rozwińzwiń

Mieszkam w domu, w którym wszyscy umarli

Okładka książki Mieszkam w domu, w którym wszyscy umarli Piotr Bratkowski
Okładka książki Mieszkam w domu, w którym wszyscy umarli
Piotr Bratkowski Wydawnictwo: Wielka Litera biografia, autobiografia, pamiętnik
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Wielka Litera
Data wydania:
2020-02-26
Data 1. wyd. pol.:
2020-02-26
Język:
polski
ISBN:
9788380324275
Tagi:
odchodzenie śmierć rodzina
Średnia ocen

6,1 6,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych Mateusz Andała, Marek Krystian Emanuel Baczewski, Tomasz Bąk, Edward Balcerzan, Marcin Baran, Stanisław Barańczak, Kacper Bartczak, Miron Białoszewski, Miłosz Biedrzycki, Dominik Bielicki, Zbigniew Bieńkowski, Jacek Bierut, Wojciech Bonowicz, Piotr Bratkowski, Władysław Broniewski, Jan Brzękowski, Wojciech Brzoska, Andrzej Bursa, Maria Cyranowicz, Michał Czaja, Józef Czechowicz, Stanisław Czycz, Tytus Czyżewski, Cezary Domarus, Julia Fiedorczuk, Darek Foks, Konstanty Ildefons Gałczyński, Rafał Gawin, Zuzanna Ginczanka, Stanisław Grochowiak, Mariusz Grzebalski, Jacek Gutorow, Marcin Hamkało, Zbigniew Herbert, Jarosław Iwaszkiewicz, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Kamila Janiak, Piotr Janicki, Jerzy Jankowski, Jerzy Jarniewicz, Bruno Jasieński, Mieczysław Jastrun, Radosław Jurczak, Adam Kaczanowski, Tymoteusz Karpowicz, Bożena Keff, Piotr Kępiński, Barbara Klicka, Bartosz Konstrat, Szczepan Kopyt, Jakub Kornhauser, Julian Kornhauser, Ryszard Krynicki, Jalu Kurek, Ewa Lipska, Zbigniew Machej, Piotr Macierzyński, Tomasz Majeran, Natalia Malek, Jakobe Mansztajn, Paweł Marcinkiewicz, Maciej Melecki, Stanisław Młodożeniec, Andrzej Niewiadomski, Klara Nowakowska, Bronka Nowicka, Grzegorz Olszański, Antoni Pawlak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Tadeusz Pióro, Lech Piwowar, Adam Pluszka, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Halina Poświatowska, Michał Pranke, Julian Przyboś, Tomasz Pułka, Maciej Robert, Tadeusz Różewicz, Tomasz Różycki, Robert Rybicki, Bartosz Sadulski, Marcin Sendecki, Jerzy Skolimowski, Rafał Skonieczny, Krzysztof Śliwka, Szymon Słomczyński, Antoni Słonimski, Dariusz Sośnicki, Andrzej Sosnowski, Anatol Stern, Dariusz Suska, Marcin Świetlicki, Anna Świrszczyńska, Wisława Szymborska, Maciej Taranek, Julian Tuwim, Witold Wandurski, Aleksander Wat, Adam Ważyk, Adam Wiedemann, Kazimierz Wierzyński, Wojciech Wilczyk, Agnieszka Wolny-Hamkało, Wacław Wolski, Wiktor Woroszylski, Maciej Woźniak, Grzegorz Wróblewski, Bohdan Zadura, Urszula Zajączkowska, Filip Zawada
Ocena 6,2
Zawrót głowy. ... Mateusz Andała, Mar...
Okładka książki Dziwny, dziwny, dziwny Piotr Bratkowski, Tomek Lipiński
Ocena 6,0
Dziwny, dziwny... Piotr Bratkowski, T...
Okładka książki Żegnaj, laleczko. Wiersze noir Marek Krystian Emanuel Baczewski, Marcin Baran, Miłosz Biedrzycki, Wojciech Bonowicz, Piotr Bratkowski, Cezary Domarus, Grzegorz Dyduch, Julia Fiedorczuk, Darek Foks, Jacek Gutorow, Jerzy Jarniewicz, Krzysztof Jaworski, Ryszard Krynicki, Bolesław Leśmian, Tomasz Majeran, 
Marta Marciniak, 
Paweł Paulus Mazur, Maciej Melecki, Edward Pasewicz, Tadeusz Pióro, Marta Podgórnik, Marcin Sendecki, Paweł Sołtys, Piotr Sommer, Andrzej Sosnowski, Marcin Świetlicki, Artur Szlosarek, Wisława Szymborska, Agnieszka Wolny-Hamkało, Grzegorz Wróblewski, Bohdan Zadura
Ocena 6,3
Żegnaj, lalecz... Marek Krystian Eman...
Okładka książki Lampa, nr 2 (23) / luty 2006 Piotr Bratkowski, Paweł Dunin-Wąsowicz, Anna Dziewit-Meller, Sebastian Frąckiewicz, Jarosław Klejnocki, Marek Krajewski, Ewa Kuryluk, Stanisław Łubieński, Łukasz Musiał, Piotr Paziński, Redakcja pisma Lampa, Jan Riesenkampf, Muniek Staszczyk, Michał Sufin, Debora Vogel, Jakub Żulczyk
Ocena 0,0
Lampa, nr 2 (2... Piotr Bratkowski, P...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,1 / 10
32 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
238
237

Na półkach:

Proza autobiograficzna najwyższych lotów, opowiadająca o świecie, którego nie ma, o pustce jaką pozostawia. Autor porusza tematy osobiste - trudne relacje z ojcem, podziw dla matki; wspomina dziadków, w szczególny sposób tych pochodzenia żydowskiego. Nie brak tu obsesji, nałogów, chorób, załamań psychicznych i rozczarowań. Są też dobre strony, wesołe anegdoty, ironiczne spostrzeżenia, ploteczki, ciekawostki.

Całość składa się nie tylko na wspomnienie o kilku pokoleniach, wykracza poza sagę rodzinną, stając się obrazem historycznym epoki. Lwów, Wrocław, Kraków, Warszawa - przed, w czasie i po wojnie. Obraz niejednoznaczny, różnorodny, często niejasny, taki jakim była Polska wtedy.

Świat Bratkowskiego to nie tylko więzy krwi, wspólne radości, ale również szereg niedomówień, niedopowiedzeń, przemilczeń, urywanych zdań, fragmentów wspomnień, z których próbuje złożyć obraz coraz bardziej odchodzący w przeszłość. Mądra, ważna książka, pokazująca jak bardzo nasze doświadczenia, wychowanie wpływa na kształt życia bez względu na ustrój; jak bardzo naśladujemy lub odcinamy się od rodziców.

“Chciałem dowiedzieć się prawdy o wydarzeniach, o których rodzice i dziadkowie najpierw latami milczeli, a potem - niemiłosiernie kłamali.”

Proza autobiograficzna najwyższych lotów, opowiadająca o świecie, którego nie ma, o pustce jaką pozostawia. Autor porusza tematy osobiste - trudne relacje z ojcem, podziw dla matki; wspomina dziadków, w szczególny sposób tych pochodzenia żydowskiego. Nie brak tu obsesji, nałogów, chorób, załamań psychicznych i rozczarowań. Są też dobre strony, wesołe anegdoty, ironiczne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
62
51

Na półkach:

Książka biograficzna ale nie jest to autobiografia w sensie dosłownym. Piotr dokonuje emocjonalnego rozliczenia z własnymi rodzicami, dziadkami i dalszą rodziną. Analizuje rodzinne historie, odkrywa nieścisłości i świadome przemilczenia. Jest to także trochę autoterapia, Piotr otwarcie mówi o swoich nałogach, emocjach i ogólnym szamotaniem się z życiem. Czyta się miło bo Piotr jest sprawnym dziennikarzem.

Książka biograficzna ale nie jest to autobiografia w sensie dosłownym. Piotr dokonuje emocjonalnego rozliczenia z własnymi rodzicami, dziadkami i dalszą rodziną. Analizuje rodzinne historie, odkrywa nieścisłości i świadome przemilczenia. Jest to także trochę autoterapia, Piotr otwarcie mówi o swoich nałogach, emocjach i ogólnym szamotaniem się z życiem. Czyta się miło bo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
35
26

Na półkach:

Nie rozumiem skąd taka niska ocena książki moim zdaniem wybitnej. Doskonała forma i ogromna szczerość wypowiedzi sytuuje tę autobiografię na wysokiej pozycji w literaturze pamiętnikarskiej. Przeczytałam wypożyczoną z biblioteki z zapartym tchem, natychmiast też kupiłam, żeby mieć na półce i sięgać jak do Prousta.

Nie rozumiem skąd taka niska ocena książki moim zdaniem wybitnej. Doskonała forma i ogromna szczerość wypowiedzi sytuuje tę autobiografię na wysokiej pozycji w literaturze pamiętnikarskiej. Przeczytałam wypożyczoną z biblioteki z zapartym tchem, natychmiast też kupiłam, żeby mieć na półce i sięgać jak do Prousta.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  110
 • Przeczytane
  39
 • Posiadam
  9
 • 2020
  2
 • 2020
  2
 • Ebook
  1
 • Teraz czytam
  1
 • Biografie / Dzienniki / Wspomnienia
  1
 • Literatura polska (współczesna)
  1
 • Storia 14,07,2016
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Mieszkam w domu, w którym wszyscy umarli


Podobne książki

Przeczytaj także