Prochem i cieniem

Okładka książki Prochem i cieniem
Katarzyna Żwirełło Wydawnictwo: Filia Cykl: Między prawami (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Między prawami (tom 3)
Mroczna strona
Filia
2019-10-02
2018-09-01
literatura polska

Nie zdawałam sobie sprawy z ogromnych zagrożeń, jakie czyhają na policjantów, ścigających kryminalistów. Ta część dosadnie mi to uświadomiła. Czekam na kolejną w wersji audio na komputer, bo nie mam androida, ani dostępu do IOS.

Jak już się zacznie, to się czyta. Jest w tej historii coś takiego, co nie pozwala odłożyć książki na dłużej.

„Z początku kradzież wydaje się zła, boimy się jej dokonać, boimy się konsekwencji. Decydujemy się na nią po raz pierwszy i kiedy okazuje się, że nie spotykają nas za to żadne konsekwencje, kradniemy ponownie. Z czasem to, co ‘złe’, staje się po prostu ‘nielegalne’. A gdy nielegalne staje się bezkarne… Cóż, zło pochłania człowieka powoli. Krok po kroku”.
Historie...

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobra kontynuacja. Książka zatrzymała mnie na noc...

Trzeci tom cyklu Między prawami. Były komisarz Alan Berg(pseudonim Proca) znamy jego z poprzednich części cyklu Między Prawami odchodzi z policji. Zatrudnia się jako ochroniarz u warszawskiego milionera Rafała Rafalskiego

całkiem dobra polska sensacja. Utrzymuje ton poprzednich tomów.

1967

1 i 2 część mi bardziej przypadły do gustu. Mniejsza dynamika, trupów całe pokłosie, troszkę anarchii i niekonsekwencji w fabule. Ogólnie polecam, jeśli ktoś lubi serie.

Trzecia odsłona cyklu z komisarzem Bergiem, tak jak i poprzednie części pochłonęła mnie bez reszty. Zmagania Alana i jego przyjaciół z wszechobecnym złem i zepsuciem czyta się jednym tchem. Z każdą kolejną częścią poziom "czytelniczej adrenaliny" wzrasta i ciężko się oderwać od lektury.
Fani kryminalno-sensacyjnych klimatów sięgając po twórczość Pani Eikon na pewno się nie...

„Czasami trzeba poświęcić rękę, żeby ocalić organizm. Sukces wymaga poświęceń.", czyli Alan Berg powraca.

Prochem i cieniem to już trzeci tom świetnej serii Very Eikon, która podbija rynek kryminałów. Jeśli nie czytaliście poprzednich tomów, to odsyłam do nich, ponieważ warto poznać tę historię od początku. Ale jeśli jednak bardzo kusi was ta książka to raczej nie...

Opinia pochodzi z:

Alan Berg opuszcza swoje naturalne środowisko i z szeregów CBŚP trafia do firmy ochroniarskiej warszawskiego milionera. Stawia go to w praktyce na linii frontu i strzału gangów narkotykowych, policji i biznesów na granicy prawa. Czy wreszcie Wujek, potężny i nieuchwytny boss narkotykowy zostanie...

• 2020
  • 2021