Daniel Speck Wydawnictwo: Czarna Owca literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2016-08-28
Ewa Kochanowska
Czarna Owca
literatura niemiecka odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa spotkanie uczucie zakazana miłość
literatura obyczajowa, romans
Ewa Kochanowska

Cudowna na jesienne wieczory saga rodzinna. Pięknie odmalowane wątki obyczajowe. Problemy migracji zarobkowej na linii południowe - północne Włochy - Niemcy. Związane z tym kryzysy tożsamości, poszukiwanie korzeni ... Zaskakujące scenariusze pisane przez życie a i fantazji autora nic nie brakuje.

swietnie napisana opowiesc

"Nie musimy sami pisać księgi naszego życia. Razem z nami piszą ją ci, którzy nas otaczają, a dalej pisać ją będą nasze dzieci"- to jedno z ostatnich zdań pięknej powieści Daniela Specka, rozpisanej na 50 lat.
Księga życia zapisywana przez bohaterów tworzona jest w dwóch językach- niemieckim i włoskim. Bohaterką jest Julia, która poznaje nagle człowieka twierdzącego, że...

Ta książka jest z rodzaju książek, które dadzą się po prostu najzwyczajniej kochać.
Piękna dramatyczna historia ogromnej i nieskończonej miłości nawet gdy pojawia się śmierć.
Julia świeżo co odniosła sukces poznaje pewnego pana, który twierdził, że jest jej dziadkiem. W tym momencie jej życie zupełnie nabiera innych rozmiarów i poznajemy Vincenta, który opowiada Julii o...

Przyjemna lektura.
Przeczytałam, bo wiedziałam, że będzie o Włoszech, a to jest mój świat...

Świetna!
Poplątane ludzkie losy, dwa kraje, kilkadziesiąt lat.
Historia życia, wyborów i decyzji, powojennego rozwoju państw, motoryzacji.
Ale przede wszystkim historia emigracji.

Bardzo dobra książka, fajnie się czyta i przyjemnie - a przecież o to w książkach też chodzi :) Trochę zwolniłam w jednym momencie, ale ogólnie jestem pozytywnie nią zaskoczona. Polecam :)

1993

To czytadło.

Najlepsze, jakie przeczytałam w tym roku.

Bezpretensjonalna, porządna literatura obyczajowa.
Interesująca fabuła, trochę przewidywalna, ale wdzięczna, wciągająca.
Świetnie się czyta, bo nie ma tu dłużyzn i patosu.
Jak dla mnie - naprawdę dobra książka.

Przepiękna książka. Z jednej strony po prostu powieść która wciąga i opowiada ciekawą historię, a z drugiej głęboka refleksja o tym kim i dzięki czemu jesteśmy. Co nas kształtuje i czy przeszłość, nawet jeśli jej nie znamy, ma wpływ na nas i naszą przyszłość. Do tego duża garść spostrzeżeń o Włochach i Niemcach wszystkie trafne i często dość gorzkie. Piękna, piękna książka.

"Bella Germania" to niezwykle urzekająca saga rodzinna rozgrywająca się w dwóch płaszczyznach czasowych - współcześnie oraz w latach 50. dwudziestego wieku. W ramach historii nieszczęśliwego trójkąta miłosnego w który wplatani zostali główni bohaterowie książka stanowi barwną panoramę społeczeństwa i wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce w XX wieku.
Senior rodu...

Dyskusje