Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady

Okładka książki Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady Johanna Gillbro
2020-02-01
2020-02-01
Agata Teperek
poradnik skóra

Jak każda książka o pielęgnacji i o skórze. Dużo ważnych i ciekawych informacji.

Ciekawy poradnik z konkretną dawką wiedzy o skórze i tym jak o nią dbać. Znajdują się w niej krótkie opisy substancji które warto stosować oraz te które lepiej unikać. Autorka zamieściła również wywiady z ludźmi nauki oraz przedstawiła fakty i mity na temat diety, oddziaływania promieni UV itp.

Zwięźle i na temat.
Lektura obowiązkowa w obecnych czasach, ultra ciekawa.

Zwięźle i na temat.
Lektura obowiązkowa w obecnych czasach, ultra ciekawa.

Całkiem sporo wiedzy.

Całkiem sporo wiedzy.

Długo szukałam źródła, które przedstawiłoby czytelnikowi wiedzę o skórze i jej pielęgnacji od A do Z. Książkę przyjemnie się czyta, jest uzupełniona ilustracjami i ciekawym wykonaniem graficznym. Same zagadnienia opisane są przystępnie, a znajdziemy tu wiedzę o budowie, pielęgnacji, mikrobiomie skóry oraz dowiemy się jak się odżywiać i żyć, by nasza skóra była zdrowa.

Wiedza o skórze i jej pielęgnacji w pigułce. Wiele z faktów będących w sprzeczności z aktualnymi trendami. Przykładem jest informacja o ograniczeniu oczyszczania i pielęgnacji skóry do minimum. Stosując zbyt wiele produktów niszczymy naturalną barierę ochronną skóry a także powielamy ilość aplikowanych składników. Kontrowersyjny pogląd dotyczący stosowania filtrów ochronnych, jedynie w okresach wzmożonego nasłonecznienia. Potrzeba nawilżenia skóry poprzez dostarczanie jej składników które już posiada m.in glicerynę. Osobiście zdziwiło mnie połączenie ostudy z chorobami autoimmunologicznymi jak niedoczynność tarczycy. Sic! Kwas hialuronowy i kolagen mają za duże cząsteczki by wniknąć w skóre, poprawiając jej jędrność.

Solidna dawka wiedzy. Opisane przykłady to tylko namiastka całości. Poleacam!

Dermatolożka Johanna Gillbro napisała poradnik o tym jak zrozumieć swoją skórę. A dokładnie, jak określić rodzaj swojej skóry, jakie kosmetyki do niej dobrać, a nawet jaką stosować dietę, aby mieć piękną i zdrową skórę.
Książka jest obszerna, zawiera dużo cennych informacji, nie tylko na temat pielęgnacji, ale również samej skóry.
Szczególnie podobał mi się rozdział na temat składów kremów, a w nim to, jakie dany składnik ma zastosowanie oraz jego oznaczenie na kosmetykach. "Zrozum swoją skórę" jest idealną książką np. na prezent dla koleżanki, mamy. W końcu każda z nas chce mieć ładną buzię, a nie każda wie, jak to zrobić. :)

Szczególnie podobał mi się rozdział na...

"ZROZUM SWOJĄ SKÓRĘ" JOHANNA GILLBRO

Fakty, mity i porady

Książka ma formą poradnika.
Czyta się ją dobrze i z zainteresowaniem. Język i styl jest prosty i bardzo czytelny.
Autorka jest doświadczonym dermatologiem, więc doskonale wie o czym pisze.
Temat naszej skóry to ważny temat dla każdego z nas - dobrze jest wiedzieć jak się z nią obchodzić, jak dbać o nią i jak ją pielęgnować.
Kilka mitów tutaj poległo i dobrze jest je poznać.
Autorka w książce tej zawarła dużo ciekawostek i przydatnych informacji na temat naszej skóry.
Stwierdzenia poparte są faktami, a te naukowymi badaniami, które zostały tutaj zaprezentowane.
Poznamy budowę skóry i schorzenia skórne.
Czytając opisy bez problemu rozpoznasz jaki masz rodzaj skóry i w jakim jest ona stanie.
Dowiesz się też co możesz zrobić, aby poprawić jej formę, jaką rolę mają dla niej mikroorganizmy. Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, a jednak tak bagatelizowana.
Niewiarygodne jest jak bardzo stres wpływa na nasz organizm, skóra też tego doświadcza niestety. Warto jest zatrzymać się w tej gonitwie z czasem i zadbać o siebie.
I to co mega ważne - jak odżywianie i styl życia wpływa na zdrowie Twojej skóry. Te wskazówki i porady są podane w sposób bardzo prosty i czytelny.
Na samym końcu znajdziecie 10 przykazań dla zdrowej skóry - warto je przeczytać i zapamiętać.
Uważa, że warto przeczytać tę książkę. Została wzbogacona o ciekawe zdjęcia i szkice.
Bardzo ładne wydanie poradnika.

Ważny cytat :
"Skóra jest największym narządem człowieka. Dzięki powierzchni dwóch metrów kwadratowych otacza nas, chroni przed słońcem, bakteriami i niebezpiecznymi substancjami. Komunikuje się z nami poprzez blizny i znamiona, kolor, receptury i owłosienie".

"ZROZUM SWOJĄ SKÓRĘ" JOHANNA GILLBRO

Fakty, mity i porady

Książka ma formą poradnika.
Autorka jest doświadczonym dermatologiem, więc doskonale wie o czym pisze.

Fakty, Mity i Porady. Jak można zauważyć jest to poradnik na temat skóry oraz pielęgnacji jej. Autorka uporządkowała wiedzę w pięciu kategoriach: o skórze, o pielęgnacji skóry, o mikrobiolodzy, o stylu życia, zakończenie (10 przykazań dla zdrowej skóry).
Możecie tego nie wiedzieć bo często pokazuje się na story z jakimś filtrem na twarzy. Otóż mam trądzik na twarzy, dekolcie, plecach oraz cerę tłustą w kierunku mieszanej. Odkąd pamiętam kiedy skończyłam wiek dorastania muszę się męczyć ze swoją skórą. Na początku używałam rzeczy drogeryjnych, które za moich czasów miały pełno alkoholu w składzie, co jeszcze bardziej potęgowało u mnie wysyp. Próbowałam też tych pseudo tabletek leczniczych z reklam, nie polecam mogą źle się po nich czułam. Nawet byłam u kosmetyczki na wyciskaniu pryszczy czego też nie powinno się robić, bo w ten sposób rozprzestrzeniamy bakteria po całej buzi i tych pryszczy jest jeszcze więcej. W technikum namówiłam mamę żeby pójść do dermatologa. Dostałam maści i skierowania na badania żeby zrozumieć jakie jest podłoże mojego problemu. Obecnie wiem że jest to u mnie połączenie hormonów z alergią, na niektóre produkty odzwierzęce.
Wracając do meritum, książka zaintrygowała mnie, gdyż nie często widuję poradniki, które wprost mówią że będą obalać mity. Na rynku częściej widzę książki o tematyce pielęgnacji koreańskiej i to tyle. Tutaj mamy od podstaw: co może wpływać na zły stan skóry; z czego składa się skóra; nasza karnacja; piegi; typy skóry; rodzaje trądziku i wiele wiele więcej. Według mnie to jest idealne skarbnica wiedzy dla osób początkujących, które nie wiedzą jeszcze kompletnie nic. W moim odczuciu to idealna książka dla osób w wieku 13+. Mamy tutaj język nieco naukowy, ale nie trudny, wszystko jest na bieżąco tłumaczone. Polecam na prezent

Jako poradnik sprawdza się idealnie. Dość dużo można się dowiedzieć, można go trzymac na półce i wrócić w momencie, w którym dana informacja zaczyna być z powrotem potrzebna.

• Uroda
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady