Wszystko o przyjaźni

Okładka książki Wszystko o przyjaźni
Felicity BrooksFrankie Frankie Wydawnictwo: Papilon Seria: Wszystko o emocjach, Wszystko o rodzinach opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Wszystko o emocjach, Wszystko o rodzinach
Papilon
2021-03-24
2021-03-24
32 min.
Dla Przedszkolaków (3-5 lat) przyjaźń przyjaciele konflikty

Co to jest przyjaźń i czy warto mieć przyjaciół? W dobie pandemii chyba warto przypominać dzieciom, że fantastycznie jest mieć kogoś bliskiego. Ta książka ukazuje przyjaźń z każdej strony i pod każdy kątem. Wspólne zainteresowania? Kłótnia od czasu do czasu? Co jeszcze czeka na przyjaciół?

Przyjaźń. Czym jest? Jak ją pokazać dziecku? Najłatwiej opowiedzieć o przyjaźni na przykładach. Przyjaciele bardzo lubią spędzać ze sobą czas, mają podobne zainteresowania, czyli. np. lubią te same gry albo te same zabawy. Chętnie dzielą się zabawkami i opowiadają sobie sekrety, a także pomagają sobie.

Chłopcy mogą się przyjaźnić nie tylko z chłopcami, ale też z dziewczynkami (i odwrotnie). Przyjaciółmi może być dwóch staruszków, albo dwoje przedszkolaków, ale może też przyjaźnić się wnuczek z babcią.

Ważne jest też to, jak być dobrym przyjacielem i jak się nie zachowywać, aby nie stracić tej przyjaźni. Bo kto chciałby się kumplować z kolegą, który ciągle okłamuje, obraża albo wyśmiewa się ze swojego najlepszego kolegi?

Trzeba też pamiętać, że nawet w najserdeczniejszej przyjaźni zdarzają się kłótnie. Co wtedy należy zrobić? Obrazić się? Chyba nie 😉

Ta fantastyczna książka to skarbnica wiedzy o przyjaźni, ludziach i emocjach. Pokazuje dzieciom jak fajnie jest mieć kogoś bliskiego, z kim można dzielić pasje i smutki. Podpowiada jak warto się zachowywać w stosunku do innych, a czego nawet najserdeczniejsza przyjaźń nie cierpi. W książce są tez pytania do dzieci nawiązujące do ich własnych przeżyć.

Jestem zachwyconą tą pozycją. Tak naprawdę opisuje nie tylko przyjaźń, ale relacje międzyludzkie ogólnie. Przecież nie tylko najlepszego kolegę należy przeprosić, kiedy się pokłócimy, albo sprawimy komuś przykrość, prawda? Poza przesłaniem do dzieci, na końcu znajdziemy tez kilka wskazówek dla dorosłych.

Dodaj cytat z książki Wszystko o przyjaźni