Małe trolle i duża powódź

Tove Jansson Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Muminki (tom 1) literatura dziecięca
Smatrollen och den stora översvämningen
literatura dziecięca
2020-02-12
Teresa Chłapowska
Muminki Włóczykij Ryjek mała Mi

Po raz pierwszy czytam tę serię, ale już wiem, że przy każdym tomie pewnie będę miała podobne odczucia - ciepła i urocza książka <3

Przyjaźń, miłość, tolerancja, to fundamenty tej krótkiej przygody Muminków, wprowadzającej do ich świata.

Przepiękna okładka i ilustracje, które przenoszą w czasy dzieciństwa.
Od zawsze uwielbiam Muminki. Do tej pory kojarzyły mi się tylko z bajką z dzieciństwa i ogromną ilością różnorodnych gadżetów, niektórych nie raz zaskakujących cenowo.
Czuć, że ten tom 1 nie do końca wie czy będzie kontynuacja czy nie. Nie mniej miło się czytało, nie znałam historii Muminków od tej...

Przyjemna, na jeden wieczór

Urocze opowiadanie, będzie dobre dla małych dzieci albo starszych czytelników, którzy chcieliby powrócić do Muminków.

Powrót do dzieciństwa, bo bardzo lubiłam bajkę i nie bałam się Buki :) Jeśli chodzi o książkę, to czytam ją pierwszy raz. Czuć, że to jest pierwszy tom, w którym poznajemy bohaterów. Mądra i wartościowa książka, która pokazuje, że nie zawsze jest pięknie i różowo, ale zawsze trzeba żyć w zgodzie z samym sobą. Mi się bardzo podobało i na pewno będę kontynuować serię, aby...

Jako dziecko znałam tylko animację, więc teraz w dorosłym życiu postanowiłam w końcu poznać pierwowzór. Jestem oczarowana! Czuć, że ten tom to dopiero wprowadzenie i przedstawienie bohaterów, więc dalej pewnie będzie jeszcze lepiej! To jest ten rodzaj literatury dziecięcej, którą dorosły przeczyta z przyjemnością razem z dzieckiem.

Pierwszy tom opowieści o Muminkach, jest w moim odczuciu wprowadzeniem, przedstawieniem bohaterów. Znam późniejsze przygody więc w mojej ocenie jest on najsłabszy z całej serii. Ale! Mój dziesięciolatek rozpoczyna przygodę z Muminkami, czytaliśmy więc tę książkę razem. Dla niego wszystko było zaskakujące, ciekawe. Podobało mu się dużo zwrotów akcji a przez cały czas czekał...

Na półkach: , , , , , , ,

Małe trolle i Duże trolle i powódź i szukanie Tatusia Muminka, bo się zagubił przez przypadek i szukanie miejsca na budowę domu i ciemny las, a w nim dziwne stworzonka... To tylko niektóre przypadki, na jakie natknęły się małe trolle. Małe w stosunku do człowieka, ale wobec siebie... To już inaczej wygląda. Oto bowiem Mamusia idzie z Muminkiem w poszukiwaniu miejsca do...

Niewielkich rozmiarów pierwszy tom z serii o Muminkach. Jestem zauroczona literacką wersja Muminków. Piękny styl język pomysły, mądrość zawarta. Chcę przeczytać całą serię

Dyskusje

2 232