Fantastyczny pan Lis

2003-01-01
Jerzy Łoziński
literatura dziecięca lis zwierzęta Quentin Blake Jerzy Łoziński

"Fantastyczny Pan Lis" Roald Dahl wyd. Znak

Fantastyczny Pan Lis co wieczór rusza na polowanie, by zdobyć coś smacznego dla swojej rodziny. Głodne lisiątka już się oblizują na myśl o kolacji.

Ale tym razem ktoś postanowił zapolować na niego. Źli farmerzy już planują zasadzkę.

Czy sprytny rudzielec zdoła wywinąć się z opresji i przechytrzy wszystkich?

Przepiękna opowieść...

Cała opinia na feminadomi.blogspot.com
To, co jest niezaprzeczalnym plusem to fakt, iż książka została pięknie wydana. Twarda okładka, idealnej wielkości czcionka oraz ciekawe czarno-białe ilustracje Quentina Blake’a to zalety powieści, które sprawiają, że książka posłuży jeszcze wiele, wiele lat, bądź będzie świetnym prezentem dla innego dziecka.

Dzieciakom (7 i 8 lat) bardzo się podobała. Książka zabawna, ciekawa, szybko się czyta. I jak to moje dziecko stwierdziło: "Jest fajna!" :)

Książka jest całkiem okej, ale polecam film Wesa Andersona przede wszystkim :)

Film Wesa Andersona znacznie lepszy

Wychowałam się w czasach, gdzie pośród lektur szkolnych można było napotkać Rogasia z Doliny Roztoki albo Psa Który Jeździł Koleją ;o) O Roaldzie Dahlu nie było słychu.
Teraz poznaję tego autora za sprawą córki i jej lektur.
Mr. Fox mieszka jak na lisa przystało w norze. Ma u boku Panią Lisową i gromadę małych Lisiątek. Wiedzie im się nieźle. W sąsiędztwie znajdują się...

recenzja mojego syna: książka jest bardzo śmieszna , jest ciągle jakaś akcja! mali czytelnicy znajdą się w raju lektury!

Napisana bardzp łatwym i miłym językiem angielskim. Czyta się szybko. Dobrze napisana, zabawna historia.

Uśmiałam się jak dzieciak :-D
Nasz Fantastyczny Lis jest przebiegły i bardzo mądry.
Potrafi wybrnąć z każdej sytuacji, chodź szczerze powiedziawszy jest chwilami niebezpiecznie :)
Polecam
www.zaczytanasowka.pl

Książka przeczytana i wysłuchana.
Niby bajka, niby nic wielkiego i odkrywczego. Ale ile te opowiadanie ma prawd życiowych, ile przesłań i jakie można wyciągnąć wnioski, jak wiele cech charakteru można tu poznać, jak wiele się nauczyć.
Bardzo miło się słucha pana Andrew Hopkins.

Dyskusje

• 2017