Okładka książki Ale wtopa! Jak zamieniać błędy w idee oraz inne porady z zakresu owocnego ponoszenia porażek Erik Kessels
Erik Kessels Wydawnictwo: Insignis poradniki
poradniki
Failed it ! How to turn mistakes into ideas and other advice for successfully screwing up
Insignis
2017-03-01
2017-03-01
Michał Strąkow
rozwój osobisty porażka

Lekka książka, zawiera dużo obrazów.

Lekka książka, zawiera dużo obrazów.

Ciekawa, mała książeczka. Zostawiam, bo też sobie znów przeglądnę. Żadne arcydzieło, ale kilka fajnych myśli ma.

Taka książka do przeczytania "na raz". Autor zwraca uwagę na różne kwestie, ale dla mnie nic odkrywczego. Przeczytałam i zastanawiam się, czy odstawić na półkę, czy dać na sprzedaż, bo raczej nie wrócę już do tej pozycji...

To nie jest książka, która zmienia życie. Jest jednak na tyle ciekawa i inspirująca, że chcę mieć ją na półce i od czasu do czasu przejrzeć. Myślę, że można ją traktować jako ciekawostkę, sięgać po nią, gdy czujemy, że przytłacza nas perfekcjonizm, albo zapędzamy się w szablonowym myśleniu. Może być dobrym podarunkiem, zwłaszcza dla młodszych twórców :)

Zostawiam w zbiorze, ponieważ warto ją przejrzeć od czasu do czasu dla inspiracji.

Książka tłumaczy w jaki sposób błędy i porażki mogą nam pomóc w rozwoju i dlaczego warto je popełniać. Bardzo szybko się czyta, ma zaledwie 180 stron, ale wypełniona jest zdjęciami-porażkami, dzięki czemu całość jest bardzo płynna i przyjemna w odbiorze.

"Porażka to nie koniec świata. To początek czegoś fantastycznego"
Błędy prowadzące do porażki, mogą się okazać drogą do sukcesu, wszystko zależy od punktu widzenia. Nie obawiajmy się spojrzenia na świat inaczej, uważniej. Nie musimy być idealni . Efekty mogą być zaskakujące.

"Porażka to nie koniec świata. To początek czegoś fantastycznego"

Krótka książeczka o "wtopach", które mogą być przystankiem w drodze do sukcesu. Duży plus za bardzo ciekawe i liczne zdjęcia.

Gdzie na co dzień szukać inspiracji? Z pewnością nie w naszych porażkach, prawda? Znalazł się jednak ktoś, kto to stwierdzenie stara się obalić. Erik Kessels, współzałożyciel i dyrektor kreatywny międzynarodowej agencji reklamowej KesselsKramer stara się otworzyć nasze oczy na możliwość znalezienia weny, motywacji do działania w najprostszych, przyziemnych i często niedocenianych miejscach.

Najnowsza pozycja wydawnictwa Insignis, to prawdziwa perełka, pozycja jedna na milion. „Ale wtopa!…” to poradnik dla ludzi kreatywnych, dla osób wypalonych, dla amatorów i profesjonalistów. Autor odkrywa w błędach i porażkach sposoby na zwycięstwo, a czyni to na przykładzie obrazów i fotografii.

Matt Stuart, Hans Eijkelboom, czy Kurt Caviezel, to nazwiska które mogą wam nic nie mówić. Sam nie znałem ich przed lekturą, a okazało się, że w bardzo prostych, a dla wielu także brzydkich, zdjęciach można zobaczyć prawdziwą sztukę, a nie babola. Zdjęcia owadów, które przypominają giganty, palce zasłaniające fragmenty fotografii albo kolaże zdjęć z psami. Erik Kessels uświadamia nam, że nie powinniśmy oceniać niczego na pierwszy rzut oka. Tam gdzie ktoś widzi porażkę, ktoś inny może znaleźć swoje przeznaczenie.

Książka, to niecałe 170 stron, które można przeczytać w ciągu godzinki. W dużej mierze składają się na nią ilustracje, ale nie stanowią one jej głównego elementu. Równie ważne co zdjęcia są słowa autora, który w swobodny sposób, niekiedy nadużywając podniosłych zwrotów, stara się podkreślić ich znaczenie oraz wartość . Mogłoby się wydawać, że próbuje on wzmocnić przesłanie swojej pozycji przez cytowanie Samuela Becketta, Trumana Capote, czy Winstona Churchilla, ale tak naprawdę stara się otworzyć nasze oczy. W otaczającej nas rzeczywistości, w naszej codzienności, w tym co zwyczajne możemy odnaleźć nadzwyczajność.

Dla Erika Kesselsa porażka, to szansa. Szansa na sukces. Wystarczy jedynie przybrać nowy, inny punkt widzenia, choć samo w sobie nie jest to najłatwiejszym zadaniem. Każdy kto sięgnie po „Ale wtopa!…” zgodnie z dalszą częścią długiego tytułu, dowie się „jak zamieniać błędy w idee oraz inne porady z zakresu owocnego ponoszenia porażek”. Trzeba tylko wykonać pierwszy krok.

Ta książka bezsprzecznie wtopą nie jest. Fajna i prosta w odbiorze. Poparta świetnymi przykładami w formie fotografii. To taka pozycja po którą zawsze warto sięgnąć i przeczytać choćby rozdział -ku motywacji i pokrzepieniu.

• 1. Książki