ROZWIŃ ZWIŃ

2020-01-21
2020-01-21
Adam Tuz

więcej Więcej

Niczym mnie nie zaskoczyła w kwestii sposobów „ratowania świata”, ale polecam dla osób, które totalnie nie wiedzą jak się do tego zabrać. Sekcja ciekawostek po każdym rozdziale - świetna!

Ksiązka ciekawa, bardzo lekka , szybko się ją czyta. Zawiera sporo różnych trików i rad dzięki którym możemy być bardziej eko. Polecam każdemu.

Na pewno słuszne, ale nie dałem rady :(

Świetna książka! I dla początkujących i zaawansowanych w dbaniu o środowisko naturalne. Nawet ci, którzy od dawna stosują ekologiczny styl życia, znajdą coś nowego dla siebie, Książka też w niezwykle przystępny sposób wyjaśnia, dlaczego powinniśmy dbać o środowisko i z jakimi zagrożeniami mierzy się nasza planeta i każdy z nas.

Uważam, że jest to naprawdę świetna książka, która ukazuje powagę sytuacji związanej z kryzysem klimatycznym i jednocześnie podaje łatwe sposoby, jak każdy z nas może przyczynić się do polepszenia sytuacji. Jak dla mnie obowiązkowa pozycja dla każdego!

67/100/2020
Plusów znalazłam cztery, ale nie starczyło ich na cztery gwiazdki.
Więc tak:
1. Ładne wydanie, świetna okładka (w sensie, że karton, grafika jakich wiele) i wydrukowana na papierze ze zrównoważonych hodowli lasów, co jest zgodne z duchem książki.
2. Dobrze się czyta, napisana przystępnym językiem i ciekawie.
3. Przydatna garść informacji statystycznych nie za...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetnie napisana książka! W przyjazny sposób przedstawiono trudne zagadnienia. Masa porad praktycznych i wiele rozwiązań, które zmuszają do myślenia o naszej Planecie. Doskonała zarówno dla dzieci w podstawówce (moja dziesięciolecie córką chętnie ją czyta) jak i dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam

Prosty poradnik jak małymi codziennymi czynnościami możemy zdziałać wielkie rzeczy.
Dbanie o środowisko jest naprawdę proste - wystarczy,że pamiętasz o zakręceniu kranu przy porannym myciu zębów :)
Warto zajrzeć do tej książki i zobaczyć czy może o czymś nie zapominamy w codziennym życiu , a jeśli jesteśmy urodzonymi eko osobami może warto przekazać książkę dalej- a nuż...

Ta niewielkich rozmiarów książeczka trafiła w moje ręce niejako z zaskoczenia, lecz mnie – osobie mocno zaznajomionej w „zero waste” niestety niczym nowym nie zaskoczyła. I choć nie jestem idealna w swoich postanowieniach, to z mozołem wprowadzam w swoim gospodarstwie domowym choć minimalne zmiany. Zaczęło się od ograniczenia ilości woreczków foliowych z sklepie, po...

Mam tylko cichą nadzieję, że większość tych sposobów jest ludzkości znana, a nie dowiedzieli się o niej dopiero po przeczytaniu tej książki. Jeżeli tak nie jest to naprawdę Ziemia jest zagrożona....

• 2021
  • 2020