Wszystko o emocjach

Okładka książki Wszystko o emocjach Felicity Brooks
Okładka książki Wszystko o emocjach
Felicity Brooks Wydawnictwo: Papilon Seria: Wszystko o emocjach, Wszystko o rodzinach literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Wszystko o emocjach, Wszystko o rodzinach
Papilon
2020-01-29
2020-01-29
32 min.

Świetna książka dla dziecka, które boryka się z własnymi emocjami. Zawiera dużo przykładów jak nazwać i zrozumieć swoje emocje, ale także jak sobie z nimi radzić. Forma przedstawionych sytuacji pozwala na interakcję z dzieckiem i rozmowę. Mój 4-latek po tej lekturze zaczął inaczej rozmawiać ze mną o swoich emocjach - już nie jest tylko zły czy wesoły, wie że ta paleta uczuć może być bardziej skomplikowana, a poza tym myśli nad przyczynami takiego samopoczucia jak np. rozmawiamy o dniu w przedszkolu. Bardzo przydatna pozycja.

Bardzo ważna i potrzebna książka ! uczy emocji, oswaja dziecko z uczuciami, pomaga zrozumieć skąd biorą sie takie a nie inne emocje w nas. pokazuje że każda emocja jest ważna, nawet złość, gniew. i pokazuje jak sobie z tymi złymi emocjami radzić.
wszystko wytłumaczone na życiowych historiach, wydarzeniach z życia dziecka
super!
polecam
dla wieku według mnie od 4+

wszystko wytłumaczone na życiowych historiach, wydarzeniach z życia dziecka
super!
polecam
dla wieku według mnie od 4+

Jeżeli miałabym wybrać jedną książkę o emocjach, którą warto mieć w domu, to byłaby to właśnie ta. W jasny i obrazowy sposób zostały w niej zawarte wyjaśnienia naszej emocjonalności, poszczególnym z nich zostały przypisane kolory, jak np. złości - czerwony, a radości - żółty. Spodobało mi się również, że został tu przedstawiony przykładowy dzień dziecka, który pokazuje, że nasze emocje nie są jednostajne, a raczej jak sinusoida, bo w ciągu dnia przeżywamy ich wiele, jedne są przyjemne, inne już mniej. Bardzo fajne jest również to, że autorka zahaczyła o temat naszego dialogu wewnętrznego, i że warto zwrócić na niego uwagę już w tych najmłodszych latach, bo często to właśnie on determinuje to, co i jak dzieje się w naszym życiu. Są tu też oczywiście rady jak można 'pokonać' złość nie krzywdząc innych oraz przykładowe scenki sytuacyjne, zarówno pokazujące jakie ktoś może odczuwać emocje, jak i scenki związane z wyborem zachowania, mimo odczuwanych emocji, które obrazują dziecku, że to co odczuwa to jedno, a to jak się zachowuje - to drugie.

Świetna książka dla dzieci, nie tylko tych małych. Prześliczne obrazki ilustrujące emocje dzieci, łatwo je rozpoznać.
Książka daje wiele propozycji do nazwania uczuć, nie traktuje smutnej miny zero-jedynkowo, zadaje pytania czy można jeszcze coś innego odczuwać w danej sytuacji.
Wiedza o emocjach jest pokazana w przystępny sposób, moje dziecko z zaciekawieniem słuchało i chętnie odpowiadało na stawiane w książce pytania.

Rewelacyjna książka (nie tylko dla dzieci),która powinna być w każdej dziecięcej biblioteczce.

Trochę jak encyklopedia, bo zawiera dużo informacji i dość dokładnie zgłębia temat. Trochę jak zeszyt ćwiczeń, bo autorzy mają do dzieci dużo pytań, zadań. Zachęcają do opowiadania, obserwacji, ale przede wszystkim do rozmowy z rodzicem.

Znajdziecie tu m.in informacje co to są emocję, czym się charakteryzują, jak je nazwać, a także co to jest mowa ciała i mieszane uczucia. Nie zabraknie praktycznych wskazówek np. na rozładowanie złości czy gniewu, które aż rozsadzają od środka. Rodzice także nie zostali pominięci w tej książce, i na jej końcu zostały zamieszczone praktyczne informacje i rady.

Wydawnictwo Papilon po raz kolejny serwuje nam wyjątkową książkę, która edukuje poprzez zabawę. Dziękujemy! Takie pozycje są bezcenne w rodzinnej biblioteczce.

Znajdziecie tu m.in informacje co to są...

• Dla dzieci
  • Dziecięce