Nieplanowane

Unplanned
religia
2019-10-15
świadectwo aborcja religia

Książka potwierdzająca, że prostytutka to zawód, a k.restwo to cecha charakteru. Wystarczy sypnąć pinionszkiem i taką "autorkę" ma się w kieszeni. Kiedy dostanie przelew od klinik aborcyjnych, zmieni politykę o 180%, tak jak zrobiła to po przelewie od tzw. obrońców życia (zarodków, nie kobiet).

Zrozumiałabym, gdyby Johnson napisała tę książkę z serca i naprawdę wierzyła w...

Propagandowa, okropna, zmyślona historia. Książka nie przedstawia ani prawdziwej historii autorki (która nie została anti-choice z pobudek moralnych, a po prostu dla pieniędzy) ani prawdziwej procedury aborcji.

Nie mogę powstrzymać łez myśląc o tych wszystkich drzewach, które mogły nadal rosnąć i produkować tlen, a zamiast tego zostały przerobione na ten nic niewarty...

Przeczytałem jednym tchem. Jedna rzecz nie daje mi tu jednak spokoju. Brakowało przemyśleń dotyczących roli, odpowiedzialności mężczyzn-przyszłych ojców dzieci nienarodzonych oraz stosunek bohaterki do stosowania środków antykoncepcyjnych, tzn. dostrzegam tu rozbieżność jej postawy i stosunku Kościoła do antykoncepcji. Książkę polecam

Poprostu warto przeczytać tę książkę. Rzetelna, ciekawa i fascynująca. Jednocześnue ukazująca zaplecze działana organizacji aborcyjnych i organizacji pro-life. Czy jest jednozaczną oceną ludzi zaangażowanych po obydwu stronach - nie, ale prawda jest jedna. Polecam

74/2020 Książka, która porusza bardzo trudny temat... Nigdy nie cichą głosy o prawach kobiet. O decydowaniu o swoim "ja". O decydowaniu być albo nie być nienarodzonych dzieci. Zanim opowiesz się za którąś ze stron polecam lekturę tej książki. Na szczęście nie ma w niej drastycznych opisów zabiegów, ale główne odczucia byłej dyrektorki kliniki, w której te zabiegi się...

Dokument. Ta książka nie jest dla wrażliwych kobiet. Ciężki, ale prawdziwy temat. Nie osadzaj. Przeczytaj i zrozum.

Ta książka może byłaby ciekawsza, jeśli miałaby o 100 stron mniej. Początek i środek dosyć ciekawe. Pod koniec nużące opisy przeżyć wewnętrznych bohaterki oraz jej przemyśleń dotyczących wiary powtarzające się w każdym rozdziale.

Jest to najpiękniejsza historia jaką w tym roku czytałem. Umocniła mnie w moich przekonaniach i uzyskałem ogromną wiedzę medyczną. Napewno wrócę do tej książki.
Czytając tą opowieść, przeżywałem losy kobiet przychodzących do kliniki aborcyjnej, poznałem historię głównej bohaterki oraz argumenty zwolenników pro-choice jak i pro-life.
Niektórzy mogą uzyskać odpowiedzi na...

Temat aborcji i obrony życia jest dla wielu bardzo drażliwy i wywołuje dużo kontrowersji. Książka opowiada o Abby Johnson, która napisała " ...dobrych kilka lat spędziłam na linii starcia dwóch środowisk, obrońców życia ( pro - life) i tych, którzy opowiadają się za legalizacją aborcji oraz innymi prawami dotyczącymi zdrowia reprodukcyjnego ( pro - choice). Po której...

„Nieplanowane” to poruszająca opowieść kobiety, która przez kilka lat pracowała w klinice aborcyjnej. Klinika ta oferowała także inne usługi. Autorka opisuje przemianę swoich poglądów i emocje, które jej towarzyszyły.
Jako młoda osoba wkraczająca w dorosłość była niestabilna w swoich poglądach. Dowiadujemy się, że została wychowana w bardzo wierzącej i konserwatywnej...

Dyskusje

• 2020