Daniel Speck Wydawnictwo: Fischer Taschenbuch literatura obyczajowa, romans
niemiecki
Fischer Taschenbuch
literatura obyczajowa, romans
niemiecki

Cudowna na jesienne wieczory saga rodzinna. Pięknie odmalowane wątki obyczajowe. Problemy migracji zarobkowej na linii południowe - północne Włochy - Niemcy. Związane z tym kryzysy tożsamości, poszukiwanie korzeni ... Zaskakujące scenariusze pisane przez życie a i fantazji autora nic nie brakuje.

swietnie napisana opowiesc

"Nie musimy sami pisać księgi naszego życia. Razem z nami piszą ją ci, którzy nas otaczają, a dalej pisać ją będą nasze dzieci"- to jedno z ostatnich zdań pięknej powieści Daniela Specka, rozpisanej na 50 lat.
Księga życia zapisywana przez bohaterów tworzona jest w dwóch językach- niemieckim i włoskim. Bohaterką jest Julia, która poznaje nagle człowieka twierdzącego, że...

Ta książka jest z rodzaju książek, które dadzą się po prostu najzwyczajniej kochać.
Piękna dramatyczna historia ogromnej i nieskończonej miłości nawet gdy pojawia się śmierć.
Julia świeżo co odniosła sukces poznaje pewnego pana, który twierdził, że jest jej dziadkiem. W tym momencie jej życie zupełnie nabiera innych rozmiarów i poznajemy Vincenta, który opowiada Julii o...

Przyjemna lektura.
Przeczytałam, bo wiedziałam, że będzie o Włoszech, a to jest mój świat...

Świetna!
Poplątane ludzkie losy, dwa kraje, kilkadziesiąt lat.
Historia życia, wyborów i decyzji, powojennego rozwoju państw, motoryzacji.
Ale przede wszystkim historia emigracji.

Bardzo dobra książka, fajnie się czyta i przyjemnie - a przecież o to w książkach też chodzi :) Trochę zwolniłam w jednym momencie, ale ogólnie jestem pozytywnie nią zaskoczona. Polecam :)

To czytadło.

Najlepsze, jakie przeczytałam w tym roku.

Bezpretensjonalna, porządna literatura obyczajowa.
Interesująca fabuła, trochę przewidywalna, ale wdzięczna, wciągająca.
Świetnie się czyta, bo nie ma tu dłużyzn i patosu.
Jak dla mnie - naprawdę dobra książka.

Przepiękna książka. Z jednej strony po prostu powieść która wciąga i opowiada ciekawą historię, a z drugiej głęboka refleksja o tym kim i dzięki czemu jesteśmy. Co nas kształtuje i czy przeszłość, nawet jeśli jej nie znamy, ma wpływ na nas i naszą przyszłość. Do tego duża garść spostrzeżeń o Włochach i Niemcach wszystkie trafne i często dość gorzkie. Piękna, piękna książka.

"Bella Germania" to niezwykle urzekająca saga rodzinna rozgrywająca się w dwóch płaszczyznach czasowych - współcześnie oraz w latach 50. dwudziestego wieku. W ramach historii nieszczęśliwego trójkąta miłosnego w który wplatani zostali główni bohaterowie książka stanowi barwną panoramę społeczeństwa i wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce w XX wieku.
Senior rodu...

• 2019