Sztuka komunikacji. W drodze do sukcesu

Okładka książki Sztuka komunikacji. W drodze do sukcesu
2018-08-21
2018-08-21
Krzysztof Krzyżanowski
poradnik komunikacja sukces

Książka mi się spodobała, tytuł "sztuka" jest nad wyraz użyta. Ale mimo wszystko przyjemna formuła, dużo przykładów i sprawnie się ją czytało. Coś sobie na później zanotowałam, więc niezła książka.

Książka prezentuje praktyczne porady jak się skutecznie komunikować, czego unikać i na co zwrócić szczegolną uwagę, jak efektywnie przygotować się do prezentacji, rozmowy prze telefon. Bardzo wartościowe wskazówki, pozycja godna polecenia.

Ksiazka pelna praktycznych porad, czesto nawiazujaca do zycia w firmie i sukcesu zawodowego.

Daje tez praktyczne wskazowki jak efektywnie komunikowac sie z innymi, czemu tak czesto sie nie rozumiemy i jak przemawiac:
- lepiej publicznie,
- przed kamera,
- przez telefon.

Bardzo zacheca do nagrywania siebie i opisuje jak te nagrania analizowac.

Jesli chce sie wyniesc korzysc z tej ksiazki, nalezy zrobic notatki i czesto do nich wracac, wykonujac praktyczne cwiczenia, w naszej codziennej komunikacji.

- lepiej publicznie,
- przed kamera,
- przez telefon.

Bardzo zacheca do nagrywania siebie i opisuje jak te nagrania analizowac.

Jesli chce sie wyniesc...

Komunikacja = klucz.

Jak sugeruje tytuł - ma to być klucz do sukcesu, w domyśle zawodowego... ale nie tylko. Sukcesem samym w sobie, niezależnie na jakim polu, jest bowiem skuteczność przedstawionego i odebranego komunikatu, które razem wzięte składają się na poprawną komunikację. I o tym, w wielkim skrócie, jest ta oto książka.

Można powiedzieć - "komunikacyjne abc" w pigułce. Nic to, co prawda, odkrywczego, ale z drugiej strony książka może być przydatna. Poruszono w niej bowiem wszystkie istotne aspekty poprawnej komunikacji, poczynając od właściwego doboru słów, poprzez treść komunikatów popartą stosowną mową ciała, aż do poprawnego nawiązania i utrzymywania kontaktu z rozmówcą. Cel? Dotarcie do odbiorcy w sposób, jakiego oczekujemy.

Trochę to może i zahacza o techniki manipulacyjne, ale tylko z pozoru. Autor bowiem nie skupia się na tym, jak przekonać współrozmówcę do swoich racji, lecz na tym, jak poprawnie przekazywać swoje myśli, by były one dla rzeczonego współrozmówcy w pełni zrozumiałe. W jakim celu będziemy to robić (bogatsi o naukę płynącą z tej lektury) - to już, tak jakby, nasza sprawa. Merytorycznie zatem patrząc mamy w rękach książkę całkowicie obiektywną.

Książek tego rodzaju znajdziemy na rynku mnóstwo. Kilka w rękach miałem już okazję mieć, więc polecam z czystym sumieniem - "Sztuka komunikacji..." nie odbiega w żaden sposób od innych tego typu pozycji.

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:

Komunikacja = klucz.

Można powiedzieć - "komunikacyjne abc" w...

Dodaj cytat z książki Sztuka komunikacji. W drodze do sukcesu