Ciemna strona Sary

Okładka książki Ciemna strona Sary Danka Braun
Okładka książki Ciemna strona Sary
Danka Braun Wydawnictwo: Prozami Cykl: Akta Mirka Filera (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Akta Mirka Filera (tom 3)
Prozami
2020-02-14
2020-02-14

Fajna cala seria. W książkach kryminalnych Danki Braun mamy więcej obyczajówki niż kryminału trzeba o tym pamiętać sięgając po jej książki. Ja osobiście bardzo lubię jej pióro . Polecam. Główny bohater Miro rewelka.

123/180/2023
Jest OK. Główny bohater trochę dupek, jego żona trochę sfrustrowana kuchta, ale intryga OK i pozostałe postacie całkiem niezłe.

123/180/2023

Bardzo mi się podobała. Powieść obyczajowa z elementami detektywistycznymi, przez co dużo ciekawsza niż można było sądzić. Jest to trzecia część serii, jednak śmiało można czytać jako osobną pozycję. Polecam

Dobrze się czyta. Może nie jest to książka górnych lotów ale warto

Dobrze się czyta. Może nie jest to książka górnych lotów ale warto

Od wydarzeń ukazanych w drugim tomie mija 6 lat. Nasz Miro jest już powiedzmy, że statecznym 38-latkiem. Wody na herbatę już nie przypala. Na wstępie, oprócz powyższego, dowiadujemy się także, że zawiesił swoją działalność i w Szczytnikach pod Krakowem prowadzi Dom spokojnej Starości “Złota Jesień”. Splot wydarzeń prowadzi do tego, że Pan Filer “odwiesza” swoje, z mojego punktu widzenia, hobbystyczne zajęcie po to, aby wyciągnąć z tarapatów swojego pracownika - “złotą rączkę”. Igora Trzeciaka, który według Mirka stał się kozłem ofiarnym, gdyż ma kryminalną przeszłość oraz niestety jest alkoholikiem.

Niestety, jak zwykle w rzetelnym prowadzeniu śledztwa przeszkadzają mu jego własne problemy rodzinne. Czy tym razem mimo dramatu, który rozgrywa się w jego “czterech ścianach” uda mu się doprowadzić sprawę do końca? Chętnych zachęcam aby sami sprawdzili czytając powieść.

Trzecia część opowieści z życia Mirka Filera:) Mirek z Piotrusia Pana przeistoczył się w statecznego właściciela pensjonatu "Złota jesień", męża i ojca trójki dzieci. Bardzo podobały mi się dialogi z Nelą, opisanie miłości wieku dojrzałego, pokazanie siły zemsty i zazdrości. Wątek kryminalny ciekawy - dużo osób się przyznało do jednej zbrodni :) :)Przyjemnie się czytało, polecam!

Seria jest bardzo dobra. Niby kryminał a dużo romansu i obyczaju. Kryminał to dodatek a nie przewodni wątek. Mimo tego warto było posłuchać.

Cała seria dość wciągająca

Cała seria dość wciągająca

Miła i przyjemna...obyczajówka. Oczywiście wątek kryminalny również interesujący, ale ja zdecydowanie sięgnęłam po trzeci tom tej serii, aby poznać dalsze perypetie Mirka Filera, a nie dla zbrodni. Minusem jest fakt iż, w każdej z trzech części powiela się schemat - pojawia się sprawa do rozwiązania, bohater rozkłada sytuację na czynniki pierwsze, niewinny człowiek trafia do aresztu, wielka tragedia wydarza się w życiu Mirka, odkładamy sprawę na boczne tory. Gdybym więc miała oceniać pod kątem tylko wątku kryminalnego, obniżyłabym nieznacznie ocenę, ale wątki obyczajowe rekompensują. Mimo że Mirek, momentami był tak irytujący jak w pierwszym tomie, to widać jego wewnętrzną przemianę jako partner, ojciec i syn.

Wątek miłosny znacznie ciekawszy od wątku kryminalnego.

Wątek miłosny znacznie ciekawszy od wątku kryminalnego.

Danka Braun Ciemna strona Sary Zobacz więcej