Czarne lustro. Po drugiej stronie

Okładka książki Czarne lustro. Po drugiej stronie Jason Arnopp, Charlie Brooker, Annabel Jones
Okładka książki Czarne lustro. Po drugiej stronie
Michał Jóźwiak
Fantastyka Horror Non-fiction

Zdjęcie profilowe po_czytkowo
Czytku,

Za mną wspaniała lektura tym razem połączona dodatkowym bodźcem :)

Dostałam ten oto piękny album-przewodnik po 4 sezonach kultowego już serialu „Czarne lustro”.

Zdecydowałam się na najrozsądniejsze moim zdaniem rozwiązanie czyli najpierw oglądałam odcinek a później czytałam historię jego powstania, inspiracje oraz przesłanie wyrażone przez twórców.
Utwierdziło mnie to jedynie w przekonaniu jak wybitne to dzieło i jak odważny i nowatorski sposób widzenia ma #charliebrooker 👌👏

Nie sposób określić, czym jest „ Czarne lustro” ponieważ każdy odcinek należy traktować jako osobną historię. Mogę Cię jedynie zapewnić że zawsze Cię zaskoczy.

Książka jest dopieszczona w najmniejszym szczególe. Merytorycznie i wizualnie.
To wysokiej jakości wydanie z pięknymi kadrami, czytelnie zbudowanymi stronicami i ciekawymi rozmowami.
Zdecydowanie polecam jako uzupełnienie i wyjaśnienie fabuły :)

Zdjęcie profilowe po_czytkowo
Czytku,

Za mną wspaniała lektura tym razem połączona dodatkowym bodźcem :)

Nie jestem fanatycznym wyznawcą "Czarnego Lustra", ale po prostu sympatykiem doceniającym zarówno kreatywne pomysły zawarte w tym serialu, jak i nowatorskie sposoby ich przedstawiania. To po prostu ciekawe historie i byłem ciekaw, w jaki sposób nabierał one życia w głowach ich twórców.

I ta książka w dużej mierze zaspokaja tą ciekawość, a do tego daje jako takie pojęcie o tym, jak powstaje taki serial. Ponadto czasami nawet inspiruje, a zawarte na stronach wspomnienia osób związanych z produkcją serialu( w formie rozmowy),dają nam próbki tego jak radzić z sobie z blokadą twórczą, jak kreatywnie wykorzystywać zalążki opowieści i budować na nich coś kompletnego.

Na dobrą sprawę jest tego jednak trochę mało. Każdemu odcinkowi poświęcono kilka stron, a przecież trzeba odliczyć momenty wzajemnej adoracji i pochwał, których ostatecznie nie brakuje.

Spodziewałem się czegoś zupełnie innego po tej książce. Myślałem raczej o omówieniu fenomenu serialu, a mamy szczegółowe omówienie pracy nad każdym odcinkiem co w tej dawce po prostu nudzi. Tylko dla zagorzałych fanów serialu.

Po obejrzeniu serialu na Netflixie byłam ciekawa książki i nie zawiodłam się...Daje do myślenia a jednocześnie też trochę przeraża- nasza rzeczywistość, portale społecznościowe, kontakty międzyludzkie i pytanie- gdzie jest w tym wszystkim wolność, zaufanie do drugiego człowieka? Pozbycie się pewnych praw w imię...? wygody?

Rzadko czytam pozycje tego typu. Świetny prezent dla fanów serialu.

Rzadko czytam pozycje tego typu. Świetny prezent dla fanów serialu.

[...]
To co jest najważniejsze w wielu filmach z tej serii to przekonanie, że technologia pokazywana na ekranie, nie jest wcale tak bardzo odległa, zaś problemy i sytuacje sprowokowane przez twórców serialu mogą być realnymi dylematami już dziś. Waldo oglądałem w czasie którejś kampanii wyborczej trwającej u nas i nie mogłem pozbyć się wrażenia, że TAK już jest. Podobnie jak insta-świat połączony z rankingowaniem w Chinach, wizjonersko pokazany w Na łeb na szyję
całość:

[...]

Bardzo dobra w swojej kategorii - świetnie uzupełnia serial. Dla fanów pozycja obowiązkowa

Pięknie wydana, obowiązkowa pozycja dla fanów serialu.
Super przed przeczytaniem każdego z rozdziałów odświeżyć sobie odcinki, o których mowa - w starciu z wywiadami twórców: scenarzystów, reżyserów, aktorów, scenografów, można wyciągnąć z tej - i tak genialnej - serii jeszcze więcej.
Dużo interesujących ciekawostek, poznanie zamysłu scenarzystów czy producentów pozwala poznać inną interpretację poszczególnych wątków.
Bardzo polecam!

Pięknie wydana, obowiązkowa pozycja dla fanów serialu.

Polecam wszystkim fanom Czarnego Lustra, na pewno się nie zawiedziecie ;)

Polecam wszystkim fanom Czarnego Lustra, na pewno się nie zawiedziecie ;)

To było coś niezwykłego, powrót do każdego intrygującego odcinka i poznanie jego genezy oraz znaczenia. Wyjątkowa książka tak jak i serial warte polecenia.

• Biblioteczka