki opisuje doświadczenia powyższych osób z pogranicza śmierci- NDE, czyli near-death experience, a nawet doświadczenia pośmiertne.
Podczas doświadczeń z pogranicza śmierci ludzie którzy nie wierzyli w istnienie Boga, spotkali Go, Ci którzy nie wierzyli w życie po śmierci odkryli, że się mylili, Głębiej wierzący w niesamowity sposób przeżyli miłość Bożą która na nich spłynęła. Niektórzy z naszych bohaterów dotarli pod same bramy Raju, inni zobaczyli zaledwie przedsionek czyśćca. Za to każdy zobaczył swoją marność, grzeszność, to że często nie odpowiadał na miłość Bożą, a jeszcze często utrudniał to innym.

Prawie wszystkie świadectwa ( oprócz dwóch) są emocjonujące, pouczające, bardzo ciekawe, wywołujące masę różnych emocji.

Każdy rozdział, czyli kolejne świadectwo rozpoczyna się kilkoma cytatami zaczerpniętymi z Pisma Świętego, bądź są to cytaty z wypowiedzi opisywanych w rozdziale osób. Zakończenie rozdziału to komentarz ze strony autora, wyjaśniający to, co dana osoba przeżyła i jakie to ma odniesienie do naszej wiary.
Dwa świadectwa kompletnie do mnie nie przemówiły i mam wrażenie, że autor zamieścił je w książce ku przestrodze, bo ja sam pisze niekoniecznie one pochodzą od Boga.

Druga część książki ksiądz Doyle przekazuje czytelnikowi wskazówki dotyczące tego w jaki sposób otworzyć się na miłość Bożą i odmienić swoje życie już tu na ziemi, gdzie Bóg jest obecny i czeka na każdego z nas pragnąc nam pomóc. Ukazuje, że można wierzyć, modlić się, przyjmować sakramenty, ale nie mieć tak naprawdę więzi z Bogiem i po śmierci nie trafić pod bramy Raju.Krok po kroku uczy jak nawiązać silną relację z Bogiem, umiłować Go i przyjmować Jego nauki.

Komu bym poleciła przeczytanie książki ? Najbardziej tym którzy stawiają pierwsze kroki, czyli tak zwanym świeżo nawracającym się osobom. Dla nich pozycja idealna. Pouczająca i wzmacniająca wiarę. Również tym, którzy chcą zrobić pierwszy krok w kierunku wiary, ale wahają się, wierzą ale …
Bardziej zaangażowanym, bo świadectwa mogą być dla nich dużym umocnieniem w wierze, a druga część książki będzie bardziej przypomnieniem sobie pewnych zagadnień. Na końcu niewierzącym, ku przestrodze, tylko czy takie osoby sięgną po tę pozycję i czy mimo wszystko uwierzą…?

Katolicyzm zawsze szerzył kłamstwa. Wszechmocny Bóg mówi w Biblii: "Dusza, która grzeszy, ta umrze". A teraz pokażcie mi człowieka, który jest bez grzechu? I co brak argumentów. Komu wierzyć jakiemuś ksieżulkowi, czy prawdziwemu i Jedynemu Bogu?

• Religia
  • Do kupienia