Ostatnie zlecenie

Katarzyna Wilk Wydawnictwo: Otwarte kryminał, sensacja, thriller
Otwarte
2020-04-15
2020-04-15
Związek zdrada małżeństwo wierność seks

Dominika jest zawodową uwodzicielką. Żaden mężczyzna nie potrafi się jej oprzeć. Sukces mierzy pozwami rozwodowymi i rozbitymi małżeństwami.
Kiedy otrzymuje zlecenie zniszczenia idealnego związku malarki Anny i jej męża Roberta, staje się jeszcze bardziej bezwzględna. W końcu jej nikt nie odmawia. Nigdy.

Nie za bardzo wiem do którego gatunku przyporządkować tę książkę, jednak muszę przyznać, że napięcie było dużo lepiej utrzymane niż w niejednym thrillerze. W końcu trafiłam na bohaterów, do których można coś poczuć!

Nie za bardzo wiem do którego gatunku przyporządkować tę książkę,...

Skusił mnie tytuł, ale jestem niestety rozczarowany

Skusił mnie tytuł, ale jestem niestety rozczarowany

23/2022

23/2022

Dominika jest pewną siebie zawodową uwodzicielką. Dotychczas każde jej zlecenie kończy się sukcesem. Przychodzi czas, gdy postanawia ona zakończyć pracę w tym zawodzie i przyjmuje ostatnie zlecenie, które okazuje się być najtrudniejszym w jej całej karierze. Mianowicie Anna, malarka, zleca Dominice, uwiedzenie swojego męża Roberta, bogatego biznesmena.
Nie polubiłam Dominiki, gdyż w moim odczuciu, to osoba, mająca się za lepszą od innych, a ja nie lubię takich osób. Anna też nie przypadła mi jakoś szczególnie do gustu, za to, co zrobiła. Zostałam natomiast ogromną fanką Roberta i czytałam tę książkę z wielką ciekawością, by dowiedzieć się, czy pozostanie on wierny żonie, czy też ulegnie Dominice i pozwoli się jej uwieźć.
Książka, jak dla mnie, dość ciekawa, więc za to i za postać Roberta daję 6. Więcej nie dam za wulgaryzmy, brak spójności(Dominika ma się za piękność, a ukrywa swoje kompleksy pod makijażem, jak dla mnie to się trochę wyklucza) i zbyteczne opisy.
Podsumowując:
Jak na pierwszy raz, to całkiem nieźle i mam nadzieję, że kolejne książki tej autorki będą już tylko lepsze.

Nie polubiłam...

2028

dOMINIKA TO ZAWODOWA UWODZICIELKA. pRZYJMUJE ZLECENia od załamanych żón i parterek, by uwieść ich męzów. Najczęściej dwowody pomagają uzyskać korzystny rowod lub dopiec brzydkiej płci. Kwotę za usługi żąda niebagatelna , 10000zł. Kolejnym obiektem ma być Robert, mąż malarki Anny. Dobrali się chyba na zasadie kontrastu, gyz Robert to wymuskwany pieniś- adwokat, a Anna do łądnych kbiet nawetsię ei zalicza. Dominika niby przypadkiem poznaje Roberta w lokalu, pozuje na doktorantke- to on zakóąda, że taki ma zawód. Oczywiście urabianie go to żmudny proces. Anna choć brzmi to neprawdopodobnie, ma na boku kochanka. jednak interesowny Tomasz Kantereit ma wobec niej inne plany, i musialby zrezygnować z apanaży, iwęc próbuje ją powstrzymać. Gdzieś po drodze Dominika staje ię autetycznie zaintreesowana Robertem. kiedy Anna mimo wszystko decyduje się ocalić zwiazek, Dominika nie odpuszcza i zakładasię że dopnie swego. Anna organizuje romantyczny wypad z mężem, by zniknęła z horyzontu. Rutyna kontra poczucie włąsości- ciekawe starcie. Czy Dominika dniesie sukces, czy posuni sie do ujawnienia paktu z malarką? Anna ma swoje racje, nie chciała mieć dzieci, wyjechałana wystawe do Włoch, ale ta sprawa z przeszłości ją zżera. Straciła wtedy dziecko.

Mimo wszystko zaczynamy jej wspólczuć, czekamy na wybaczenie Roberta i rozpoczęcie od nowa. Zawsze jest przecież andzieja na lepsze jutro, a czym dowodzi niejasne zakończenie powieśći,

Piękna, zmysłowa, zawodowa uwodzicielka Dominika planuje skończyć z tym zajęciem. Jako ostatnie zlecenie ma uwieść Roberta - męża zakochanego na zabój w swej żonie. Mężczyzna idealny, ale według Dominiki taki nie istnieje i przy odpowiednich staraniach każdy mężczyzna w końcu zdradzi. Czy tym razem też pójdzie gładko? Anna, żona Roberta, bardzo chce udowodnić, że mąż ją zdradza. Jaki ma w tym cel?
Jakie sekrety wyjdą na jaw? Czy wyjawione tajemnice zniszczą komuś życie?
To chyba nie będzie długa recenzja, książkę przeczytałam szybko ale niezbyt uważnie. Mam wrażenie, że jednak nic ważnego nie ominęłam. Dużo opisów, długich i czasem nie wnoszących nic do akcji, której i tak tu było niewiele. Napisana lekko, chwilami ciekawa ale nie trzymała w napięciu.Jako obyczajowka całkiem spoko, jako thriller zdecydowanie nie. Jest to jednak debiut, więc będę oczekiwać kolejnej książki z ciekawością, na jaki gatunek zdecyduje się autorka 🤭

"Ostatnie zlecenie" autorstwa Katarzyny Wilk od razu wzbudziła moją czytelniczą ciekawość gdy tylko zobaczyłam ją na półce w bibliotece. Jest to historia małżeństwa - Anny i Roberta. Anna postanawia wynająć uwodzicielkę Dominikę by sprawdzić wierność swojego męża Roberta. Tutaj akcja jest żywa, dynamiczna a na jak wychodzą coraz to ciekawsze informacje o bohaterach - książka wciągnęła mnie i bardzo chciałam dowiedzieć się jak się skończy cała historia no i śmiało stwierdzę, że zakończenie mnie nieco zaskoczyło.

Co to za wydawnictwo Otwarte, które dopuszcza takiego potworka: dwudziestego siódmego września dwutysięcznego dziewiętnastego roku? Nawet ja się nauczyłem: dwa tysiące dziewiętnastego. Jakaś edycja to chyba przejrzała? Albo: kuło go w mostku... Co to za kryminał? Chyba taki jak z Harry Pottera horror. Toż to najzwyczajniej romansidło o nieszczęśliwej miłości. Jednakowoż czytało się nieźle. Dość ciekawa intryga z nieoczywistym wątkiem "kryminalnym". Jedno jest pewne: wzgardzona kobieta jest jak rozwścieczone dzikie zwierzę.

Jestem rozczarowana fajny opis a książka.. Cóż nudna

Jestem rozczarowana fajny opis a książka.. Cóż nudna

Dominika trudni się nietypowym zajęciem. Jest zawodową uwodzicielką. Dzięki urodzie i seksapilowi bez trudno uwiodła już niespełna 100 mężczyzn. Każda sprawa była inna, klienci podsyłali jej “figurantów”, których chcieli zniszczyć, nakryć na gorącym uczynku. Chodziło o zemstę, pobudki zawodowe lub zupełnie prywatne.
Ta sprawa, ostatnia, której Dominika chciała się podjąć, była inna. To żona zastawiła na męża pułapkę. Wręczyła uwodzicielce teczkę, starannie wypełnioną informacjami na temat jej męża. Czy to możliwe, że tak niepozorna kobieta jak Anna chce sprowokować małżonka do zdrady? Robert zaczyna stanowić dla Dominiki intrygującą odmianę i prawdziwe wyzwanie - mężczyzna podważa wszystkie dotychczasowe przekonania uwodzicielki na temat facetów - jest wierny i oddany żonie. Jednak czy na pewno nie ulegnie manipulacji Dominiki? Kiedy ostatnie zlecenie przestaje być już tylko biznesem, a do głosu dochodzi ambicja i uczucie, każdy cel uświęca środki…Każdy bohater powieści ma swoje tajemnice i prowadzi swego rodzaju grę
Bardzo ciekawie i dokładnie została przedstawiona historia Anny i Roberta - ciekawiło mnie jak to się stało, że ich małżeństwo dotarło do tak krytycznego punktu. Od czasu pojawienia się w ich życiu Dominiki stało się sinusoidą pełną spektakularnych wzlotów i dramatycznych upadków. Przyznam jednak szczerze, że wbrew temu co obiecuje wydawca, nie uznałabym tej książki za thriller. Owszem, pojawił się w niej moment grozy ale tak wyraźnie zaistniał dopiero pod koniec książki. “Ostatnie zlecenie” określiłabym raczej jako obyczajówkę, romans. Dodatkowo przyznam, że arogancja głównej bohaterki trochę działała mi na nerwy. Podobnie jak zaangażowanie w relację z nią jej biznesowego partnera i przyjaciela Janka. Pomimo tych minusów przygodę z tą książką mogę uznać za udaną. Czytało mi się ją bardzo lekko i szybko Nie jest to jednak historia, którą zapamiętałabym na lata.

Ta sprawa, ostatnia, której Dominika chciała się podjąć,...

• Rok 2020

Dodaj cytat z książki Ostatnie zlecenie