O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje

Okładka książki O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje
Kamil Fejfer Wydawnictwo: Czerwone i Czarne reportaż
reportaż
Czerwone i Czarne
2019-10-16
2019-10-16
9788366219212

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 3 (27) / marzec 2020 Balša Brković, Antoine Cassar, Kamil Fejfer, Franklin Foer, Jacek Giedrojć, Zuzanna Kowalczyk, Julia Lachowicz-Nowacka, Tymon Markowski, Paulina Małochleb, Weronika Murek, Karol Radziszewski, Zwiad Ratiani, Marta Rybicka, Małgorzata Sidz, Agnieszka Szczepaniak, Michał Szczęch, Dominika Słowik, Marcin Wicha, Katarzyna Zając-Malarowska
Ocena 7,0
Pismo. Magazyn... Balša Brković, Anto...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 9 /wrzesień 2018 Halina Bortnowska, Patrycja Bukalska, Joseph Conrad, Tadeusz Dąbrowski, Kamil Fejfer, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Katarzyna Gintowt, Salcia Hałas, Magdalena Kicińska, Zofia Król, Łukasz Lamża, Karolina Lewestam, Jakobe Mansztajn, Marta Mizuro, Katarzyna Niemczyk, Tomasz Pstrągowski, Dariusz Rosiak, Ilona Szwarc, Julia Szychowiak, Matteo Tacconi, Marcin Wicha, Angella d'Avignon, Agnieszka Świętek
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Halina Bortnowska, ...

więcej Więcej

Kamail Fejfer po przeprowadzeniu researchu napisał książkę o kobietach ich słowami, co należy docenić. Nie jest to opinia mężczyzny o kobietach, a historia kobiet opisane poprzez badania i wypowiedzi kobiet i badaczek, które zdaniem autora są niedocenianie. I nie tylko one. Dowiecie się z tej książki, jak wygląda życie kobiet pracujących w wielu branżach, i nie tylko. Autor...

Niby traktuje o oczywistościach, ale założę się, że nie do końca przez wszystkich uświadomionych. Rzeczowe przykłady i analizy rozkładające problem na czynniki pierwsze; rzetelne rozprawienie się z podejściem, że „żadnej dyskryminacji czy luk płacowych nie ma – to tylko feministyczny bełkot”.
Wymaga skupienia, ale warto. Dla mnie to była pozycja z gatunku eye-opening.

Merytoryczna książka opowiadająca o dysproporcjach na rynku z perspektywy pracujących kobiet. Podane są dane i dlatego wnioski i przemyślenia nie biorą się znikąd. Dużym plusem i czynnikiem tak wysokiej oceny są propozycje działań do podjęcia żeby maksymalnie zredukować takie nierówności. Bardzo polecam.

Książka bardzo podobna do pierwszej pozycji autora, "Zawodu". Mnie informacje podane przez autora raczej nie zaskoczyły, bo interesuję się tematem, ale niektórych książka może być szokiem. Informacje podane i wytłumaczone w przystępnej formie przeplatane z historiami kobiet.
Szczególnie dla mężczyzn.

niby nie "odkrywa Ameryki" i jeśli ktoś jest zorientowany w temacie to nie będzie zaskoczony, ale czytanie i tak "podnosi ciśnienie", bo przypomina jak nieciekawa jest sytuacja wielu kobiet w Polsce.

Jedna z najlepszych przeczytanych ostatnio książek. Podejrzewam, że jedna z ważniejszych, jakie przeczytałam/przeczytam w 2021 roku.
Bycie kobietą na polskim rynku pracy nie jest łatwe. Mimo ciężkiej pracy w domu oraz na etacie, Polka jest o wiele gorzej wynagradzana niż jej koleżanki z innych krajów, np. Szwedka, Niemka czy Francuzka. Niestety, w naszym kraju tradycyjny...

Otwiera oczy. Bardzo polecam. Przystępnie napisana, ale pełna konkretów.

Druga książka Fejfera jaką przeczytałem. Już nie było takiego efektu wow, zwłaszcza jak wszedł temat niepełnosprawnych czy pielęgniarek, który znam dość dobrze i mam wrażenie, że on tam niczego odkrywczego nie napisał. No ale i tak myślę, że warto z uwagą obserwować tego autora i potencjalnie sięgać po jego książki.

Pamiętam jak tata zawsze mi mówił, że jako kobieta będę miała na rynku pracy trudniej. Będę musiała przyszłemu pracodawcy udowodnić swoje kompetencje. Nigdy się nad tymi słowami nie zastanawiałam, po prostu przyjmowałam je do wiadomości. Czy naprawdę tak jest? Natknęłam się na tą książkę z czystego przypadku, chciałam sprawdzić czy słowa mojego taty to prawda. I w tej...

Bardzo ciekawa książka o kobietach pracujących w różnych zawodach. Książka o kobietach, które łączą pracę z wychowaniem dzieci i o tym jak są źle opłacane w dzisiejszym świecie.

• 2019
  • 2021
  • 2020
  • Feminizm
  • 2020
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje