Jedna chwila w dziejach Wszechświata. Lemaitre i jego kosmos

Okładka książki Jedna chwila w dziejach Wszechświata. Lemaitre i jego kosmos
Michał Heller Wydawnictwo: Copernicus Center Press nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Copernicus Center Press
2020-02-12
2020-02-12

Okładka książki ZNAK nr 793 Dezydery Barłowski, Wojciech Bonowicz, Nicholas Carr, Maciej Dobosiewicz, Andrzej Franaszek, Olga Gitkiewicz, Michał Heller, Tomek Kaczor, Dominika Kozłowska, Zbigniew Mikołejko, Janusz Poniewierski, Michał R. Wiśniewski, Filip Springer, Antonina Tosiek, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 7,0
ZNAK nr 793 Dezydery Barłowski,...
Okładka książki Szkice z filozofii głupoty Bartosz Brożek, Michał Heller, Jerzy Stelmach
Ocena 6,4
Szkice z filoz... Bartosz Brożek, Mic...

więcej Więcej

1920

"Ambicje są dobrą rzeczą. Ale trzeba trzymać je w ryzach, bo łatwo mogą stać się siłą niszczącą."

Po wspaniałej przygodzie w ramach „Wielkiego spektaklu na niebie” Marco Bersanelliego, postanowiłam kontynuować pogłębianie wiedzy z kosmologii, sięgać po bardziej zindywidualizowane opracowania, skupiające się już nie na wizjach wszechświata, ale na dorobku konkretnego...

Bardzo ciekawa pozycja, choć publikacje Lemaitre trudne do zrozumienia w szczegółach. Bardzo zaskakujące i niestandardowe zakończenie. Polecam.

• Kosmologia
  • Popularnonaukowe
  • Kosmos
  • Biografie, pamiętniki
  • 2021
  • Chcę w prezencie
  • 2020

Dodaj cytat z książki Jedna chwila w dziejach Wszechświata. Lemaitre i jego kosmos