Zdradzona

literatura obyczajowa, romans
Jaguar
2020-03-25
2020-03-25
miłość zdrada przyjaźń kobieta mężczyzna

Oficjalne recenzje i

Zdradzona nie znaczy gorsza

Link do recenzji

5747 652 406

Powieść, która pokazuje jak silne są kobiety, ile potrafią wycierpiec i jak przezwyciężyć zło, które je spotyka.

💔ZDRADZONA💔
Magdalena Krauze

Trochę taki banał: kobieta zostaje zdradzona przez męża i opowieść jak sobie z tym wszystkim radzi. Z drugiej strony kurczę wciągnęłam się w nią, a nawet momentami uśmiałam się i kibicowałam głównej bohaterce- Joannie.
Książkę czyta się szybko, jest przewidywalna, ale z przyjemnością się w niej zatracałam. Fajne dialogi i taka ciekawa, realistyczne kreacja bohaterów.
Jeśli chodzi o zakończenie to liczyłam na to, że będzie właśnie takie, jakie było, aczkolwiek przez pewien moment miałam wątpliwości jak to się zakończy wszystko.

💔ZDRADZONA💔
Magdalena Krauze

...

Ot taka kolejna powieść o zdradzonej kobiecie, która po pewnych perturbacjach staje na nogi. Klasyka bez szału. Do poduszki

Faktycznie fabula książki dość przewidywalna ale napisana w taki sposób że czyta się z wielką przyjemnościa. Po kilku kartkach poczułam dużą sympatię do głównej bohaterki co też jest dużym plusem.

Książka w sam raz na jesienne dni!

"Zdradzona" to historia ukazująca ogromną siłę kobiety, która mimo kłód rzuconych pod nogi, potrafiła dzielnie stawić czoła rzeczywistości.

Joanna jest kobietą po 40-stce. Prowadzi spokojne i stabilne życie. Ma wspaniałą pracę, dwójkę dzieci i męża, którego ostatnimi czasy coraz rzadziej widuje w domu. Wydawałoby się, że jest w nim właściwie gościem. Ciągłe delegacje i brak zaangażowania w życie rodzinne, zapala lampkę w głowie Joasi.

Przy namowie i sugestii sąsiadki, Asia postanawia odkryć prawdę, by przestać się zadręczać.

Czy poukładane życie głównej bohaterki stanie się już tylko wspomnieniem?

Magdalena Krauze poruszyła bardzo ważny i bolesny temat, jakim jest zdrada.
Historia jest emocjonująca, ale bardzo przyjemna w odbiorze.

"Zdradzona" nie porwała mnie tak bardzo, jak "Porzucona narzeczona", ale uważam, że jest świetną lekturą na ponure jesienne dni. Magdalena Krauze po raz kolejny pokazała, że po każdej burzy wychodzi słońce 🌞

Bardzo polubiłam postać Szczepana, natomiast mąż Asi, Robert doprowadzał mnie do białej gorączki! Jego zachowanie było wręcz karygodne.

Bardzo podoba mi się, w jaki sposób autorka przedstawia codzienne życie. Książki Magdaleny Krauze pochłania się z niesamowitą lekkością. "Zdradzoną" polecam i myślę, że trafi do wielu kobiet.

- Nie wybaczyłaby pani zdrady?
- Nie. Nigdy.
- Nawet jeśliby pani w dalszym ciągu kochała?
- Właśnie ze względu na to nie wybaczyłabym. Dlaczego tak piękne uczucie, jakim jest miłość, ktoś ma zbezcześcić, zdeptać i oczekiwać potem wybaczenia? W imię czego? Wspólnych dzieci, domu, samochodu? Dzieci będą szczęśliwe, kiedy ty będziesz szczęśliwa.

"Potrzebujesz czasu, Asiu. On może nie leczy ran tak, jak mówią, ale pozwoli zaakceptować to, co teraz tak cię boli"

Książka w sam raz na jesienne dni!

Książka lekka i przyjemna. Polubiłam główną bohaterkę i miło mnie zaskoczyła swoim mocnym charakterem. Takie książki zdecydowanie lubię, chętnie sięgnę po kolejną książkę tej autorki ;)

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością p. Krauze. Zdradzona to ciekawa książka o kobiecie która chcąc nie chcąc musi zmienić swoje życie w momencie gdy okazuje się że mąż ją zdradza. Joanna bije się z myślami, nie wie co ma zrobić w jaki sposób odciąć się id mężczyzny z którym spędziła 20lat życia. Jest to książka optymistyczna, pokazująca że koniec jednego może być początkiem czegoś drugiego. Nowego i nie zawsze gorszego. Polecam.

Mimo, że przewidywalna czytało się ją lekko i była wciągająca. Niestety główna bohaterka okrutnie denna. Wzór cnót, zero poczucia humoru( albo ja go nie łapałam) i ten jej moralizatorski ton... Mimo wszystko ode mnie mocne 7

Joanna jest po 40-tce. Ma wymarzony dom, męża Roberta i dwójkę dzieci. Niestety to tylko pozory sielanki. Od jakiegoś czasu jej mąż wyjątkowo często wyjeżdża w delegacje, nie rozstaje się z telefonem, a do tego nie angażuje się w obowiązki domowe czy opiekę nad dziećmi. Gdy tylko próbuje coś uzgodnić z mężem on nigdy nie ma czasu.
Gdy Joanna odkrywa że mąż ją zdradza wyrzuca go z domu. Czy Joanna da mężowi druga szansę? A może to już koniec i zawiedzionego zaufania nie da się odbudować?

"Zdradzona" to niezwykle życiowa historia, gdzie w małżeństwo z 20-letnim stażem wkrada się  rutyna oraz zdrada męża. Całość jest pełna emocji, nadziei ale i walki o własne szczęście, karierę ale przede wszystkim o siebie. Pokazuje że możemy liczyć na ludzi po których byśmy się tego nie spodziewali oraz że dzieci często widzą i rozumieją więcej niż nam się wydaje.Bardzo polubiłam główną bohaterkę, która  jest niezwykle silna i konkretna. Jak każdy z nas miewa chwilę zwątpienia czy załamania, ale jest niezwykle konsekwentna w swoich decyzjach. Po odkryciu zdrady nie zamierza się nad sobą użalać. Mimo przeprosin i zapewnień męża, że już nigdy jej nie zdradzi, gdyż dostrzegł co miał i co stracił. Joanna nie zmienia zdania stawiając tym razem honor i szacunek do samej siebie na pierwszym miejscu. Mimo iż temat który porusza autorka nie jest lekka coś czyta się błyskawicznie i zdecydowana ciężko się od niej oderwać. Nie zabrakło również humoru co jest dodatkowym plusem książki. Całość pokazuje, że zdrada małżonka nie zawsze musi oznaczać koniec świata, a przede wszystkim nigdy nie jest za późno na zmiany.

Gdy Joanna odkrywa że mąż ją zdradza...

Czasem brakuje nam słów, by przedstawić swoje racje. Ale czymże jest rozmowa? Rozmówców jest co najmniej dwoje. Na sztuce dialogu oparte jest małżeństwo. Brak porozumienia może zwiastować ruinę. Pod wpływem gniewu nie rzucajcie wyzwisk, obelg, przekleństw. Nie schodźcie do uwłaczającego godności poziomu, tak jak Joanna i Robert.

„Odnosimy się do siebie jak obcy ludzie, gorzej jak wrogowie! Krzyki, przekleństwa… nigdy dotąd tak nie rozmawialiśmy.”

Bukiet róż nie zawsze musi być albo zaręczynowy, albo darowany kochance.

„Miłość nie zawsze przychodzi od razu, czasem rozkwita pomalutku, ujawnia swe piękne płatki jak róża”

Kiedy jest już za późno na ratowanie szczęścia, płatki róż opadają jak na okładce powieści Pani Magdaleny Krauze „Zdradzona”. A gdyby tak spytać o ogrodniczą poradę doświadczoną teściową? Teraz tak modne są rozwody, ale dlaczego nikt nie proponuje rozwodu z teściową. To byłoby mniej bolesne.

„Dlaczego tak łatwo przyszło mi przekreślić tyle lat wspólnego życia? Dlaczego nie walczyłam o niego?”

Są takie chwile, kiedy serce boli a powieki szczypią od nagromadzonych łez. Samotne święta w perspektywie są jak ponure śniegowe chmury. Jak bardzo zdziwiła się urocza sąsiadka Joanny, kiedy niespodziewanie stanął przed nią syn…

„Nie życzę ci tego, żebyś czekał na telefon od swojego dziecka jak spragniony na łyk wody”

Pani Magdalena Krauze opowiedziała o lawinie złości, jaka posypała się na głowy małżonków z prawie dwudziestoletnim stażem. Dlaczego dotychczas nie potrafili się dograć? Dlaczego… Dlaczego… Dlaczego… Tyle pytań, a odpowiedzi coraz mniej. Joanna nie miała łatwego charakteru, Robert również był przekonany o swoim fenomenie. Syn, który woli zostać kawalerem i córka nierozumiejąca zwariowanego, nowego świata. Wszystkich potrafię zrozumieć. Jednego jednak nie akceptuję. Wulgarnego języka w ustach ludzi młodych, wykształconych. Autorce nie brak poczucia humoru, a ten przydałby się na etapie szukania synonimów.

Gorąco polecam tę powieść wszystkim Wam, którzy jesteście na różnych etapach życia. Warto przemyśleć coś razem, zanim trzeba będzie wynosić do garażu worki z dobytkiem męża.

„Odnosimy się do siebie jak obcy ludzie,...

Główna bohaterka "Zdradzonej" Magdaleny Krauze to Joanna, czterdziestoparoletnia zapracowana żona i mama. Pewnego dnia odkrywa, że jej mąż ma romans. Rozczarowana postanawia pozbyć się zdrajcy i rozpocząć nowy rozdział w życiu. Nie zawsze jest łatwo, kobieta jest konsekwentna, ale małżonek też nie składa broni. Czy Joanna mu wybaczy?
Podoba mi się kreacja głównej bohaterki - Joanna jest silna i zdecydowana, ma co prawda chwilę zwątpienia i załamania, ale trwa przy swoich decyzjach. Co prawda autorka za bardzo jej nie rzucą kłód pod nogi ( szczególnie wątek w pracy jest wręcz bajkowy), ale myślę, że postawa zdradzonej żony może być wzorem dla innych kobiet w takiej sytuacji.
Książkę czyta się przyjemnie, są chwilę zabawne i takie mniej. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Magdaleny Krauze, ale na pewno nie ostatnie.

Podoba mi się kreacja głównej bohaterki...