W sieci zł@

Poradnia K
2020-02-12
2020-02-12
Dorota Pomadowska
thriller psychologiczny cybeprzemoc przemoc ofiara oprawca blog serial

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Znecanie sie w szkole nad slabszymi uczniami zawsze zle sie konczy . Rodzice sa od tego by wpajac swoim dzieciom wartosci i i miec dla nich czas jesli tego brakuje nie sa rodzicami. W ksiazce ktora wlasnie przeczytalam jest przyklad zlego rodzicielstwa. Niektorym matkom sie wydaje ze pozwalanie na wszystko jest dobre a prawda jest taka ze nigdy nic dobrego z tego nie wyniknie. Nie kazdy powinien miec dzieci stara jakze prawdziwa prawda.

Dzieci potrafią być szczerze okrutne. Do bólu, prawdziwie okrutne.

Okrucieństwo nastolatków jest jeszcze bardziej niebezpieczne, gdyż jest świadome.

To książka, która naprawdę nas poruszy. Napisana w nieskomplikowany sposób, dotykająca problemu naszych czasów, czyli przemocy w wirtualnym świecie. Tutaj historia jest bardzo poruszająca, ponieważ dotyczy prześladowania wśród nastolatków.
A nie każdy z nich potrafi sobie z tym poradzić.

Rodzina jakich wiele. Beth, jej mąż i dwie urocze córeczki Lucy i Charlotte.
Starsza z nich spokojna, zdystansowana, zawsze poprawna.
Młodsza - liderka, skupiająca wokół siebie grupkę osób, lubiana, będąca zawsze w centrum uwagi, popularna.
Ojciec? - zapracowany.
Matka ? Prowadzi bloga.
Życie rodzinne i ich codzienność opisywane przez nią na blogu jest trochę jakby posłodzone, polukrowane, podkoloryzowane i posypane mieniącym się pozłotkiem. By wyglądało na bardziej różowe niż jest. Ale kto tego nie robi? ;). Łatwiej jest przecież powiedzieć, że jest dobrze, niż przyznać się, że czasami jest po prostu tak zwyczajnie trudno.

I właściwie nic nie byłoby w tym zadziwiającego, gdyby nie to, że na Charlotte pada podejrzenie o nękanie swojej koleżanki nie tylko w szkole, ale i w cyberprzestrzeni. Wyzwiska, komentarze, dyskredytujące zdjęcia i słowa...- a może umrzesz? #dladobraludzkości.

Dochodzi do tragedii. Od tej chwili zaczyna się dramat dwóch rodzin.
Są dzieci prześladowane w necie i są ich prześladowcy. Są rodzice, którzy nie wiedzą o problemach swoich dzieci i są też ci rodzice, którzy nie zdają sobie sprawy do czego zdolne jest ich dziecko, do czego gotowe jest się posunąć.

Historia ukazana jest z perspektywy kilku osób. Ofiary, oprawcy, ich rodzin i bliskich. Całości dopełniają wpisy w mediach społecznościowych i komentarze. To nadaje fabule autentyczności.

Cała sprawa jak się okaże nie jest tylko w biało czarnym kolorze. Ma swoje drugie dno. Czy dziecko może być z natury złe? czy może jego okrucieństwo kształtują okoliczności?
Zakończenie jest tak dobre, jak cała książka.

Nie zaliczyłabym jej do gatunku thrillera, a raczej określiłabym ją jako dramat obyczajowy z psychologicznym tłem.
Naprawdę warta przeczytania.

Dzieci potrafią być szczerze okrutne. Do bólu, prawdziwie okrutne.

Zaskakujące zakończenia.

Zaskakujące zakończenia.

Czasem ciężko jest nam uwierzyć, że ktoś nam bliski może mieć mieć złe intencje. Czasem ciężko jest nam uwierzyć, że mogliśmy tak wielu rzeczy nie zauważyć. Ale jeszcze trudniej jest nam uwierzyć, że coś co braliśmy za złe, nie jest złe, a to co wynosiliśmy na piedestale, kryje mroczne sekrety.
Bardzo interesująca książka pokazująca, oprócz cyberprzemocy i nastoletnich problemów, bezradność rodziców i to, jak bardzo "nie chcą sprawiać im przykrości", chcą by dzieci były dziećmi. Niestety, każda bańka kiedyś pęka. Może czasem warto, by stało się to szybciej?

Bardzo interesująca książka pokazująca, oprócz cyberprzemocy i nastoletnich...

Taka średnia półka. Myślę, że pozycja bardziej dla młodzieży/ nastolatek.
Mnie nie porwała 😉

Taka średnia półka. Myślę, że pozycja bardziej dla młodzieży/ nastolatek.
Mnie nie porwała 😉

Pomimo tego że domyśliłam się dosyć szybko kto jest głównym "winowajcą" to czytało się naprawdę świetnie. Polecam!

W SIECI ZŁA 🖋Wendy James @poradnia_k_wydawnictwo
🔹🔸🔹🔸🔹🔸
Czy dziecko może być z natury złe? To, co o nim myślisz, nie zawsze okazuje się prawdą.

Sprawdź, czy na pewno znasz swoją pociechę i ile tak naprawdę o niej wiesz. Uważaj, bo prawda może okazać się bolesna i trudna do przyjęcia…

Zastanawialiście się może kiedyś jak dobrze znacie swoje własne dziecko? A może zastanawialiście się z kim rozmawia wasze dziecko w Internecie? Jeśli nie to po przeczytaniu tej książki nie jeden raz się nad tym zastanowicie. Zachęcamy Was do sięgnięcia po bardzo poruszająca historię która nie jednego czytelnika pochłonie w świat selfies, egoizmu oraz cyberprzemocy. Dzięki tej książce dowiecie się że w rodzicielstwie nic nie jest takie pewne. Czy to możliwe, że dziecko jest z natury złe? Co się stało, kto jest za to odpowiedzialny? Świetna książka która otwiera oczy na problem który jest tuż obok nas. Przedstawia nam ona przemoc która widziana jest z różnych perspektyw. Mianowicie poznamy tu przemoc z perspektywy ofiary, oprawcy hak również i ich rodzin. Co najważniejsze cały obrać historii dopełniany jest wpisami w social mediach które prawie codziennie można czytać na wielu stronach np. fb czy też Instagram. Czy jesteście w stanie zmierzyć się z rzeczywistością w jakiej żyją wasze dzieci? Jeśli tak to nie zastanawiajcie się nawet chwilę i sięgnijcie po książkę w „W sieci zła” która nie jednym otworzy oczy na dzisiejsze problemy dzieci. Powieść "W sieci zła" przedstawia nam życie matki, której nastoletnia córka zostaje posądzona o stosowanie przemocy wobec innych. Czy Beth ma w sobie wystarczająco dużo odwagi, aby poznać prawdę? Polecamy każdemu nie tylko rodzicom., ale również młodym osobom dla których świat wirtualny to prawie całe życie a ta książka może być dla nich jako przestroga. Bo prawda jest taka że Internet nigdy nie był anonimowy. Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu @poradnia_k_wydawnictwo

Ten porywający thriller psychologiczny znalazł się w finale Ned Kelly Award. Na podstawie książki powstaje serial w Fox Television Studios.

W SIECI ZŁA 🖋Wendy James @poradnia_k_wydawnictwo
🔹🔸🔹🔸🔹🔸

więcej na: https://elzbietarogalska.blogspot.com/2020/10/ksiazka-w-sieci-z-wendy-james-elzbieta.html

nie zawsze to co się wydaje być oczywiste, jest tym co rzeczywiście jest prawdą. Gdy profiler mordercy stwarza rys psychologiczny sprawcy, nie zawsze okazuje się być zgodny z faktycznym sprawcą.

Nie porwała mnie. Jest obecnie taki wybór książek, że po przeczytaniu ok. 1/4 odpuściłam i przerzucę się na coś kolejnego

Rozczarowanie - liczyłam, że zakończenie dostarczy odpowiedzi na pytanie o podłoże zła w tych dzieciach, że autorka choć trochę wejdzie w głąb problemu i zostałam zawiedziona. Zamiast analizy zjawiska dostajemy na koniec jakiś tam zawijas fabularny.
Lektura lekka, łatwa w odbiorze, w miarę przyjemna. Niestety nie czuję by zostawiła we mnie jakikolwiek ślad, podrzuciła jakąś nową myśl, świeżą perspektywę, cokolwiek.

Dodaj cytat z książki W sieci zł@