Masz wiadomość

Czwarta Strona
2020-01-15
2019-09-06
literatura polska

Bardzo szybko przeczytałam tę książkę,im bliżej końca tym bardziej byłam ciekawa,a za razem pewna końca,a tu niespodzianka... Epilog powalił mnie na łopatki, ciągle zadaje sobie pytanie,czemu tak się to wszystko skończyło,jakim cudem. Świetna książka, chodź nie ukrywam że przeczytała bym o dalszych losach Julii i Adama.

Czytałam ją z zapartym tchem, ale do pewnego momentu. Już miałam dość tych zachwytów Adama i Julii nad sobą i spijania sobie z dziubków, chyba jestem za stara na takie romanse ;) Zakończenia się nie spodziewałam, przyznam, że trochę mnie zawiodło mimo wszystko.

"Kiedyś ludzie poznawali się przy studni podczas czerpania wody, ale czasy się zmieniły. Teraz robią to przez internet."

Jak poznaliście swoją drugą połówkę?
Mnie z Mężem poznała przyjaciółka. Ten dzień pamiętam, jakby to było wczoraj, a przecież minęło już 11 lat. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że chłopak poznany 20 maja 2012 już na zawsze zostanie w moim życiu. A dziś tworzymy wspólną historię.

Kiedyś bardzo zaczytywałam się w historiach Agaty Przybyłek i ucieszyłam się, kiedy trafiła do mnie książka "Masz wiadomość".
Tu dziękuję @kamyk za zakładki, pocztówkę i książkę!
Ten człowiek udowadnia, że istnieją na świecie ludzie, którzy są bezinteresowni, i chętnie robią coś dla innych.

Masz wiadomość to historia o tym, że miłość przychodzi niespodziewanie.
Julia, która po 7 latach została porzucona przed ślubem, coś o tym wie. Na początku jest załamana, musi odwołać salę weselną i nie wie czy da radę. Z pomoc przyjaciółki zakłada konto na portalu randkowym, a tam poznaje Adama.
Dwa różne miasta, pociągi, kilometry.
Czy ta znajomość ma jakiekolwiek szanse?
O tym można się dowiedzieć czytając książkę Agaty.

Dla mnie było za cukierkowo, ale wiem, że ta historia podoba się wielu osobom. Będzie też idealna dla osób, które szukają nadziei.

Jak poznaliście swoją drugą połówkę?

Julia, główna bohaterka, krótko przed ślubem została porzucona przez swojego narzeczonego. Po zerwanych zaręczynach bohaterka jest uprzedzona zarówno do mężczyzn, jak i związków.

Przyjaciółka namawia bohaterkę do założenia konta w aplikacji randkowej. Początkowo dziewczyna jest bardzo zniechęcona do tego pomysłu. Uważa, że to nie jest odpowiedni moment na szukanie miłości. Jednak dziewczyna w końcu ulega swojej przyjaciółce i rejestruje się w aplikacji.

Pewnego popołudnia, Julia przegląda profile mężczyzn zarejestrowanych w aplikacji. Właśnie wtedy trafia na profil Adama, który również dźwiga bolesny bagaż doświadczeń.

Czy prawdziwą milość można odnaleźć w internecie? Jak potoczy się znajomość Julii i Adama? Czy może zrodzić się uczucie między kobietą i mężczyzną, ktorzy tak naprawdę się nie znają? Czy Adam i Julia są wobec siebie szczerzy?Czy ta historia ma szansę na szesliwy happy end?

"Masz wiadomość" to powieść inspirowana prawdziwa historią samej autorki. Jest to słodko-gorzka historia o miłości, która przychodzi niespodziewanie. Historia pokazuje nam, że nie warto zamykać się na miłość, a happy end pisany jest każdemu.

Już nie raz pisałam, że autorka ma bardzo lekkie pióro, co sprawia, że książka po prostu czyta się sama. Może i fabuła nie jest jakaś zawrotna, ale zakończenie zwala z nóg.

Historia Julii i Adama to wybuchowa mieszanka emocji. Historia jest pełna ciepła i wzruszeń. Nie raz zakręciła mi sie łezka w oku. Było też miejsce na uśmiech.

Ogólnie słaba akcja, zawiodłam się. Plus taki, że lekko się czyta.

Ogólnie słaba akcja, zawiodłam się. Plus taki, że lekko się czyta.

Julia już będąc na studiach wie, jak ma wyglądać jej życie. Dostała swoją wymarzoną pracę, a wkrótce ma również zostać szczęśliwą żoną. Niestety okazuje się, że narzeczony, pod wpływem toksycznej rodziny, w ostatniej chwili, po siedmiu latach związku, zmienia zdanie i zrywa zaręczyny. Na głowę dziewczyny spadają wszystkie formalności, związane z zerwaniem zawartych w związku ze ślubem umów, co jest dla niej dodatkowym obciążeniem w i tak już bardzo trudnym momencie. Na szczęście odnajduje wsparcie w rodzicach i swojej przyjaciółce. To właśnie za je namową decyduje się założyć konto na profilu randkowym.

Choć początkowo podchodzi do tego bardzo sceptycznie, jednak w końcu ciekawość bierze górę. Znudzona podczas podróży pociągiem, zaczyna przeglądać profile mężczyzn. Okazuje się, że nie tak łatwo znaleźć tam kogoś interesującego. Jednak pojawia się jedna osoba, która przyciąga jej uwagę i robi na niej na tyle pozytywne wrażenie, że Julia decyduje się wysłać wiadomość. Ważnym argumentem jest fakt, że dzieli ich dość duża odległość, więc szansa na zorganizowanie randki na żywo jest raczej niewielka. Czy jest możliwe, by z takiej znajomości narodziło się coś głębszego?

Równolegle poznajemy Adama, który oddał swoje serce niewłaściwej osobie. Zmienił dla kobiety całe swoje życie, zrezygnował ze studiów, by móc pomagać jej i jej rodzinie. Niestety, kobieta nie doceniła tego, a chłopak, by uciec od cierpienia, wyjeżdża do pracy za granicę. Czy odnajdzie tam spokój? Czy znajdzie w sobie siły, by na nowo zacząć cieszyć się codziennością?

„Masz wiadomość” to historia o dwojgu poturbowanym przez życie młodych ludzi. Oboje po ciężkich doświadczeniach, nie planują wplątywać się w nowy związek. Czy jednak nasze plany mają szansę powodzenia, kiedy do głosu dochodzą prawdziwe uczucia? Może warto pozwolić życiu po prostu się dziać, bez presji, bez nastawiania się na żadne konkretne scenariusze. Oczywiście, warto mieć marzenia i małymi krokami dążyć do ich realizacji. Jednak okazuje się, że tam, gdzie do głosu dochodzi serce, czasami możemy zaskoczyć samych siebie.

Książkę przeczytałam w dwa wieczory. Ogólnie miła tylko opisy czasami długie. Zakończenie odrealnione bo jak ktoś już pisał mogła go poszukać na uczelni czy w filharmonii a poza tym tak opisany facet by nie zniknął sam.

Książka mi się podobała. Czytało się ją przyjemnie. Niestety zakończenie kompletnie mnie rozwaliło. Nie realne, żeby mężczyzna, który był tak wykorzystany przez rodzinę Martyny i zdradzony przez nią, szaleńczo zakochany w Juli zerwał z nią kontakt bez pożegnania. Poza tym odszukanie go na uczelni lub w filharmonii gdzie pracował nie sprawiło by to najmniejszego problemu. Adam na koniec został pokazany w bardzo złym świetle. Nie był takim człowiekiem, który by mógł tak postąpić. Jego wrażliwość jako mężczyzny by na to nie pozwoliła. Mężczyznom nigdy nie można zaufać?

,,Masz wiadomość" to historia o miłości. Opowiada ona nam o Julii, młodej kobiecie, której złamane zostało serce. Narzeczony zerwał z nią kilka miesięcy przed ślubem. Przyjaciółka namawia ją do założenia aplikacji randkowej. Julka zgadza się, lecz nie ma zamiaru korzystać z portalu. Jednak zaczyna pisać z Adamem- młodym mężczyzną, który również przeżył zawód miłosny.

Czy Julia i Adam spotkają się w realu?
Czy miłość można odnaleźć w internecie?

Książka jest ok, aczkolwiek początek mi się dłużył.

Czy...

To po prostu nie była książka dla mnie. Tak jak pierwszą połowę gdzie dopiero poznawaliśmy bohaterów przeczytałam dość szybko tak przez drugą ciężko było mi przebrnąć. Sama poznałam męża na portalu randkowym Sympatia.pl i sądziłam że ta książka mi się spodoba. Niestety nie jestem widocznie typem romantyczki zachwycającej się spijaniem sobie z dzióbków. No o mówieniu do dziewczyny per "Mała" nie wspominając. Dramat. Jak by mój mąż przyjechał do Gdyni i mi walił takimi tekstami jak te w książce to bym go szybciutko odesłała na jego Śląsk i bym męża nie miała. Jeśli ktoś lubi lekkie historie miłosne z wieloma barwnymi wyznaniami miłosnymi i zapewnieniami o wyjątkowości tej nowo poznanej osoby to polecam.

• Przeczytane 2020