Okładka książki 4 filary zdrowego życia. Jak zmienić codzienne nawyki, by dłużej żyć i cieszyć się zdrowiem Rangan Chatterjee
Rangan Chatterjee Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Otwarte
2020-01-29
2020-01-29
poradnik zdrowie

Tak właśnie i o tym powinno się pisać książki na temat zdrowego trybu życia dla osób nie będących lekarzami, dietetykami, trenerami itp. Język jest prosty i zrozumiały, treść treściwa, rady łatwe do zastosowania od zaraz i bez wydawania pieniędzy. Polecam :)

Lekka do przyswojenia, ale mówiąca o ważnych rzeczach. Dobra na początek swojej drogi do dobrego i zdrowego życia.

Zebrane w pigułce najważniejsze aspekty zdrowego życia. Wiele oczywistych, kilka niespodziewanych, wszystkie bardzo ważne.

Dobrze, że są tacy lekarze. Ciało, umysł, duch- wszystko się łączy. Stopa, głową, nerki, również mają między sobą połączenia. Nie można zająć się ani jedna częścią ciała człowieka, ani jednym aspektem życia. Holistyczne podejście i zwrot ku naturze to jedyny ratunek dla nas :)

W gąszczu życiowych poradników i cudownych diet pośród których można się zgubić, ta książka skupia się zaledwie na kilku kluczowych sprawach: właściwe odżywianie, relaks, ruch i dobry sen. Niby oczywiste ale w tej książce prosto i logicznie wytlumaczone. Z reguły z tego typu książek robię praktyczne notatki, by zapamiętać kluczowe rady. Po raz pierwszy nie musiałem, bo juz na początku autor w formie przystępnej tabeli podsumowuje całą jej treść. Brawo! Najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze i taka jest też ta książka...

Książka pisana przez lekarza prostym, przystępnym językiem.
Zawiera porady dotyczące stylu życia podzielone na 4 filary: relaks, dieta, ruch i sen.
Porady zawierają odnośniki do bieżących badań, przykładów z pracy lekarskiej i jasnych wyjaśnień fizjologii człowieka, dzięki czemu pozwalają zrozumieć dlaczego należy się do nich stosować.
Większość z nich ma charakter zdrowo-rozsądkowy, w jednym miejscu zbierając to z czego większość z nas zdaje sobie sprawę - tylko nigdy nie miało czasu wdrożyć to w życie lub postawiło sobie cel zbyt ambitny: wszystko albo nic. Co niestety często kończy się na: 'nic' .
Porady nie wymagają nagłej zmiany całego życia, ale pokazują jak można stopniowo je wprowadzać dostosowując do indywidualnych możliwości.

Książka może wywołać wrażenie, że wszystkie choroby i problemy zdrowotne są związane z stylem życia i wystarczy zacząć się ruszać, relaksować i prawidłowo odżywiać i będziemy zdrowi ;) .

Książka pisana przez lekarza prostym, przystępnym językiem.
Większość z nich ma charakter...

Wartościowa pozycja zawierająca ważne, a jednocześnie proste rady, które warto wcielić w życie. Świetnie wytłumaczone zagadnienia fizjologii ciała. Jedyna rzecz, do której muszę się przyczepić - brakuje mi tu przypisów. Gdy mowa o badaniach naukowych chciałabym dowiedzieć się konkretów, bo inaczej teza traci na wartości. Mimo, że jest to tylko pozycja popularnonaukowa, oczekiwałabym większej precyzji w przytaczaniu naukowych faktów.

Niby oczywiste porady, ale warto pamiętać i wcielać w życie.

Niby oczywiste porady, ale warto pamiętać i wcielać w życie.

Jaka to była wartościowa i wzbogacająca lektura! Uwielbiam czytać o zdrowym trybie życia i holistycznym dbaniu o siebie, myślałam, że znajdę tutaj informację, które tylko sobie utrwalę, jednak dowiedziałam się tyle nowych rzeczy i dużo nowych pytań i pomysłów zrodziło się w mojej głowie. Bardzo podobał mi się podział autora na cztery główne filary, z których powinno składać się nasze życie: relaks, dieta, ruch i sen. Jestem ogromnie zainspirowana i zachęcona aby wprowadzić kolejne dobre nawyki do mojej codzienności.

Książka jest też przepięknie wydana! Ma cudny papier, przepiękne(dla mnie bardzo relaksujące) fotografie, cudne grafiki zachęcające do pozytywnych, zdrowych zmian. Ta lektura to kopalnia wiedzy, inspiracji, dobrych nawyków i pomysłów jak dobrze dbać o siebie. Bardzo, bardzo polecam, a ja na pewno będę do niej wracać :)

Książka autorstwa lekarza, który może pochwalić się dwudziestoletnim doświadczeniem. W czasie swojej praktyki lekarskiej odkrył, że wprowadzając proste zmiany w stylu życia można uporać się z wieloma chorobami lub zapobiec ich postępowi. Według doktora Chatterjee nasze zdrowie oparte jest na czterech filarach, do których należą: relaks, dieta, ruch i sen. Dzięki drobnym zmianom w każdym z tych obszarów możemy poprawić nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, gdyż jak powszechnie wiadomo "w zdrowym ciele,zdrowy duch". Jest to poradnik podzielony na cztery działy, każdy z nich dotyczy jednego filaru zdrowia, stąd możemy zacząć od tego, który najbardziej nas interesuje i zapoznawać się z nimi w dowolnej kolejności. To co przypadło mi do gustu ,to przytaczane przez autora książki przypadki pacjentów, którym udało się pokonać lub zmniejszyć pewne dolegliwości, dzięki zastosowaniu w swoim życiu pewnych drobnych zmian, takich jak modyfikacja jadłospisu czy zadbanie o aktywność fizyczną. Doktor Chatterjee uświadamia, że można dbać o zdrowie bez ogromnych nakładów finansowych zamiast karnetu na siłownię proponuje codziennie spacery, zwraca uwagę na to jak ważne w naszej diecie są warzywa i owoce, zadbanie o spokojny sen i chwilę tylko dla siebie w ciągu dnia. Myślę, że to wartościowa i napisana przystępnym językiem pozycja, którą warto przeczytać. Pamiętajmy lepiej zapobiegać niż leczyć!

• Zdrowie
  • Rozwój osobisty