Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzać czas wolny

Okładka książki Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzać czas wolny praca zbiorowa
Okładka książki Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzać czas wolny
praca zbiorowa Wydawnictwo: W.A.B. poradniki
poradniki
W.A.B.
2019-11-20
2019-11-20

Przyjemnie jest poczytać o ludziach i o ich pasji, która jest jednym z ich sensów życia, która ich całkowicie uzupełnia.

Książka nawet ciekawa, ale momentami nudna, nie chodzi o treść, ale o sam fakt, że jeśli ktoś lubi obserwowanie ptaków, to czytelnikowi może to już do gustu nie przypaść, gdyż lubi całkiem coś innego.

Podziwiam wręcz bohaterów tej pracy zbiorowej, jak podzielili się z szerszym gronem swoimi pasjami. Chcą nie tylko pochwalić się swoim „bzikiem”, ale i kogoś nim zarazić. Jeżeli jednak nie zdoła, to moim zdaniem warto przeczytać, a potem znaleźć własne powołanie, albo tak jak pasjonaci z książki poświęcać wolny czas ulubionym zajęciom.

Sam mam na jakimś punkcie bzika, i bardzo chętnie do tego wracam, jeśli znajdę czas.

Dziś, kiedy większość z nas zasuwa w korporacjach, szkołach, szpitalach itd. Warto się zrelaksować po ciężkim dniu, a cóż mogłoby się nadać na odpoczynek jak nie pasja? Najlepiej, więc poświęcić czas ulubionym zajęciom.

Polecam.

Podziwiam wręcz bohaterów tej pracy zbiorowej, jak...

Po poradniki sięgam raczej rzadko, nie jest to gatunek, który mnie odpręża czy pozwala zapomnieć o codzienności. Nie mogę jednak powiedzieć, że dobry poradnik mnie nudzi! „Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzać czas wolny” na pierwszy rzut oka skojarzył mi się z poradami w stylu DIY, robótkami ręcznymi i innymi tego typu drobnymi przyjemnościami. Okazuje się jednak, że przedstawione w książce inspiracje są raczej stylem życia niż zwykłym spędzaniem wolnego czasu.

W tej książce poznacie historie 13 osób, które w pewnym momencie postanowiły odmienić swoje życie – zmienić pracę, odciąć się od rutyny, oczyścić umysł lub w końcu zacząć realizować się w swojej pasji. Okazuje się, że w większości przypadków jest to naprawdę proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Czasami wystarczy po prostu wyjść na zewnątrz i popatrzeć na gwiazdy, albo przejść się na spacer po lesie. Czy to nas coś kosztuje? Potrzebne są jedynie chęci.

Bohaterowie przekonują nas, że każda pasja może sprawić, że będziemy chcieli kształcić się w jej obszarze i dowiadywać się jak najwięcej. To właśnie samorealizacja i rozwój są czynnikami, które popłacają w życiu codziennym. Nie każdy ma szansę odkryć swoje pasje, niekiedy całe życie „przeżywamy”, nie wiedząc, co nas fascynuje. Myślę, że właśnie dlatego warto sięgnąć po tę książkę – może któraś z historii Was zainspiruje i skłoni do działania?

Książkę czytało się naprawdę przyjemnie, a każda historia mnie zaciekawiła. Podziwiam bohaterów za upór w dążeniu do obranych celów, za silną wolę i to, że wzięli swoje życie we własne ręce. Wystarczy trochę samozaparcia, aby pasja mogła stać się sposobem na życie, jednak nie zawsze musi tak być. Czasami wystarczy, że dzięki niej odcinamy się od złych emocji i ładujemy baterie. :) Życzę Wam, abyście znaleźli taką pasję, która będzie Was napędzać na co dzień.

Za egzemplarz dziękuję Empik.

Dosyć ciekawa książka, dla osób rozważających co mogli by wziąć pod uwagę w kategorii swojego hobby. Wzbogacona o historie pasjonatów, bardzo szybko się czyta.

Ciężko to nazwać jakąkolwiek książką, zbiór reportaży kilku osób na temat różnych pasji i tyle

• ! Biografie i poradniki
  • Empik go
  • Poradniki
  • Do kupienia

praca zbiorowa Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzać czas wolny Zobacz więcej