Redemption Prep

0062662031
literatura młodzieżowa

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka, która była po prostu ok. Trochę zaskoczyła mnie końcówka, a raczej to, że skończyło się bardzo otwartym zakończeniem, co trochę psuje historię.

Zacznijmy od tego, jak duże nadzieje pokładałam w tej książce. Po samym opisie
byłam tak zaintrygowana, że nie mogłam doczekać się, kiedy ją przeczytam. Jednak po zaczęciu lektury, dość mocno się rozczarowałam.

Początek był tak nudny, że musiałam się zmuszać, żeby nie odłożyć dzieła Millera. Po kilkudziesięciu stronach zaczęło być lepiej, jednak potem znowu się pogorszyło. Książka miała potencjał, który ewidentnie został stracony. Pióro autora było chwilami naprawdę przyjemne, jednak przez słabą akcję i bohaterów, zostało to przyćmione. Na dodatek zakończenie również mocno średnie.

Na temat bohaterów, chciałabym powiedzieć tyle, że zostali napisani okrutnie słabo. Z charakteru są nijacy, wręcz ich nie rozróżniałam, nie mogłam zapamiętać, kto jak ma na imię. Pod kolejnym względem potencjał, który został utracony.

Zachęcający opis, dobry pomysł, słabe wykonanie, tak wygląda w moich ta książka. Przyjemna przez jakiś czas, szczególnie, gdy czekałam na rozwiązanie zagadki, ale za chwilę znowu rozczarowująca. Wielka szkoda, bo naprawdę liczyłam, że będzie jedną z moich ulubionych historii.

✩✩✩/✩✩✩✩✩

Zacznijmy od tego, jak duże nadzieje pokładałam w tej książce. Po samym opisie

Tej pozycji niestety mówię zdecydowane NIE. Męczyłam się niemiłosiernie. Nudna, toporna. Niestety tylko 3 gwiazdki.

Książka, która pochłonęła mnie bardzo. Szkoła dla najlepszych, wybranych, wyróżniających się uczniów. Szkoła, która chce rozwoju, osiągnięć, za wszelką cenę. Czy uczniowie są tu bezpieczni? Czy są tu szczęśliwi? Książkę czytało się bardzo szybko i przyjemnie, natomiast nieco rozczarowało mnie otwarte zakończenie, chciałam jednoznacznego końca, wyjaśnienia, którego tutaj mi zabrakło. Natomiast polecam dla przyjemności czytania

Szkoda czasu na tę książkę. O tej tematyce znajdzie się o wiele więcej lepiej napisanych. Chociażby cykl "Wybrani".

Powiem tylko tyle kocham takie klimaty. Koniec mnie zmiótł i nie powiem, że nie ale było to trochę przerażające. Pomimo tego czekam ma drugi tom.

NIE ZGADZAM SIĘ z przypisaniem do kategorii "literatura młodzieżowa". Młodzież po przeczytaniu tej książki będzie miała koszmary senne i napady paniki przed pójściem do jakiejkolwiek szkoły z internatem. Według mnie "targetem" tej książki są tzw. "młodzi dorośli", a więc ludzie, którzy szkołę mają już za sobą. Pomimo że książka jest dołująca dałbym jej 6 za ciekawe założenie i opisy tej kuźni młodych talentów/ więzienia/ laboratorium zwariowanego psychiatry (niepotrzebne skreślić) ale zakończenie to porażka.

Dla mnie książka ma jeden "smaczek": jest to JEDYNA książka przeczytana w ciągu ostatnich 20 lat (lub więcej) w której tzw. Ruski ma przebłyski postaci pozytywnej.

Intrygujący tytuł i równie przyciągająca wzrok okładka, a co w środku? Mnóstwo tajemnic jakie skrywa w sobie Redemption Prep.

Ta prestiżowa placówka ma nie tylko najlepszych, wyróżniających się uczniów, ale także mroczne i niebezpieczne sekrety.

Jedną ze szczególnych uczennica by Emma, wszyscy ją znali, więc nic dziwnego, że jej zaginięcie wstrząsnęło wszystkimi. Jedni się martwią, inni wolą by nie wróciła. Każdy inaczej zachowuje się w obliczu tego wydarzenia.

Rozdziały są krótkie, w każdym poznajemy perspektywę innego ucznia. Ile osób, tyle opinii o sposobów postrzegania świata, dlatego tym trudniej dotrzeć do prawy. Całość podzielona jest na kilka części, a do tego mamy także zapis z przesłuchań. Graficzna oprawa jest przyjemna dla oka i ułatwia czytanie.

Mamy Evana, Neeshe, Aidena. Ile sekretów mogą skrywać? Bohaterowie zdajs sir być prawdziwi, nie idealne, a z krwi i kości, z wadami, zaletami i tajemnicami.

Śledztwo może przybliżyć nie tylko do prawdy o Emmie, ale także o całej szkole. Tylko czy są na to gotowi?

Lubię książki, których akcja dziele się w szkole. Licealne dramaty, a do tego mroczne tajemnice? Jak dla mnie super. Książka jest bardzo intrygująca i tajemniczą. Zaskoczyła mnie, jeśli lubicie taką tematykę, polecam.

Świetna powieść młodzieżowa, której bohaterowie są jak najbardziej pełnokrwistymi postaciami. Jest to jeden z większych atutów autora- umiejętność kreacji osobowości. Bohaterowie podczas tej książki przechodzą przemianę, otwierają się na siebie. Książka zupełnie inna od poprzedniej tego autora, nie ukrywam, że "Między nami chaos" trafiła do mnie bardziej, jednak cieszę się z tego, że tutaj również dostajemy filozoficzne sentencje, czasami można by rzec, że nieco naciągane, ale ja osobiście lubię ten klimat.

"Nie można zwyciężyć, nie ponosząc porażek, tak jak nie można się obudzić, wcześniej nie zasypiając. "

Niesamowicie wciągająca książka - być może nie od pierwszych stron, ponieważ ciężko się wgryźć w fabułę oraz specyficzny styl autora. Zaś perspektywa z różnych bohaterów nie ułatwia choć tak już po 80 stronach taka forma przypadła mi do gustu. Sama książka została podzielona na aż 7 części, które bardzo szybko mijają. Szkoła dla wybranych to takie miejsce, do którego nie chciałabym trafić - jednakże z chęcią poznałabym bliżej bohaterów. Każdy z nich jest w jakiejś dziedzinie niezwykle uzdolniony i w młodym wieku stał się rozpoznawalny. To mogłaby być interesująca rozmowa. Niebanalna fabuła pełna tajemnic - jest naprawdę fantastycznie rozegrana przez autora. Zakończenie zaś wzbudza gamę różnorodnych emocji, przynajmniej tak było w moim przypadku. Jest to genialna młodzieżówka nie tylko dla młodzieży z lekkim minusikiem za ten wstęp, ale później to ciężko było oderwać się od lektury. Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwo_slowne

• Przeczytane 2020
  • Młodzieżowe