Dziewczęta z Auschwitz

biografia, autobiografia, pamiętnik
Muza
2020-03-11
2018-01-24
Auschwitz-Birkenau biografia historia II wojny światowej II wojna światowa literatura faktu obóz koncentracyjny wspomnienia
Inne

Książka rewelacyjna! po wielu przeczytanych w tej tematyce, właśnie ta oddaje najlepiej obraz tamtych wydarzeń. Wg mnie jest rzetelna, podaje bardzo dużo faktów i zostaje w pamięci na długo.

Książka nie wnosi niczego nowego. Po przeczytaniu całości wszystkie bohaterki zlały mi się w jedną postać. Brak tutaj jakiejkolwiek indywidualności. Ot, sucha relacja opowiadana już wielokrotnie.

Świetna książka opisująca losy poszczególnych bohaterek.

Świetna książka opisująca losy poszczególnych bohaterek.

Długo zbierałem się do przeczytania tej książki. Czy było warto? Tak. Ta książka nie ma formatu "kopiuj - wklej" z pozostałej literatury obozowej. Znalazłem tu informacje, które czytałem po raz pierwszy.

Nie rozumiem tak słabej oceny książki, nie wiem co można byłoby zrobić tu lepiej ? Jest poruszająca, prawdziwa , mocna , I na prawdę godna polecenia, nie jest to lekka ksiazka dla relaksu ale pozostawia po sobie ślad w sercu i w głowie. Dlatego nie wyobrażam dać jej niskiej oceny . Bo to prawdziwe historie .

Bardzo piękna, bardzo wzruszająca i chwytająca za serce pozycja. Jestem pod ogromnym wrażeniem historii wszystkich Pań, ale także sposobu napisania książki. Momentami była bardzo przykra, ale w ogólnym odczuciu uważam, że jest niesamowita i z pewnością warta przeczytania.

Dramatyczne historie kobiet, które przeżyły piekło. Morał z tego taki - nigdy nie pozwólmy na rozpętanie kolejnej wojny.

Dwanaście kobiet, dwanaście historii, jeden obóz...
Polecam.
Wobec tych historii nie można przejść obojętnie...

Dwanaście kobiet, dwanaście historii, jeden obóz...
Polecam.
Wobec tych historii nie można przejść obojętnie...

Moim zdaniem jest to książka, którą powinna przeczytać każda osobą. Historie tych biednych kobiet. Może po przeczytaniu, niektórzy z nas zmieniliby zdanie na temat swoich "problemów", które dość często są dosłownie niczym. Warto chwilę stanąć i zastanowić się, jakie cierpienie przeżyły setki tysięcy ludzi. Będąc w Auschwitz jeszcze przed przeczytaniem jakiejkolwiek książki na ten temat, nie umiałam sobie wyobrazić ile bólu i cierpienia się tam znajduje. Po przeczytaniu każdy obraz obozu, ogrom miejsca, budynki, druty - powrócił.

Bardzo ważna i dobra książka. Tyle wspomnień i tyle świadków i tyle zdjęć, a dodatkowo wszystko bardzo czytelnie opisane. 📚