Złączeni nienawiścią

Okładka książki Złączeni nienawiścią Cora Reilly
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Złączeni nienawiścią
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 3)
Bound by Hatred
NieZwykłe
2020-03-25
2020-03-25
Data 1. wydania:
2015-04-28
Anna Kuksinowicz
ucieczka strach mafia rodzina miłość śmierć zaufanie pożądanie seks ślub gangster władza nienawiść
Inne

Wyróżniona opinia i

Złączeni nienawiścią

przeczytanych książek 344 napisanych opinii 15

Jestem troszkę zawiedziona, spodziewałam się czegoś innego. Mam mieszane uczucia i nie do końca wiem co o tym myśleć.

Od nienawiści do miłości jeden krok😄 Przyjemnie się czytało, polecam 😉

Od nienawiści do miłości jeden krok😄 Przyjemnie się czytało, polecam 😉

Ciężko jest mi ocenić ten tom książki. Gianna to bohaterka, która mnie ciągle denerwowała, przeciwieństwie do Mateo, którego polubiłam już w pierwszym tomie.
Muszę przyznać bardzo mi się nie spodobało to połączenie, tak bardzo, że podczas czytałam, przeklinałam autorkę.
Jak zaczęłam czytać, ciągle zastanawiałam się czemu Gianna musi być taka uparta, nieodpowiedzialna i złośliwa. Myślałam, że nie dam rady dokończyć tej książki przez jej zachowanie. I ta jej chęć uciekania, nie rozumiałam jej, zostawiła swoje rodzeństwo, które bardzo mocno kochała, by poczuć coś innego, tęskniła za nimi, wreszcie wróciła i znowu chciała uciec. Tylko po co? Z jednej strony chciała się zakochać w kimś, kto nie należy do mafii, ale z drugiej strony to ją właśnie pociągało, on jął pociągał…

Brakowało mi emocji między bohaterami, bo tak naprawdę tylko na początku relacji coś ze sobą rozmawiali, ale później łączyło ich tylko sprawy łóżkowe.

Tak, jak cała książka była nudna, to pod koniec wreszcie coś się działo i obudziło we mnie emocje, ale trochę się zawiodłam. Naprawdę autorka się nie postarała, jedynie to mi ciśnienie dźwignęła.

Z bohaterami tej części spotkałam się czytając tam 2 Złączeni obowiązkiem. I sadziłam, że ta część będzie bardziej wybuchowa. Jakieś awantury, wymiany zdań, poglądów, sarkazm, ironia.. Coś co wskazywało by na tytułową złość.. Niestety może w 1/4 książki coś takiego było.
Bohaterowie okazali się bardziej uparci niż zezłoszczeni, roztrzepani, lekkomyślni, zdeterminowani. Napędzani chwilą, jakimś żywiołem. Ich upartość jest tak zacietrzewiona, że się w niej gubią. Nie zauważają tego co się zaczyna dziać miedzy nimi.
Główna bohaterka chce uciec ze świata, w którym się wychowała, choć dobrze wie, że jest to w zasadzie nie możliwe. Jak już się udaje i tak wciąż ogląda się za siebie. A pogodzenie jej się z tym zajmuje dużo czasu.
Główny bohater, no cóż najpierw widzi, potem myśli. Typowy wzrokowiec. Chwile mu zajmie, że dziewczyna, który wybrał na żonę ma inna wizję świata.

Tak czy inaczej wszystko kończy się dobrze. Oboje idą po rozum do głowy i zawierają pewne kompromisy ..

Czyta się szybko, nim się człowiek obejrzy następuje koniec książki.

To moje kolejne spotkanie z mafijnym światem rodziny Vitiello i mimo, że ta część jest lepsza od poprzedniej to jednak mam wrażenie, że znowu w tej historii coś nie zaskoczyło. O ile Matteo to ciekawy bohater, którego da się polubić, o tyle Gianna bardziej irytuje niż wzbudza sympatię.
Niemniej jednak trzeba przyznać, że Cora Reilly doskonale wie, jak tworzyć historię, żeby ona wciągnęła czytelnika. Styl, język i cała ta otoczka mafijna sprawia, że mimo irytującej momentami bohaterki, książka wciąga i trudno się od niej oderwać.

Póki co najsłabsza część tej serii... Trochę to już naciągane, że trzecia kobieta, niechętna facetowi którego przyszło jej poślubić, nagle zmienia zdanie i zakochuje się...

Niesforna córka bossa Chicago również ma prawo do szczęścia. Gianna, która dała się poznać jako sukowata postać serii staje się główna bohaterka tego tomu. Po przygodzie w Europie, gdzie posmakowala życia przeciętnych ludzi, wraca w mafijne kręgi. Bardzo szybko odkrywa uroki życia łóżkowego z doświadczonym mężem i przepada.
Początkowo buduję wokół siebie mur, lecz z czasem odkrywa moc uczuć wyższych.
Książka napisana raczej dlannastoletnich czytelników-proste słownictwo, prosta akcja, prości bohaterowie. Nie trzeba się specjalnie wysilać przy czytaniu, dlatego warto mieć pod ręką, by czasem oderwać się od rzeczywistości

Początkowo buduję wokół siebie mur, lecz z czasem...

Mam problem z tą książką. Dobrze się ją czytało i było dosyć ciekawie. Jednak Gianna jest bardzo irytującą bohaterką i nie przekonała mnie do siebie.

Złączeni nienawiścią to trzecia część serii Złączonych od Cory Reilly. Na ten tom czekałam najbardziej ze wszystkich, nie mogła się doczekać aż będę mogła zagłębić się w lekturę historii Gianny i Matteo.
Gianna to młodsza siostra Arii, którą mogliśmy poznać w pierwszym tomie tej serii. Natomiast Matteo to młodszy brat Luci - męża Arii. Oboje są uparci, roztrzepani oraz zdeterminowani do osiągnięcia swoich zamierzeń.
Pierwszą postacią, którą weźmiemy pod lupę jest Gianna. Jest ona dość barwną bohaterką. Posiada niekończące się pokłady odwagi, które pokazała nam podczas swojej ucieczki. Była także strasznie dumna, nie potrafiła się przyznać do porażki czy błędu. Kocham ją w duecie z Lucą, to jak się nie lubią tworzy między nimi, choć niedostrzegalną, więź.
Został jeszcze Matteo. Pierwsza męska postać, która skradła moje serce. Od pierwszego tomu bardzo go polubiłam, przez co czekałam z niecierpliwością na jego historię. Młodszy z braci Vitiello to śmieszek z wybujałym ego i niesamowitą upartością. Jeśli sobie coś ustali musi być tak jak sobie to zaplanował. Pomimo tego, że Gianna była dla niego zimna, obojętna, on się nie poddawał i za każdym razem chciał się do niej zbliżyć.
Podczas lektury tej pozycji towarzyszyły mi sprzeczne emocje. Od szoku, przez fascynację, nadzieję, a nawet strach, aż do radości. Z każdą kolejną stroną nie mogłam się doczekać momentu przeczytania epilogu, byłam niezmiernie ciekawa jak zakończy się ta burzliwa historia.
Akcja toczyła się, według mnie, odpowiednim tempem. Nie było zbyt szybkie, ani zbyt wolne, dzięki czemu szybko pochłonęłam tę pozycję. Fabuła zawierała kilka ciekawych momentów, nie zabrakło również mocnego wstrząśnięcia, które znalazło się pod koniec historii Gianny i Matteo. Zupełnie się tego nie spodziewała, jeśli chodzi o Giannę.
Jedyny fakt do którego mogłabym mieć zastrzeżenia to trochę dłużący się czas jaki spędziła Gianna poza domem, na ucieczce. Myślę, że jakby ten czas był skrócony o połowę też by było dobrze.
Polecam tę pozycję osobom, które chcą poczuć delikatny dreszczyk emocji i oderwać się od rzeczywistości choć na chwilę.

Uwielbiam

Uwielbiam